Конспект уроку математики в 1 класі на тему: Склад числа 7. Складання прикладів на додавання. Дні тижня


Тема: Склад числа 7. Складання прикладів на додавання. Дні тижня.
Мета: ознайомити зі складом числа 7, вправляти у написанні цифр,складання прикладів на додавання,закріплення знань днів тижня; розвивати пізнавальний інтерес до навчання, увагу на уроці через ігрову діяльність, логічне мислення, кмітливість, спостережливість, зв‘язне мовлення,обчислювальні навички; формувати діяльнісну і комунікативну компетентність учнів; виховувати любов до природи,бажання піклуватися про тварин,охайність при письмі,колективізм.
Обладнання: кольорові крейди, малюнки тварин, лічильний матеріал, предметні малюнки.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
- Діти, сьогодні ми з вами будемо мандрувати в осінньому лісі. Розширимо свої знання про ліс, його мешканців. Разом з лісовими першокласниками вивчимо склад числа 7.
У подорож візьмемо із собою розум , спостережливість, кмітливість, увагу, охайність, а також знання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
- Але перед тим, як відправитися до мандрівки пригадаємо над чим ми працювали на попередньому уроці:
- порахуйте до 10 і навпаки
- назвіть попереднє число, числу 5,8,4,9.
- назвіть наступне число, числу 3,6,2.
- яке число передує числу 6.
- яку цифру вивчили на попередньому уроці?
Пригадайте віршик
Цифра сім – як кочерга
І її стирчить нога.
Лічилочку: Нот існує тільки сім,
До, ре, мі, фа, соль, ля, сі.
Ми їх вивчили усі,
До, ре, мі, фа, соль, ля, сі.
ІУ. Новий матеріал.
Підготовчі вправи.
А здійснимо ми нашу дивну мандрівку у ліс, у „Лісову школу” з Гномиком. Він дуже добрий,гарно знає математику.
Мандрувати ми будемо пішки,через ліс. І так ви готові?
Візьміть один одного за руки і вирушаємо. Уявіть собі,що праворуч від вас сосновий ліс. Ой, як пахне ялинкою!А ліворуч ростуть могутні дуби,клени,берізки. Повітря чисте -чисте. Вдихніть його! Що ви почули?Під ногами шелестить осіннє листя.
Ой діти, подивіться, кого ми бачимо?
Ведмедик додавання вчив
Малинки – ягідки лічив
Які як слід порахував
І на листочки записав
Аж тут з явився вітерець
Усе розкидав, пустунець.
Давайте допоможемо ведмедику знайти відповіді до прикладів і порівняти числа
3*5 5*6 6*2
6*8 5*5 3*3
2. Математичний диктант
- Допомогли ведмедику? Йдемо далі!
- Навколо багато грибів. А на зустріч нам біжить їжачок,він несе нам завдання. А нумо прочитаємо? Діти їжачок просить допомогти дати відповіді до математичного диктанту.
Підніміть осінні листочки і запишіть правильні відповіді
- запишіть цифру, яка при лічбі позначає друге число?
- запишіть число наступне за числом 7,5,9.
- запишіть скільки буде якщо до 5+1, 2+3.
- запишіть число, яке при лічбі наступне числу
3. Робота з підручником.
Зустріч з білочкою.
-А хто це стрибає по деревах з гілки на гілку?
Її білченя Тіша вже вчиться у Лісовій школі, але у нього великі труднощі при роботі з підручником. Давайте допоможемо Тіші? (заучування днів тижня).
Слухання віршика.
- Скільки днів киця працювала?
-У який день відпочивала?
- Який день після вівторка?
- Як називається день перед п’ ятницею?
4. Фізкультхвилинка.
5. Робота з лічильним матеріалом
Зустріч із птахами.
- А що це за галас?
Птахи в лісі посварились
На гілках не помістились
Ви пташок цих помирить
Зібрати геометричний матеріал допоможіть.
Покладіть два кружечки на парту. Справа покладіть 3 чотирикутника, прямокутник, а знизу 1 трикутник. Порахуйте,скільки всього фігур? А які фігури ви ще знаєте?
Пташки дякують вам за допомогу!
6. Усне розв’язання віршованих задач.
Зустріч з зайчиком
Ідемо ми з вами далі.
Аж зайчик вибігає.
З лукавими очима,
З мішечком за плечима.
Прудкий, мов колобок!
По стежці скок та скок.
Побачив він нас -
Та в ліс, як дремене!
Як зайчик налякався!
Мішечок розв ‘язався,
І загадки в травиці
Розсипав між ялиці.
А я їх позбирала і діткам загадала!
1. Біля річки на галявці
Знайшли моркву сірі зайці
Вісім морквин це немало.
Одну з’ їли. Скільки стало?
На траві навколо хати
Метушились каченята
П ять білесеньких, як сніг
Двоє чорних, скільки всіх?
У Оксаночки в руці
Три новеньких олівці
А у другій, ще чотири
Скільки разом, полічили?
- З яких чисел можна скласти число 7?
У. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота в зошиті.
- І ось ми вийшли на галявину, і що ми бачимо? Лісове містечко.
Подивіться будиночки під номерами. Давайте заселимо їх?
А в будиночку під номером 7 живе лисичка, яка працює в зошиті.
Давайте і ми разом з лисичкою попрацюємо:
- повторення лічилочки,
- написання цифри 7,
(цифра сім складається з 3 елементів і хвилястої горизонтальної лінії, довгої прямої лінії та короткої горизонтальної лінії)
- Запис складу числа 7.
2. Колективна робота
- Допомогли лисичці і виходимо з лісу.
- Ой, діти подивіться дерево без листя, хоча листопад ще не наступив. Це, напевно, злий чаклун забрав собі золоте вбрання клена.
Давайте разом одягнемо його у золоті листочки,які ми назбирали протягом нашої мандрівки по осінньому лісу.
Наша подорож закінчилася. Час повертатися до класу.
УІ. Підсумок уроку.
Склад якого числа ми вивчили?
З яких чисел складається 7?