Краткосрочные планы по казахскому языку натему Тіл ж?не с?йлеу
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: қазақ тілі Мектеп:М.Шаханов атындағы ЖОМ
Күні: 3.09.2016 ж. Мұғалімнің аты-жөні: З.Елекеева
Сынып: 2 Қатысқандар саны: 27
Қатыспағандар саны:-
Сабақ тақырыбы: Тіл және сөйлеу
Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Тіл мен сөйлеудің қажеттіліктері туралы біледі және мәтінді буындап оқиды,жаттығуларды жаза алады.
Оқушылардың басым бөлігі:
Сөйлеудің түрлерін түсіндіре алады
Кейбір оқушылар:
Әңгіме барысында сөйлеудің түрлерін қолдана алады.
Тілдік мақсат Оқушылар:
Сөйлеудің түрлерін талдай алады
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Сөйлеу тіл арқылы жүзеге асатындығын меңгереді
Сыныптағы диалог:жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Қиын сөздермен жұмыс жасалынады
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Сөйлеудің қандай түрлері бар? деген сұраққа жауап айта алады.
Жазылым бойынша ұсыныстар
Жаттығуларды жазады.
Алдыңғы тақырып Сөйлеу қай кезден бері бар?
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жасалған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы
3 минут
7 минут Сыныпта ынтымақтастықты қалыптастыру. Оқушылар бір-біріне тілек айтады.Оқушыларды дыбыс түрлеріне қарай топтастыру.
«Жаңғақ» әдісі арқылы оқушылар өткен сабақ пен жаңа сабақтың байланысын ажыратады және сабақта айтылатын ақпараттар туралы мәлімет береді.Сабақ мақсаттарымен таныстыру және табыс критерийлерін және топ ережесін оқушылармен бірге құрамыз. «Қазақ тілі» оқулығы
Авторлары: Г.И.Уайсова,
Р.С.Әміров,
Ә.Е.Жұмабаева
4-басылым өңделген
Атамұра-2013
Қорапшадағы сұрақтар
Ортасы
5 минут
3 минут
5 минут
2 минут
10 минут
Оқулықпен жұмыс жасау
Ой қозғау.5-жаттығуды оқыту,талдату сөйлеудің айырмашылығы мен ұқсастықтарын ажырату.
Дәптермен жұмыс.Күн ретін,сабақтың тақырыбын жазады .6-жаттығудың алғашқы екі сөйлемін көшіріп жаздырту.
Сергіту жаттығуы есебінде
«Константинополь» ойыны - «Табиғат» сөзінен бірнеше сөздер жазу арқылы оқушылардың сөздік қорлары тексеріледі.
Топпен жұмыс. «Қонаққа бару» әдісі
Топтағы оқушыларға І топ –ауызша сөйлеуге, ІІ топ –жазбаша сөйлеуге, ал ІІІ топ- І,ІІ топтардың сөйлеу түрлеріне талдау жасайды.
7-жаттығуды ұпай саны аз оқушылардан сұрау арқылы талдаймын.
Оқушыларға «Тілдің құдіреті!» тақырыбында әңгіме немесе өлең құрату. (Тапсырма жалпылама беріледі бірақ дарынды,талантты балалардың ойын тексеремін) суреттер, сөздер қимасы
Аяқталуы
7 минут Оқушылар сабақтағы көңіл-күйлерін смайликтерге стикерлерді орналастыру арқылы кері байланыс жасалынады.
Оқушылардың сабаққа қатысқандығын таратпа гүлдерінің саны арқылы анықтау. Түрлі-түсті гүл стикерлері
Қосымша ақпарат
Саралау сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары сұрақтарға жауап беріңіз.Оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Сурет бойынша сөйлем құрап,сөйлеу түрлерін ажырату арқылы жұмыс сатылай жоғарылай түседі. Формативті бағалау түрлері қолданылады.
Бас бармақ арқылы топтағы оқушыларды және топты бағалаймын,қорытынды бағаларын таратқан гүл стикерлеріне байланысты бағалаймын. Дүниетану пәнімен,тарихпен және халықтық педагогикамен,еңбекке баулу пәндерімен байланыс жүргізілді.
Рефлексия
Сабақ\ оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қалай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не екенін білдім?
ТексерілдіТтттррп