Ж?ппен санау 1 сынып. Ж?ппен санауды ?йрету
.
Пән:
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Сандар және өлшемдер»
Күні:
Сынып: Мектеп:
Мұғалімнің аты-жөні:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбыЖұппен санау(2)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.1.1.5 20-ға дейінгі сандарды 2-ден топтап тура және кері санау; тәжірибе арқылы 2, 4, 6, 8, 10 заттың жартысын табу
Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар: 20-ға дейінгі сандарды 2-ден топтап тура және кері санайды;
Көптеген оқушылар Өмірде жұбымен болатын заттарды анықтай алады.
Кейбір оқушылар: тәжірибе арқылы 2, 4, 6, 8, 10 заттың жартысын табады;
Бағалау критерийлері 20 көлемінде 2-ден топтап тура және кері санайды. 2, 4, 6, 8, 10 затты тең бөліп, жартысын табады
Тілдік мақсаттаржартысын табу
Құндылықтарды дарыту Зеректік, қамқорлық
Пәнаралық байланыстарКөркем еңбек, өзін-өзі тану
АКТ қолдану дағдылары Санамақ әндері.
Бастапқы білім
Жұп сандарды біледі, тура және кері санай алады.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
РесурстарСабақтың басы
5 минут
Сабақ басында:
Психологиялық дайындық
Қолдарындағы әртүрлі суретті жұптастыру
Бұларды қалай топтастырамыз?
-Жұп сандар дегеніміз не?
-Қандай сандарды жұп сандар деп атаймыз?
суреттероқулық-106,107 бет
дәптер 105-106 бет
Сабақтың ортасы
25 минут Оқушылардың қолдарына қағаздан қиылған алма беру. Сол алмаларды себеттерге салу, алдымен 2 алма саламыз тағы 2 алма саламыз,
-Енді нешеу болды?
Тағы 2 ден саламыз
-енді нешеу болды?
Осылайша, 20 ға дейн санауды жалғастырамыз.
Осылайша, сандарды 2,4,6,8,10 деп санап, тура санауды үйренеді.
Енді себеттегі алмаларды 2 ден аламыз сонда нешеу қалды?
Осылайша кері санауды үйренеміз.
Оқулықпен жұмыс
(Ж) Ұшып келді-ұшып кетті
Тапсырманы жұппен орындайдтарды
Оқулықтағы сұрақтарға жауап беру.
Олар 10 құс болуы үшін тағы неше құс келуі керек?
Кесінше ағашта бірде-бір құс қалмау үшін неше рет екі-екіден алу керек?
Қандай сандарды алдық?
Сергіту сәті
(ТЖ)
1 топқа мына сандардың ішінен тек жұп сандарды белгілеңіз
2 топ-тек тақ сандарды белгілеңіз.
3 топ-жұбы бар суреттерді белгілеңіз
4 топ Мына берілген сандарды келесі беттегі осы сандардың жартысымен сәйкестендір
(ҰЖ)
Үйлердің нөмірі
Дәптермен жұмыс
Дөңгелектерге түсіп қалған сандарды жаз
Шыққан сандарды қызыл түспен бояту.
алмалар
Сабақтың созі неңы5 минут — 10 (8, 6, 4, 2) сандарының жартысын қалай табады?
— 3 саны — 6 санының жартысы екенін дәлелдей аласың ба?
— 20 санының жартысын айта аласың ба?
Оқушылармен жұмыс дәптеріндегі “Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалайды. Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
— 10 (8, 6, 4, 2) сандарының жартысын қалай табады?
— 3 саны — 6 санының жартысы екенін дәлелдей аласың ба?
— 20 санының жартысын айта аласың ба?
Оқушылармен жұмыс дәптеріндегі “Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалайды. Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
1 топқа мына сандардың ішінен тек жұп сандарды белгілеңіз
2 топ-тек тақ сандарды белгілеңіз.
3 топ-жұбы бар суреттерді белгілеңіз
4 топ Мына берілген сандарды келесі беттегі осы сандардың жартысымен сәйкестендір
Денсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?