Заняття з майбутніми першокласниками.Тема :Здрастуй, школо!
Тема: Здрастуй, школо!
Мета: формувати уявлення учнів про школу, розкрити важливість навчання у житті людини, розвивати пам'ять, мислення, мовлення, уяву; виховувати наполегливість, старанність, бажання вчитися.
Обладнання: папір для малювання, олівці, шкільне приладдя, іграшки.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Підготовча частина
Привітання
Доброго ранку!
Доброго дня!
Говорите ви і говорю вам я.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну відому, в країну чудову,
Що називається рідная школа.
Групове заняття
Гра «Сонечко, парканчик, камінці»
Учитель, поступово збільшуючи темп, у будь-якому порядку дає гравцям такі команди: «Сонечко!», «Парканчик!», «Камінці!». Гравці на команду «Сонечко!» розчепірюють пальці на руках, за командою «Парканчик!» стуляють пальці та випрямляють долоні, руки стиснуті в кулаки при команді «Камінці!»
Обмін інформацією
Чи бажаєте ви йти до школи?
Чим приваблює вас школа?
ІІ. Робота над темою заняття
Повідомлення теми і мети заняття
- Сьогодні ми будемо говорити про школу, про її значення у житті кожної людини.
Слухання вірша
Різні оцінки
У школі Лісовій за спільну парту сіли
Руденьке Ведмежа і Зайченятко сіре.
Завдання їм однакове дали:
Розповісти про те, як літо провели.
Зітхнуло Ведмежа, понюхало чорнило,
Почухалося й зошита розкрило.
А Зайченя на це лише й чекало
Скосило очі, списувати стало:
«Улітку бігав між кущів і трав
І на деревах меду я шукав.
Іще я батькові і матері поміг
Сухе гілля зібрати на барліг…»
На другий день крізь плач Зайча белькоче:
У Ведмежати – «п’ять». А в мене – «два»…
Із тим, хто сам подумати не хоче,
Частенько отаке бува.
А. Гарматюк- Як ви гадаєте, чому Зайченя отримало погану оцінку?
- Допоможіть Зайчику скласти розповідь.
3. Гра Ланцюжок»
Вчитель називає слово «школа». Дітям пропонується назвати якомога більше слів, які асоціюються з цим словом. Наприклад: школа, клас, урок, зошит, канікули, ручка, фарби. Вчитель вибирає з цього переліку слово «фарби» і діти утворюють новий ланцюжок.
4. Гра «Склади портфель»
- Чи знаєте ви які речі необхідні в школі, а які зайві?
На столі лежать різні речі: зошит, книжка, іграшка, олівець, диски, тощо. Дітям пропонується скласти в портфель тільки ті речі, які необхідні в школі.
5. Фізкультхвилинка«Чи знаєш ти свій клас?»
Учитель: «Покладіть руки і заплющіть очі. Я називаю предмет, який є в нашому класі, а ви показуєте на нього рукою. Коли я скажу розплющити очі, ви побачите, чи правильно показали».
6. Вірш напам’ять
(Вивчити вірш за допомогою піктограм)
Школа
Наче вулик - наша школа,
Вся вона гуде, як рій.
І здається, що довкола
Розквітають квіти мрій.
Бігають, сміються діти,
Та лиш дзвоник задзвенить –
Стане тихо, ніби в квіти
Поховались бджоли вмить.
Д. Павличко
7.Пальчикова гімнастика
Пальчики прокинулись
Задрімав мізинчик трішки,
Безіменний - стриб у ліжко,
А середній там лежить, вказівний давно не спить.
Вранці всі схопились враз –
Вже до школи бігти час!
(По черзі згинати пальчики до долоньки, починаючи з мізинця. Потім великим пальцем торкатися всіх інших – «будити». Одночасно зі словом «враз» кулачок розтулити, широко розсунувши пальці.)
8. Малюнок «Рідна школа»
- Діти, уявіть собі школу, до якої ви б хотіли ходити, і намалюйте її.
ІІІ. Підсумок заняття
Вправа «Емоційний ланцюжок»
Діти стають у коло, кладуть ліву руку на плече сусіда й по черзі один за одним дякують сусідові ліворуч з а гарну роботу, приємні хвилини спілкування, позитивні емоції, висловлюють побажання, тощо. Останнім виступає вчитель.
- Я сподіваюся, що за десять наших занять ви познайомилися, знайшли нових друзів. Вам сподобалася наша класна кімната. У вас з’явилося бажання прийти до школи, щоб дізнатися багато нового. Тож я буду чекати на вас 1 вересня. До зустрічі! Хай вам щастить!