?аза? тілі. Та?ырыбы: Зат есімні? жекеше ж?не к?пше т?рі. 2 сынып
Керімбай атындағы №12 мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі Сыпатаева Назым Сабитовна ҚМЖ
Сыныбы 2 «В» Күні: 15.02.2016 ж Пәні: қазақ тілі Мұғалімі: Сыпатаева Н.С.
Сабақтың тақырыбы: Зат есімнің жекеше және көпше түрі.
Мақсаты: Оқушыларды зат есімнің жекеше және көпше түрлері туралы түсініктерін кеңейте отырып сөйлем ішінен тауып, сұрақ қоя білуге сөйлемдерді сөз таптарына талдай білуге үйрету, сауатты жазуға дағдыландыру. Ойын түрлері арқылы ізденімпаздық қабілеттерін, ой - өрісін дамыту түрлі тапсырмалар орындау барысында танымдық іскерлік есте сақтау қабілеттерін арттыру.
Күтілетін нәтижелер: Оқушылар зат есімнің жекеше, көпше түрі туралы түсінік алады.
Сауаттылыққа үйренеді.
Сұрақ қоюға үйренеді.
Сөйлем ішінен зат есімдерді таба біледі.
Ойын түрлері арқылы ізденімпаздық қасиеттері артады.
Ресурстар Түрлі -түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, суреттер, кестелер,т.б
Сабақтың өтілетін уақыты 45 минут
Сабақ жоспары: Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
Кері байланыс
Үйге тапсырма
Сабақ кезеңі Оқытуда қолданылатын
әдіс-тісілдер Оқушы әрекеті Формативті
бағалау
Ұйымдастыру
кезеңі Жағымды психологиялық көңіл-күй орнату
Шаттық шеңберін құру.
Бір шумақ өлеңмен бастау.
Топқа бөлу:
Суреттер арқылы топқа бөлу. Оқушылар психологиялық түрде сабаққа дайындалып көңілдері көтеріледі.
Шаттық шеңберіне тұрады.
Бәрі хормен айтып шығады.
Суреттерді таңдап алады.
5 топқа бөлінеді.
Қол соғу.
Білу 341-жаттығу
Диалогтық оқыту; Ашық сұрақтармен жұмыс
Орындалу жолын айтады.
«Конверт» оқыта үйрету ойыны. Сұрақтарға жауап береді.
Бағдаршам түстері.
Түсіну және
қолдану №1 слайд
343-жаттығу. Өз бетінше жұмыс.
-Электронды оқулықпен жұмыс.
344-жаттығу. Тақтамен жұмыс.
346-жаттығу. Топтық жұмыс.
Сергіту сәті «Көңілді күн» Сурет бойынша жұмыс.
Сөздерді салыстырып оқиды.
Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығын табады.
Өлеңді көшіріп жазады.
Қарамен жазылған сөздің астын сызады.
Сөз құрамына талдайды.
Сабақ тақырыбын шығарады.
Жаңа сабақ туралы мәлімет алады.
Сөйлемдерді көшіріп жазады.
Сөз құрамына талдайды.
Көпше түрдегі зат есімнің астын сызады.
Көптік жалғау жалғанатын сөздер тауып жазады.
Неліктен осылай жазғандарын дәлелдейді.
-1-топ- лар.
-2-топ- тер.
-3-топ- дар.
-4-топ- дер
-5-топ- тар.
Қимыл-қозғалысқа түседі. Қол соғу.
Өзін-өзі бағалау
Бағдаршам
түстері
Бірін-бірі бағалау.
Талдау Электронды оқулықпен жұмыс.
Жаңа тақырыпқа байланысты тапсырмалар
№2, №3 тапсырмаларды орындап шығады.
1-топ - Екі өтірік, бір шындық.
2-топ - Сәйкестендіру.
3-топ - Екі өтірік, бір шындық.
4-топ - Сәйкестендіру.
5-топ - Екі өтірік, бір шындық.
Қол соғу
Мұғалімнің бағалауы
Жинақтау
«Сөздер галлереясына саяхат » әдісі
1-топ: Кім? сұрағына жауап беретін сөздер.
2-топ: Не? сұрағына жауап беретін сөздер.
3-топ: Кімдер? сұрағына жауап беретін сөздер.
4-топ: Нелер? сұрағына жауап беретін сөздер.
5-топ: Көптік жалғаулар. Қол соғу
Бағалау Үйге тапсырма: 345-жаттығу.
Орындалу жолын түсіндіріп шығу.
Күнделіктеріне жазып алады.
Ребусты шешіп, шешуіндегі сөздерді қатыстырып сөйлем құрап келеді. Мадақтау
Бағалау.
Кері байланыс
«Қошемет»-
Рефлексия.
Оқушылар бір-бірінің сабаққа қосқан үлестерін бағалап, бір-біріне және мұғалімге алғыс білдіреді.