?дебиеттік о?удан К?н ??ша?ында?ыс?а мерзімді саба? жоспары
Әдебиеттік оқу 4»Б»сынып
Мұғалім:Ашуханова Анар Кундыбековна
С.тақырыбы: Күн құшағында
Мақсаты:
Білу керек: Өз ойын жеткізе білу.
Түсіну:Қиындықты жеңу үшін талпыныс,табандылық қажет екенін.
Қолдану: Күнделікті өмірде қолдана білу
Талдау:Мәтіннің идеясын болжайды.
Жинақтау:Күн шуағы мен ананың махабатын байланыстыру.
Бағалау:Күнделікті өмірден мысалдарды келтіре білу.
Көрнекілік:интербелсенді тақта,презентация
уақыт Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
2мин Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық «Сүйікті есім»тренингін түсіндіреді.
Балалар доп лақтырады,доп алған оқушы үйдегі анасы қойған атты айтады.
1мин Топтастыру топқа бөлу 5топқа бөлу «Әке,ана,бала,ата,әже»
5топқа бөлінеді
10мин Үй жұмысын тексеру «Өрмекші»әдісін пайдаланып үй жұмысын тексеру Бір-біріне сұрақ қояды
2мин Жаңа тақырып
Сөзжұмбақ шешу Интербелсенді тақтадан көрсетеді Балалар сөзжұмбақты шешеді,тақырыпты ашады
3мин Дәптерде жұмыс «Миға шабуыл» әдісі
күн
Ана
Ассоциация жазады
10мин Мәтінмен жұмыс ДЖИКСО әдісін қолдану
(мәтінді 5 бөлікке бөлу,1,2,3,4,5-ке саналу,оқу,түсіну,сосын өз топтарына келіп түсіндіру) Топқа бөлінеді,оқып,талқылар,өз тобына келіп түсіндіреді.
1мин Сергіту сәті Интербелсенді тақтадан электронды сергіту сәтті көрсету Балалар қимылдарды қайталайды.
8мин Дәптерде жұмыс Әр топқа тапсырма беріледі 1-мәтінге байланысты ойдан өлең жазады
2-мәтінді әрі қарай жалғастыру
3-рөлге бөліп сахналау
4-Мәтіннен сұрақтар дайындау
5-мәтінді сурет арқылы түсіндіру
4мин Кейіпкерге хат жазу 1,3топ-Ана туралы эссе жазу
2топ-балаға хат жазады.
5топ-анаға хат жазады.
4топ-әкесіне хат жазады.
2мин Рефлексия: «Қалпақ»
Музыка ойнайды,балаларға қалпақ береді. Музыка тоқталғанда,кімнің қолында қалпақ қалады,сол оқушы сабақтан алған әсері,немесе қатысқан оқушы туралы айтады.
2мин Бағалау Топ басшыларға сөз беріледі Топ басшылар өз тобындағы балаларды бағалайды
Бағалау парағы
Оқушының
есімі
№1тапсырма
Үй жұмысы №2тапсырма
Ассоцияция
дәптерде жұмыс №3тапсырма
Мәтінмен жұмыс №4тапсырма
Дәптерде жұмыс №5тапсырма
Эссе н/е хат жазу Мұғалімнің
бағасы
Қысқа мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу 4»Б»сынып
Мұғалім:Ашуханова А.Қ
С.тақырыбы: Мәтей көрші
Мақсаты:
Білу керек: қонақжайлық,сыйластық туралы білу.
Түсіну:Мәтіннің мәнін түсіну
Қолдану:қонақжайлылықты өз өмірінде падалану
Талдау: жағымды,жағымсыз қылықтарды айыра білу.
Жинақтау:қазақ ертегілеріндегі кейіпкерлермен салыстыру
Бағалау:күнделікті өмірмен байланыстырып,мысалдарды келтіре алу
Көрнекілік:интербелсенді тақта,презентация
уақыт Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
2мин Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық «Ыстық алақан»тренинг
Балаларды топқа бөлу:
Әке,ана, бала,көрші,дос Оқушылар бір-біріне тілек,жақсы сөздер айтады.
8мин Үй жұмысын тексеру «Ыстық орындық»әдісі арқылы үй жұмысын тексеру Балалар орындықта отырған оқушыға сұрақ қояды
2мин Сөзжұмбақ шешу Интербелсенді тақтаны пайдаланып,сөзжұмбақ шештіру Сөзжұмбақ шешіп,сабақ тақырыбын ашады
2мин Класстер құру «Миға шабуыл»әдісі көрші
«көрші»сөзіне ассоцияция құру
3мин Оқулықпен жұмыс Мәтінді оқиды
10мин Топпен жұмыс:
«Дана үкі »стратегиясы Топқа тапсырма береді 1-Мәтінді оқып,мазмұның айтады
2-Мәтінге жоспар құру
3-көрініс
4-сұрақтар дайындайды
5-мәтіннің мазмұнына байланысты мақал жазу
2мин
Сергіту сәті Интербелсенді тақтадан электронды сергіту сәтін көрсету Балалар қайталайды
3мин
3мин
Мультфильм:»Шықбер
мес Шығабай мен Алдар Көсе»
Дәптерде жұмыс
«Балық сүйегі»мен «Өрмекшіні »толтыру
Интербелсенді тақтадан мультфильм көрсету
Мәтей мен Шықбермес Шығабайды салыстыру
Балалар қарап екі ертегідегі кейіпкерлерді салыстыра
3мин «Кейіпкерге хат»жазу 1,2топ-Мәтей көршіге хат жазу
2,4топ-Иира көршіге хат жазу
5топ-Иозифек балаға хат жазу.
