?аза? ?дебиеті С.Торай?ыров ?амар с?лу романы 11 класс
Тақырыбы «Қамар сұлу» романы «Кім жазықты» романы 30.09-2.10
МақсатыОқушылар тақырыптарды талдай отырып мағанасымен танысады, топ арқылы ой өрісдерін дамытады, тапсырмаларды орындау арқылы ойын жеткізе білуге үйренедіЖалпы мақсатТақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру адыКүтілетін нәтижеҚажеттілікті жүзеге асырады, алған білімдерін қолдануды үйренеді, сауаттылықтары қалыптасады, көшбасшылықты көрсетеді
7 модульдің қолданылуыАКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдерМиға шабуыл, Жигсо 1, Трек сызбасы, Салыстыру кестесі,ЭссеҚолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңіТренингОқушылардың назарын сабаққа аударамын. Керекті құрал жабдықтарын әзірлетемін. Оқушыларды «Атом. Молекула» тренингі арқылы топқа бөлемін.Топ ережесін еске түсіремінСабаққа керекті құралдарын әзірлеп, дайындайды. 4 оқушыдан 3 топқа бөлінеді. Бір – бірлеріне жақсы тілектерін айтады.
Сабақ кезеңдеріТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекетіБілім
Қызығушылықтарын оятуМиға шабуыл әдісі бойынша сұрақ-жауап Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру
Өткен тақырыптар бойына сұрақтарға жауап береді, топпен өз білімдерін көрсетеді
Түсіну«Кім алғыр» әдісіОқушыларға тапсырмалар беруЖаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы өткен тақырыпты еске түсіруге байланысты бірненше сұрақтар дайындауОқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білуТоппен жұмыс жасау
ҚолдануЖигсо және трек сызба арқылы жалпы өткен сабақтарды қайталайдыӘр топқа тапсырма беру керек «Жигсо» әдісін пайдалану. Әр топқа тапсырмада көрсетілген тапсырмаларды орындау тапсырылады топ бойынша талқылап ойарын қағазға жазу тапсырылды.
Соңында өз орындықтарына қайта жиналадыТақырыпты түсініп негізгі мағынасын ашу үшін арнайы трек сызба әдісін инетербелсенді тақтада пайдалану Жобасы: Мен тек жалпы көрсетемін олар өздері интербелсенді тақтада сызып толық мағанасын түсіндіреді18154652578100015392392825750067246525781000«Қамар сұлу» романы;
.Тапсырманы орындайды,топ болып ойланады
3.Жеке жұмыс тапсырмаларын орындайды.
4.Әр топтың бірдей нөмердегі оқушылар бір партаға жиналып орындаған тапсырмаларын бір-
біріне көрсетеді Олар сыни тұрғыдан ойлана отырып сабақтың негізгі идеясын түсінедіСергіту сәті«Балапандар биі» атты Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасаужаттығулар жасайды.
ТалдауСұрақ-жауапОқушыларға білімдерін талдатуОқушылар жауап береді
Жинақтау «Эссе жазу» Тапсырмалар бойынша әр топ Эссе жазу, бағалауОқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа арнап өз ойларын жеткізуБағалауӨзін-өзі бағалау Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын таратуӨзін өзі топпн бағалайды
Рефлексия
Стикерлерді толтыруОқушыларға стикер толтыруды ұсынуҰсынылған стикерді толтыруҮйге тапсырмаҚамарға мінездеме