Урок з української мови Тема : Ступені порівняння якісних прикметників, їх творення. 
                                  Урок  української  мови  у  10  класі   
Тема :  Ступені  порівняння  якісних  прикметників, їх  творення.
            Зміни  приголосних  при  творенні  ступенів  порівняння.                                                               
Мета:-  Повторити  відомості  про  ступені  порівняння  якісних прикметників,
 їх      творення; 
-удосконалювати  вміння  та навички  використання  прикметників  у  мовленні;
- розвивати творчі здібності учнів;
-вдосконалювати правописні навички;
 -виховувати  любов  та повагу до рідної    матері. 
                                                Перебіг уроку
І. Актуалізація опорних знань.
 - Мовний  двобій.( 2 учні  коло  дошки ,група  задає  питання  за    темою «Прикметник»)
-Вибірковий  диктант .( Вірш А. Малишка «Пісня  про  рушник», учні   виписують    прикметники, визначають  їх  розряд  за  значенням).
ІІ. Повідомлення  теми  й  мети  уроку.
ІІІ. Засвоєння  теоретичного  матеріалу
  Вправа «Бортовий журнал»(І колонка –«Знаю». ІІ колонка – «Нове»).
  Після опрацювання теоретичного матеріалу учні зачитують свої   записи.
ІV. Закріплення  знань. 
Тренувальні  вправи. 
 1.Робота  в  групах.
 1  група –робота з підручником, 2 група – виписати  прикметники, від  яких не  можна  утворити  ступені  порівняння,  3  група –робота з інд. картками
2.Гра  « Я – коректор» 
 учні  редагують  речення, записані  на  дошці                                                                                                               Наша команда  більш  дружніша  за  інші. Вони  прагнуть  дістати  най свіжі  відомості  на протязі  якнайкороткого часу.  Київ -  саме  давнє  місто  нашої  країни.  На  світі  немає  нічого  дорогішого  за матір.
 3.«Кубування»  Дібрати  прикметники  найвищого  ступеня  до  слова «мати».
 4. Тест – перевірка  «Прикметник»
 1. Основною морфологічною ознакою прикметників є те, що вони:  а) змінюються за родами і числами;
 б) мають рід і змінюються за числами і відмінками;  в) змінюються за родами, числами і відмінками.  2. Прикметники добра, миле, зелені, світла вжиті в а) повній стягненій формі;
 б) повній нестягненій формі; 
 в) короткій формі.   3. У реченні "Весна була суха і безвітряна" прикметники "суха" і "безвітряна " виступають у ролі   а) означення; 
  б) іменної частини складеного присудка.   4. Зв’язок прикметника з іменником називається   а) узгодженням;
   б) керуванням; 
   в) приляганням.   5. Прикметники смішні, денні, ніжні, вірні належать до   а) твердої групи;
   б) до м’якої групи.   6. Складні прикметники далеко/сяжний, червоно/гарячий, північно/слов’янський, високо/шановний, західно/український пишуться   а) окремо;
   б) через дефіс:
   в) разом.   7. Ступені порівняння мають прикметники   а) якісні; 
   б) відносні; 
   в) присвійні.   8. Складена форма найвищого ступеня порівняння прикметників утворюється шляхом додавання слів найбільш, найменш до    а) простої форми вищого ступеня; 
   б) вихідної форми.   9. Відносними називаються прикметники, які    а) виражають належність предмета певній людині або тварині;
   б)вказують на змінну ознаку, яка сприймається безпосередньо і яка при порівнянні з  ознакою іншого предмета може виявлятися в більшій чи меншій мірі;
   в) виражають ознаку предмета через відношення його до іншого предмета, явища, дії.   10. Прикметники картинна (зовнішність), золоті (руки), ведмежа (послуга), сталеві (нерви), залізна (воля) є   а) відносними; 
   б) якісними; 
   в) присвійними;
Взаємоперевірка.
V. Підсумки  уроку. Оцінювання.
 Вправа «Незакінчене речення»
«Сьогодні  на  уроці я.»
VІ. Домашнє  завдання. 
Написати есе «Моя мама, рідна і кохана»
;ђЗаголовок 1;ђЗаголовок 2;ђЗаголовок 3;ђЗаголовок 4;ђЗаголовок 5;ђЗаголовок 6;ђЗаголовок 7;ђЗаголовок 8;ђЗаголовок 915