Бірлескен ж?не топты? ж?мыс.топтарда саба? ж?ргізу ?дістемесі
Бекітемін
Мектеп директоры ______________А.Торгеев
Модуль аты Оқыту және оқу әдістемесіне өзгеріс енгізудің қажеттігін негіздеу.
Тақырыбы Бірлескен және топтық жұмыс. Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі
Мақсаты мұғалімдердің іс-орынын айқындау, белсенділікке ынталандыру, топтық жұмыс туралы маңызды ақпарат алу
Мұғалімдердің коучинг барысындағы мүмкіндіктері: -ортада жайлы әрекеттестікті орнату ,әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасау;
-өз идеяларын зерделеп,өзара әрекеттестікті орнату;мұғалімдердің белсене қатысуына көмектесу;
Оқытудың нәтижесі
Күтілетін нәтиже
Сабақ соңында әр мұғалім топтық жұмыстың маңызын түсініп, топтық жұмыстың оңтайлы жақтарын тәжірибесінде пайдалануға ұмтылады;
ортада жайлы әрекеттестік орнатады ,әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасайды;
-өз идеяларын зерделеп,өзара әрекеттестікті орнатады;-мұғалімдер белсене қатысады;
•Білу. Оқыту мен оқуда бірлескен топтық жұмысты ұйымдастыру туралы білімдерін толықтырады.
• Қолдану, түсіну және талдау: өз тәжірибесінде мұғалім топтық жұмысты тиімді пайдалана білуге дағдыланады, оқытудың тиімді әдіс — тәсілдерін тиімді пайдалана алатынын көрсете алады, топта бірлесе отырып жұмыс істей отырып, өзгенің ойын құрметтей білуге үйренеді.
• Бағалау: Өзін — өзі, өзгені бағалауды үйренеді.
Әдіс-тәсілдер сұрақ-жауап, миға шабуыл, Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс, АКТ, СТО, оқытудағы басқару және көшбасшылық.
Ресурстар Интернеттен қосымша материалдар,бейнероликтер
Қолданылғанқұралдар: ватман, А4 парағы, АКТ, маркер, түрлі-түсті қағаздар, суреттер, түймелер
Оқыту кезеңдері Коучтың іс-әрекеті Мұғалімдердің іс-әрекеті Уақыты Рефлексия
Ұйымдастыру кезеңі
5 минут Жағымды психологиялық ахуал туғызу.Көңіл-күйлерін көтеру, ойын арқылы жайлы психологиялық ахуал туғызу.
Ойын: «Картоп егу» Барлықтарыңызға бүгінгі сабағымызда сәттілік тілеймін «Картоп егу»ойынын шеңбер бойымен жүріп ойнайды 5 минут
1.Слайд «7 модуль», «Әдістер2» слайдтарын көрсетемін 5 минут
2. Ой қозғау
«Шалқан» ертегісін еске түсіруРөлдер таратылады (шалқан, шал, кемпір, немере, ит, мысық, тышқан) Талқылау-мұғалімдер өз идеяларын зерделейді өзара әрекеттестікті жақсартуға, топтық жұмыстың қарқынды өтуіне ықпал етеді, белсенді түрде қатысады
2 минут
3.Топқа бөлу
«Оқушы», «Ұстаз», «Мектеп» сөздері бойынша 3 топқа бөлемін.Топ атауларын төмендегіше болуын қалаймын, себебі мектебімізде мінсіз, заман ағымына сай,ұлағатты ұстаз болып,сегіз қырлы,бір сырлы білімді саналы мінсіз оқушы тәрбиелеген алдыңғы қатарлы білім кемесіндегі мінсіз мектеп болуына тілектеспін. Топтарды осылай атасақ келісесіздер ме?
1 топ «Мінсіз оқушы»
2 топ «Мінсіз ұстаз»
3 топ «Мінсіз мектеп»
3 сөз арқылы топтарға бөлініп отырады.
3 минут
4.Ой шақыру 1.Қалай ойлайсыздар топта оқушылардың іс-әрекеттері белсенді бола ма?
2. Топтық жұмыс тәсілді қаншалықты жиі және қалай қолданасыздар?
3.Сіз мысал келтіре аласызба? Олар топтық жұмыстың тиімділігі туралы ой бөліседі 5.Коучинг мақсатын таныстыру Қалай ойлайсыздар бүгінгі коучингіміздің тақырыбы қандай?
Осы кезде тақырыпты хабарлаймын.
«Бірлескен және топтық жұмыс. Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі» Мұғалімдер өз ойларын айтады
7. Миға шабуыл:
Тақтадағы сөздердің мәнін ашып айтуды ұсынамын
1. волейбол
2. футбол
3. хоккей
Сіздер қандай ой түйіндер едіңіздер? Мұғалімдер өз ойларын білдіреді 3 минут
8.Постер қорғау
«Гүл» жинау әдісі 1-тапсырма
Топтарға ватман таратылады.
Постерді әзірленуге – 5 минут; қорғауға – 5 минут беріледі
1-топ Топта жұмыс істеу ережелері
2- Топ Топтық жұмыстың тиімділігі мен маңызы
3-Топ Топтық жұмыстың тиімсіздігі Мұғалімдер сұраққа жауап бере отырып, сабақ барысындағы тақырыптан алған әсерлерін зерделей отырып, шынайы түрде жауап береді және оны гүл формасында құрастырады. 12 минут
3 минут 9.Көңілді билеСергіту сәті «Қара жорға» Мұғалімдер сергіп, құлшынысы артады 2минут 10.Кері байланыс Кері байланыс:
1.Қалай ойлайсыздар,сабақ барысында топтық жұмысты қолдану қаншалықты тиімді?
2.Өз сыныбыңызда топтық жұмысты қолданасыз ба?
3. Топтық жұмыс барысында көшбасшы оқушының рөлі қаншалықты маңызды деп ойлайсыздар?
Мұғалімдер сұраққа жауап бере отырып, сабақ барысындағы тақырыптан алған әсерлерін зерделей отырып, шынайы түрде жауап береді.
3 минут 10 Рефлексия Бүгінгі сабаққа рефлексия жазуды ұсынамын .1.Өзімнің жеке ойым бойынша …
А.топтық жұмыс туралы түсінік алдым.
В.топтық жұмысты бұрыннан білемін.
С.мен үшін жаңалық емес
Д.Ештеңеде түсінген жоқпын
2.Сізге коучинг сессияда не кедергі болды?
А.Білімім.
Б. Уақыт.
С.Тілек.
Д.әріптестерім.
3.Коучинг сессияда қиыншылықтарды жеңуге кім көмек берді?
А.әріптестерім
Б.Коуч.
С.бейне роликтер.
Д.Ешкімде.