Ашы? саба? математикадан ?ткенді ?айталау


Пән: Математика
Күні: 01. 02. 2016
Сабақ тақырыбы: Өткенді қайталау
Сабақ мақсаты: Көп таңбалы санды көбейту және бөлуге есептер шығару, ауызша және жазбаша есептеу, Логикалық ой өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Ойлау дағдыларын тексеру.Өз бетімен жұмыс істеу дағдыларын дамыту. Сауаттылыққа, шапшаңдыққа, тез ойлауға тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: қайталау сабақСабақтың көрнекілігі: тақта, деңгейлік тапсырмаларСабақ барысы:1. Ұйымдастыру кезеңі.5 минут мәнерлеп оқу.Сабақтың бұл кезеңінде психологиялық дайындық.
Бір-біріне ыммен тілек айтамыз.
2..Бүгін бізде "Өздік жұмысы". Алдарыңызда қойған мақсатқа жетеміздеп сіздерге сенемін. Бүгінгі сабақта әртүрлі тапсырмалар орындайсындар. Әр тапсырмаға ақы төленеді. Сабақ сонында жиналған ақшаларынды санайсындар, бағалаймыз.
Сәттілік тілеймін!
1.Кім шапшаң (600тг)
18 тәул ═ сағ 110 км ═ м
14 м2 ═ см2 1100 км ═ м
12 м2 ═ см2 110 м3 ═ см3
2. Есепте  (700тг)
(234 + 566) ∙ (346 + 234) ∙ 0 ═ 0
26 ∙ 6 : 3 + (203 - 78) ∙ 2 + 300 : 10 ═ 332
399 : 7 + 67 – (271 + 194) : 5 + 81 : 9 ∙ 27═ 274
78 : 3 – 95 : (82 - 63) + 56 ∙ 3 + 1 000 : 200 ═194 
Сергіту сәті
Кел балалар ойнайық
Шеңбер құрып тұрайық,
Алақанды соғайық
Онға қарай, солға қарай
Жоғары төмен қарайық
Орнымызды табайық.
.Өздік жұмысы деңгейлік тапсырмалар"Қызыл" қалтада (5000тг)
1деңгей
1. Есепті шығар:
№ 4
S ═ 24 км
U1 ═ 20 м/мин
U 2═ 12 км/сағ
t═ ? сағ
"Жасыл" қалтада (3000тг)
2 деңгей
№ 6
S ═ ?Ені ═ 30см
Ұзындығы ═ 65 см
S1═ 65см ∙ 30 см S═ 1950 см2
S2═ 30 см ∙ 10 см S═ 300 см2 1950 см 2– 300 см2═ 1650 см2
№ 3
7-5 ═ 2 артық
16 : 2 ═ 8 л бір шелекте
8 ∙ 5 ═ 40 баласы
8 ∙ 7 ═ 56 әкесі
"Сары" қалтада (1000тг)
3 деңгей
№2
Теңдеуді шеш
А) х – 35 ∙3 ═ 45
Ә) 150 – х ∙ 3 ═ 45
Б) 3 ∙ 35 + х ═ 150
3. "Ойлан, да тап" (1000тг)
1.Бір топ бала тоғаннан, Он бес балық ұстады. Бөліскеде оларды Тиді әркімге үш балық. Сынайын бір ал сені Бала сонда қанша еді. (15:3=5)
2. Аулада өсіп тұрған биік ағашқа 12 торғай , 4 көбелек, 8 қарға, 6 ара ұшып келіп қонды. Барлығы неше құс болды? (20 құс) (1000тг)
3.Ыдыста 9 тоқаш, 3 өрік және 5 құрма,3кәмпит,5алхоры және 2анар
 бар. Ыдыста барлығы неше жеміс бар?    (15) (1000тг)
4.Інісі 12 жаста, апасы 28 жаста.
10 жылдан кейін апасы інісінен неше жас үлкен болады? (16) (1000тг)
Бір отбасында 4 қыз және әр қыздың бір- бірден бауыры бар. Отбасында барлығы неше бала бар? (5 бала) (1000тг)
Үш түйеқұс ұшып келе жатты. Аңшы олардың бірін атып алды. Олардың қаншасы қалды? (түйеқұс ұшпайды)
9. Үй жұмысы 164 бет №5 № 3 ә) Қорытынды Сабақта қандай көңілде болдындар?
Жиналған ақшаларынды санаңдар.
Бағалау
11 -20 мың теңге жинаған оқушыға – «5»
8 -10 мың теңге жинаған оқушыға - «4»
5- 8 мың жинаған оқушыға –«3»
 
 
 
                                                   
1000 теңге
3000 теңге
3000 теңге
3000 теңге
5000 теңге
5000 теңге
700 теңге
700 теңге
700 теңге
700 теңге
600 теңге
600 теңге
600 теңге
600 теңге
600 теңге

1000 теңге
1000 теңге

1000 теңге
1000 теңге
1000 теңге
1000 теңге
1000 теңге
1000 теңге
1000 теңге

 
1000 теңге
1000 теңге

1000 теңге
1000 теңге
1000 теңге
1000 теңге
1000 теңге

1000 теңге
1000 теңге

Тапсырмалар
3 деңгей
1.Есепте
450 : 50 =
483 : 3 =
3200 : 80 =
138 : 46 =
2.Теңдеуді  шеш
5 · х=270    
3. Амалдарды орында:
 18-5+(24:6)=
 
 
2 деңгей
1. Есепті шығар:
Мектепке 4200 дәптер әкелінді. Барлық дәптерлер 60 данадан қораптарға салынған. Бірінші күні 20 қорап сатылды. Қанша қорап дәптер қалды?
2. Есепте4512 × 50 =
1424490:30=
3. Ұзындығы 5 см, ені 3см, ал биіктігі 2 см қораптың көлемін тап.
 
1деңгей
1. Есепті шығар:
Екі айлақтан бір-біріне қарама-қарсы 2 кеме жүзді. Екі айлақтың ара қашықтығы 1800 км. Олар 6 сағаттан соң кездесті. Егер бірінші кеменің жылдамдығы 150 км/сағ болса, екінші кеме қандай жылдамдықпен жүзді?
2. Амалдарды орында:
( 15 885 × 6 -2 230 : 5 ) - 345 =
3.Теңдеуді шеш(360:в)+239=100+229