4-сынып математика п?нінен Санды к?бейтіндіге к?бейту ж?не б?лу та?ырыбына саба? жоспары
Тақырыбы: Санды көбейтіндіге көбейту және бөлу.
Сабақтың мақсаты: Есепті шешу және есептеуді тиімді орындау кезінде амалдардың өтілген қасиеттерін қолдануға үйрету;
Типі: аралас
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ауызша есептеу, шығармашылық
Көрнекілігі: кестелер, геом. фигуралар
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру
Сабағымыз басталды, балаларға пайдалы.
Бәрін ұғып алыңдар, санауға зер салыңдар.
II. Үй тапсырмасын тексеру№9
III. Жан-жақты білім тексеру. №1. Тиімді тәсілмен есептеу.
IV. Мақсат қою.
V. Жаңа сабақпен таныстыру.
№2. №3 Тиімді тәсілмен есептеу.
№7. Өрнектер құрастыру, мәнін табу
60/ (3*2)60*(3*2)60/(3+2)60*(3+2)
№5. Есепті шығар.
1 ж – 7кг 840 тг қымбат
2 ж - 3 кг
1-2 ж - ? тг
Ш:7-3=4 кг840/4=2107*210=14703*210=630
Ж: бірінші жәшік 1470 теңге, екінші жәшік 630 теңге тұрады.
1 топ – 600 тг 4 оқ артық
2 топ – 480тг
Әр т - ?
Ш:600-480=120 тг120/4=30 билет600/30=20 оқушы480/30=16 оқушы
Ж: бірінші топта 20, екінші топта 16 оқушы.
№4. Өз бетінше жұмыс.
Сергіту сәті.
№6.
1 қ - 32
2 қ – 22-1000 тг арзан
Әр қорап - ?
Ш:32-22=101000/10=10032*100=320022*100=2200
Ж: бірінші қорапқа 3200, екінші қорапқа 2200 теңге төленді.
1 күн – 6000 тг
2-күн – 4800тг – 4 ой. кем
Әр күн - ?
Ш: 6000 - 4800= 12001200/4=300 тг 6000/300=20 ойыншық4800/300=16 ойыншық
Ж: 1 күні 20, 2 күні 16 ойыншық сатып алды.
№9.
а=10мв=5мс=2 мV=? S=?
V=10*5*2V=100м³S=10*5S=50 м²
2-ге тек жұп санға немесе нөлге аяқталатын сандар ғана қалдықсыз бөлінеді.
VI. Сабақты қорытындылау.
Бүгін нені білдік?
VII. Үйге тапсырма: №8
Бағалау.