2мин Рефлексия:
«Аяқталмаған сөйлем»
Балалар сөйлемдерді аяқтайды:
Мен .....түсіндім
Мен үшін......қызықты болды
Мен... рахмет айтамын
Бүгінгі сабақ......болды.
Маған...қиын болды.
Мен....тырыстым.
Мен....рахмет айтамын
3мин Бағалау Топ басшылар топтағы балаларды бағалайды
Қысқа мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу 4»Б»сынып
Мұғалім:Ашуханова А.Қ
С.тақырыбы: Арыстанның тілі қайда?
Мақсаты:
Білу: Арыстан,архитектор мамандығы ,көпір,оның түрлерін білу керек.
Түсіну:Мәтіннің мәнін түсіну,негізгі ойын ашу қажет.
Қолдану: алған білімдерін күнделікті өмірде пайдалана білу
Талдау: Жақсы маман болу керектігін түсіну
Жинақтау:
Бағалау:күнделікті өмірмен байланыстыра алу,мысалдарды келтіре алу.
Көрнекілік:интербелсенді тақта,презентация
уақыт Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
1мин Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық «күн шуағы» тренингін түсіндіру
Оқушылар бір-біріне гүл сыйлап жақсы тілектер айтады
1мин Топқа бөлу «Архитектор,сәулетші,
құрылысшы,
инженер,дизайнер.»
топтарға бөлу Топқа бөлінеді
8мин Үй жұмысын тексеру
«Серпінді сұрақ» Оқушылар доп лақтырып сұрақтар қояды,кім қағып алады жауап береді.
4мин Видео.»Будапешт» Видеоны интербелсенді тақтадан көрсету Балалар видео көреді
1мин Жаңа тақырып Сұрақтар арқылы тақырыпты ашу:
-1сөзі: аңдар патшасы
-2сөзі:ащы,тәтті,бар пәле содан болады
3сөзі:сұрақ Тақырыпты табады
4мин Оқулықпен жұмыс Топтар бір-біріне сұрақ дайындайды. Мәтінді оқиды
Сұрақтарға жауап береді.
2мин
Сергіту сәті
Интербелсенді тақтадан электронды сергіту сәтін көрсету
Балалалар қайталап орындайды
4мин Дәптерде жұмыс «Қос бетті күнделік»
түсіндіру «Қос бетті күнделік»толтыру
15мин «Ақылдың 6 қалпағы»стратегиясы Түсіндіру,топқа тапсырма беру Ақ-объективті ақпарат
Қызыл-ішкі сезім,көңіл-күй
Қара-логикалық негатив
Сары-логикалық позитив
Жасыл-шығармашылық ойлау
Көк-қорытынды,ойлау процесін басқару
2мин Рефлексия «Бағдаршам» «Қызыл»-қателер
«Сары»-қиындықтар
«Жасыл»қолыңнан келді
3мин Қорытынды
Бағалау Топбасшылар бағалайды.
Қысқа мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу 4»Б»сынып Мұғалім:Ашуханова А.Қ
С.тақырыбы: Ғарыш қыраны
Мақсаты:
Білу керек: ғарыш,ғарышкер туралы білу.Өз білімін көрсету
Түсіну:Өлеңнің мәнін түсіну
Қолдану: ғарышкерлер,ғарыш туралы білімді күнделікті сабақта қолдана білу
Талдау:
Жинақтау:
Бағалау:
Көрнекілік:интербелсенді тақта,презентация
уақыт Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
1мин Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық Интербелсенді тақтадан слайд көрсету
Оқушылар өлең жолдарын қайталап өздерін сабаққа дайындайды.
6мин Үй жұмысын тексеру
«Карусель»
Ішкі топ балалары сыртқы топтағы балаларға сұрақ қояды
1мин Топқа бөлу «Ай,күн,жұлдыз,Юпитер,Плутон,Шолпан.» топтарға бөлу Топқа бөлінеді
2мин Қызығушылығын ояту»
Ой толғаныс
Жұмбақ шешу
Самұрық құс самғады,Көктен өтіп.Айға жетіп,Жеңілдеді салмағы. (Ғарыш кемесі)
Аспанда бір алып құс,Ызғып ұшып барады.Қарап тұрсақ ғажайып,Соңында із қалады.(Зымыран)
Құстан аумайды,Көкте зулайды.( Ұшақ ) Балалар жұмбақтың жауабын табады
4мин Видео:»Ғарыш» Интербелсенді тақтадан видео көрсетеді Балалар видеоны қарайды
2мин Ассоциация құру ғарыш
3мин Оқулықпен жұмыс Ашық сұрақтар қойылады: Балалар мәнерлеп оқиды
1мин «Блум түймедағы» Балалар өз тобының тапсырмасын таңдайды
2мин Сергіту сәті Интербелс тақтадан көрсетеді Балалалар қайталап орындайды
15мин Топпен жұмыс Тапсырмалар беріледі
1-сілтемемен жұмыс(ғарыш)
2-сілтемемен жұмыс (ғарышкерлер)
3-Сілтемемен жұмыс(жұлдыз)
4-Сұрақтар дайындау
5-«Қиялдағы ғарыш кемесі» сурет салу Топ өз тапсырмаларын орындайды
5мин Рефлексия Эссе жазу :
»Автор орындығы»стратегиясы Эссе жазады
3мин Бағалау Топбасшылар бағалайды