Поурочный план по казахскому языку Алмабек мектепте
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Мектеп
Краснопреснен орта мектебі Сабақ Қазақ тілі
Алмабек мектепте
Күні 15.10.16. Мұғалімнің аты жөні: Умарова Алма Маралқызы
1-сынып Сабаққа қатысқан
оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған
оқушылар саны:
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 1.1.1.1. Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым мен ишараны қолдану, іс-әрекет жасау)
1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.
1.3.3.1. Мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, әңгіме және т.б.) ажырату.
1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздерд
ің мағынасын түсіну.
1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен жіктік жалғауларын ауызша тілде қолдану.
Сабақ мақсаты
Барлық оқушылар: Нешінші?деген сұрақты түсінеді. Сұрақ бойынша өзінің нешінші сыныпта оқитының айта алады.
Оқушылардың басым бөлігі: Неше? Нешінші? Сұрақтарының айырмашылығын түсінеді.Үлгі бойынша реттік сан есімдерді айта алады. Өзге балалардан нешінші сыныпта оқитынын сұрай алады, өзі сол сұраққа дұрыс жауап бере алады.
Кейбір оқушылар: Өмірлік жағдаятта реттік сан есімдерді еркін қолдана алады,өзі туралы мол ақпарат бере алады.
Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады
Мұғалімнің көмегімен көптік/ септік жалғауларын ауызша тілде қолдану
Пәгне қатысты сөздік қор мен терминдер
Мен,сен,ол,жастамын,неше?
Диалог құруға арналған пайдалы кеңестер (тірек сөздер)
Сұрақ қоямын. Суретте не бар?
Қажет болған жағдайда сөздердің орысша баламаларын айтып мағынасын ашып отыру
Алдыңғы оқу Сәлемдесу,
Жоспар
Сабақтың кезеңдері Жоспарланған жұмыс
Ресурстар
Сабақтың басы
(2-5 минут) «Ыстық орындық» әдісі. Өткенсөздерді қайталау.Не? мектеп,парта,
үстел,оындық,тақта,терезе. Кім?ана,әже,мұғалім,т.б. Қандай?
үлкен,әдемі,кішкентай,жасыл тақта,сары парта,ақ есік. Ортасы Сабақтың тақырыбын, мақсатын айту
Оқу құралдары Тыңдаймыз, Қайталаймыз, Жазамыз,Үлгі бойынша сөйлесеміз
Сөздікпен жұмыс:
Орысша сөздердің аудармаларымен танысу мектепте – в школе, оқимын-учусь, нешінші?-который?
Сөз тіркестерді оқыту, түсінгендерін сұрау
Жұптық жұмыс
Тыңдалым. Суретке қара. Диалогты тыңда ,қайтала. Жаңа сұрақ үлгісімен аударады: Сен нешінші сыныпта оқисың? Мен бірінші сыныпта оқимын. Оқушыларын назарын мектепте,оқимын,оқисың сөздеріне аударамын.
(МК) «Есте сақта!» айдары бойынша неше? Нешінші? Сұрақтаррын салыстыра отырып көрсету.
(МК,Ұ) Алдынғы тапсырманы бекіту.
(Ж) Сөйлеу. Диалогты тыңдау. Қайталау.
Аю отыр партада, Екі қолы қалтада, «А» деді, «Б» деді, «Р»ға тілі келмеді, Аю отыр партада,Апай сабақ сұраса,Ұйықтап отыр,Масқара!!!!
Жазылым.Дәптермен жұмыс.
Оқулықпен жасаған барысында алған білімдерін бекітемін.
Қосымша тапсырма арқылы білімдері бекіту. АКТ
АКТ
Оқулық, 28 бет 1 тапсырма.
Оқулық, 29 бет
Оқулық, 29 бет 2-тап.
АКТ 29 бет 3-тап
Сергіту сәті
АКТ
Жұмыс дәптері 14 бет,
Қосымша тапсырма.2.5.
Соңы Кері байланыс орнатамын. Сабақтын барысында не білгені,қалай жұмыс істегені,не қызық әрі жеңіл болғаны,не қиындық туғызғаны. АКТ
Оқулық, 25 бет,4 тап
Қосымша ақпарат Электронды косымша. Казахский язык 1 класс
Қорытындылау . Қорытынды бағалау