Розвиток мовлення. Описуємо предмет

УРОК № 25

ТЕМА. Розвиток мовлення.

Описуємо предмет.

МЕТА . Вчити складати текст за запитаннями та малюнками;
розвивати зв’язне мовлення , збагачувати словниковий
запас, вміння розрізняти слова російської і української
мов;
виховувати любов до тварин.

ОБЛАДНАННЯ: малюнки домашніх тварин , ілюстрації до казок.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми і завдань уроку
ІІІ Сьогодні ми будемо вчитися складати оповідання – опис
за малюнками .

ІY. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
Відгадування загадок.
Хто з хвостиком і з вушками?
У кого лапки з подушками?
Як ступа ніхто не чує,
Тихо , крадучись , полює.
І маленькі ,сірі мишки
утікають геть від ( кішки ).

Коло бабусі сидить дід у кожусі.
Проти печі гріється;
Без водички миється.

-Хто це? (кіт ).

Ішов кіт через сто воріт,
до кінця дійщов,
котеня знайшов. –Няв !
БЕСІДА.
-Кіт – це свійська тварина родини котячих, що знищує мишей і щурів.
-Які ви знаєте казки , героєм яких є кіт?
-З якої казки цей уривок:

«Мій котику , мій братику!
Несе мене лиска
за кленові ліси,
за круті гори,
за бистрії води!»

-Котик- це свійська тварина. Вона живе у людини, яка повинна дбати про неї, доглядати та охороняти її. Але часом діти завдають шкоди тваринам.Бувають випадки, коли діти, погравшись з тваринами, викидають їх.

-Ось , послухайте оповідання.

На призволяще залишене в парку маленьке сіре кошеня з сумними зеленими очима жалібно нявчало від образи, холоду та голоду.
Дмитрику щось защиміло в грудях, і він забрав кошеня додому назавжди.

-Що можна сказати про Дмитрика? Яким хлопчиком він був?
-У кого з вас є вдома кіт чи кішка? Що ви можете про них розповісти?

Робота у зошитах.
а).Каліграфичне письмо.
Мій пухнастий котик Мурчик.
-Як пишуться клички тварин?
б).Запис кличок котів.
Пушок, Мурзик, Маркіз, Барсик, Іриска, Топа, Орік.
в).Складання опису кота за зразком.
Шерсть (яка?) руденька, гладенька.
Лапки ( які ?) маленькі, м’які.
Хвостик(який?) довгий, пухнастий.
Мордочка (яка?) кругленька.
Вушка (які?) гострі, чуткі.
Очі (які?) зелені, розумні.
Вуса (які?) довгі.

г).Усне доповнення речень.
- Котик любить спати на сонечку, гратися клубочком або м’ячем.

Ой був собі коточок,
украв собі клубочок
тай сховався в куточок.

РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ УЧНІВ
Складання речень за опорними словами.
(пташки, риба, спостерігати, м’ясо, вмиватися).

ПІДСУМОК УРОКУ

-Що нового ви дізналися про котика? Яку користь приносять коти? Як треба відноситися до цих тварин?














,