Сабак коспектісі ?азына к?терген бала
Мұғалімі :Аукирова А.Т.
Сабақтың тақырыбы: «Қазына көтерген бала»
Сабақтың мақсаты:
Оқушылар қауымына тек қана ақын-жазушылар одағының құрамын ғана емес,еліміздің көрнекті ғылым-академигі Қ.Сәтбаев жайында хабардар ету арқылы балаларға оның өмір жолы мен таныстыру.
Геология саласы жайында,жер қойнауының қыр сыры мен таныстыру.Түсті металдар жайында ой өрістерін жетілдіру.
Қ.Сәтбаев сияқты атақты еліміздің қайраткерлері сияқты батыл да,өжет,еңбекқор болуға тәрбиелеу.
Көрнекіліктер: Қ.Сәтбаев жайында презентация,тірек сызбалар,үлестірмелі карточкалар.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру:
Үй жұмысын тексеру:-
Сонымен үйге берілген тапсырманың мазмұның кім айтып берем дейді ?
Бірінші топ Міржақып сөзіне сөлем ойлайды
Екінші топ Оян,қазақ атты сөзіне сөйлем
Үшінші топжетім сөзіне сөйлем ойластырайық.
Сонымен бірге әр топқа қосымша үш үлестірмелі карточка беріледі.
Бірінші топ Анасының арманы орындалды ма ?
Екінші топ Өзінің арманы орындалды ма ?
Міржақып сияқты қайраткері бар қазақтың арманы орындалды ма?
Жаңа сабақ:
Балалар кай топ менің сұрағыма жауап бере алады ақын-жазушылардан басқа қандай қоғам қайраткерлерін білесіндер
Қоғам қайраткерлері
Бүгінгі сабағымызда Аса көрнекті қоғам қайраткері Ғылым академиясының академигі Қ.Сәтбаев жайында танысамыз.
Қ.Сәтбаев жайында презентация
-Ал енді өзіміздің оқулығымыздағы мәтінмен танысайық
«Қазына көтерген бала» атты мәтінді бірнеше бөліктерге бөліп оқып шығайық.
-Мәтін кім жайында ?
-Мәтіннің аты неге бұлай қойылған деп ойлайсындар ? Сен қандай ат қояр едін ?
-Әрі қысқа әрі нұсқа етіп мазмұның кім айтам дейді.
Жаң сабақты бекіту :Мақсатында әр топқа тапсырма беріледі.
Бірінші топ мәтінді рөлдерге бөліп оқып шығады.
Екінші топ Қ.Сәтбаев пен М.Дулатовқа вендиаграммасы
бойынша салыстыту жұмысын жүргізеді.
Үшінші топ Қ.Сәтбаев жайында топтастыру жұмыстарын жүргізеді.
Бағалау: Топтардың жұмысын бағалау және әр баланы бағалау.
Үйге тапсырма: «Қазына көтерген бала» атты мәтіннің мазмұны және
бес жолды өлең құрастырып келу.