План конспект уроку на тему : Письмо великої букви Г . Підготовчі графічні вправи . Написання складів та слів із буквою Г . Списування речень поданих друкованим шрифтом.
Тема.Письмо великої букви . Підготовчі графічні вправи . Написання складів та слів із буквою . Списування речень поданих друкованим шрифтом.
Мета:навчати правильно писати велику букву окремо та
в складах і словах; розвивати мовлення дітей, спостережливість.
Додаткове обладнання: зображення п'яти гусаків — білого, сірого, чорно-білих у капелюсі, у чобітках, з краваткою; індивідуальні картки для закріплення вміння писати букви
Хід уроку
І АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Бесіда за матеріалами уроку читання.
Яку букву ми вчилися писати на попередньому уроці? Які звуки вона позначає?
На що ми «перетворювали» рядкову букву г ? У яких малюнках ви її знаходили та наводили?
Роздивіться уважно рядкові букви. У яких із них «сховалася» рядкова буква
ш п м р н т
2. Звуко-буквений аналіз слів.
—Послухайте віршик. Про кого в ньому говориться?
Жили у бабусі
Три веселі гуси.
Один — сірий,
Другий — білий,
Третій в капелюсі.
—Зробіть звуко-буквений аналіз слова гуси.
ʹ
― • ― •
Г у с и
II.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
До нас на урок завітали веселі гуси. Послухайте, як вони говорять між собою:
Го-го-го!
Га-га-га!
Ге-ге-ге!
Гуси просять вас навчитися красиво писати їх улюблену велику букву записати в зошиті склади і слова з нею.
III.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Графічний аналіз великої літери
—Виконайте графічні приклади:
Що ви отримали у відповідях? Саме так пишеться велика літера
Із яких елементів складається ця буква? Як вибудете її писати?
Порівняйте друковану й рукописну букви Гг, г. Які букви, великі чи малі, більше схожі між собою? Чому?
Подивіться на гусака. Де сховалася літера ?
2. Пояснення написання літери на дошці
3. Пальчикова гімнастика
Учні зображають руками гусей, як на попередньому уроці, та декламують віршик, імітуючи рухи гусей.
4.Письмо великої букви .
Відкрийте прописи на с. 15. Виконайте підготовчі вправи в рамочці та на першому рядку.
Напишіть букви на другому рядку за пунктиром, а потім самостійно до кінця рядка.
5.Письмо складів і слів з великою буквою
Прочитайте слова, що написані на сторінці. Що це? (Імена людей.)
Потренуйтеся спочатку в поєднанні великої букви рядковими н.,а, л. Запишіть імена. Чи є в нашому класі учні, яких звуть Гнат, Галина, Гліб?
Фізкультхвилинка.
Гра «Гуси-лебеді».а) Розподіл ролей (1 дитина виконує роль «господині», всі інші – виконують роль «гусей» .)б) Проведення фрагменту гри.Господиня (до гусей): Гуси-лебеді, летіть додому!Гуси: Чому?Господиня: Сірий вовк за горою.Гуси: Що робить?Господиня: Гусей скубе.Гуси: Яких?Господиня: Сірих, білих, всіх пернатих. Втікайте скоріше до своєї хати.(Діти імітують помахи крил гусей, і сідають за свої парти.)Розвиток мовлення учнів.
Послухайте віршик, що надрукований у прописах (с. 15). Про що в ньому йдеться?
На якому музичному інструменті грають танок? (На скрипці.)
Як грає скрипка? Що роблять дівчата і хлоп'ята? (Танцюють гопак.)
Які слова у віршику передають настрій танцю?
Послухайте вірш ще раз. Назвіть слова зі звуком [г]. (Грає, гарно, гра, гав, гопак.)
Діти зі слів учителя заучують вірш напам'ять і тренуються у виразному читанні окличних речень, передають голосом радість, веселощі.
8.Письмо речення.
У житті треба вміти і попрацювати, і повеселитися як слід. Прочитайте речення. Про кого в ньому йдеться? Що має Гриша? (Книги.)
Скільки слів у реченні? Чому друге слово написано з великої букви? (Ім'я хлопчика.) У якому слові зустрічається рядкова буква г.
Спишіть речення за зразком на вільний рядок під ним.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
Яку букву ми писали сьогодні?
Які завдання вам найбільше сподобалися на уроці?