Д?ние ж?зі тарихынан саба?ты? та?ырыбы ХХ ?асырды? басында?ы халы? ара ?атынастар
Тексерілді________________
№9
Дүниежүзі тарихы
Сабақ: ХХ ғасырдың басындағы халық ара қатынастарМектеп: «А.Саттаров атындағы орта мектеп-мектепке дейінгі шағын орталығымен»КММ
Күні: Мұғалімнің есімі: Бекқожа С.Б.
Сынып: 10 «Г» сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) ХХ ғасырдың басындағы халық ара қатынастарды түсінуге, анықтауға жағдай жасау
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар:
ХХ ғасырдың басындағы халық ара қатынастар туралы білім алып, соғыс – мемлекеттер арасындағы қайшылықтарды шешудің құралы емес екндігіне назар аударады
Оқушылардың басым бөлігі:
Жаңа тақырып бойынша тапсырмаларды орындап, туралы мәліметке ие болады.
Кейбір оқушылар:
Тарихи үдерістерге өз көз қарастарын білдіре алады.
Тілдік мақсат Оқушылар Тақырыпты өз бетімен меңгеріп, алған білімдерін болашақта пайдалана алады, тілдік қоры дамиды.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Халықаралық қатынастар
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
ХХ ғасырдың басындағы халықаралық қатынастар
Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба?
Оқушылар тарихи дәуірлерді дұрыс ажырата біліп тақырыптарды жүйелі түрде оқып үйренуге дағдыланады.
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Алдыңғы оқу Азияның ойғануы
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы
0-15 минут (С) « Өтірік айту» тернингі арқылы сныптағы ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру.
(М) «Саясат», «Дүние»сөзімен екі топқа бөлу.
«Автор орындығы» әдісімен өткен тақырыпты сұрау карточкалар
Ортасы
15-40 (Ж)Топтар тақырыпты бөліп оқып танысады.
(Т) Кесте жасау.Өздеріне берілген тақырыптарды түсіндіру мақсатында кесте толтырады.
І топ
Елдер Ұстанған саясаты
ІІ топ
Жылдар Оқиғалар
Қорғайды .Топтар «3,2,1» стратегиясы мен талдап ұсыныс айтады.
Дискуссиялық карта
1.Ұлыбританиядның Канадада отары болдыма?иә
2.1898 жылы АҚШ Қытаймен соғыстыма?жоқ Испания
3.Қытай шаруаларының көтерілісі 1898 жылы болдыма ?иә
4.1905 жылы Ресей Германиямен шарт жасады ма? Иә т.б
(Ж)«Ыстық орындық» әдісімен сабақты пысықтау
Өзін –өзі бағалау
Үйге тапсырма § 8, 20 тест құрастыру Тақта
Плакат, бояулар
Бағалау парақшалары
Аяқталуы
40-45 ИНСЕРТ әдісі
Білемін Білдім Білгім келеді.
Кері байланыс:Оқушылар сабақ бойынша өз пікірлері,ойларын стикерге жазады. Интерактив тақта
Стикер
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті
жоғары оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді қалайжоспарлайсыз? Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз? Өзін –өзі бағалау, топпен бағалау,форматив бағалау Пәнаралық байланыс
георафия
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКT-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен өз жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім және
неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?