Поурочные планы (?МЖ) для начальных классов №4 (4 класс)


Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ:қазақ тілі.Пайымдау мәтіні Мектеп:М.Шаханов
Күні: 28.09.2015ж Мұғалім:Абдуалиева Эльмира
Сынып:4 «А» Қатысқандар саны:15 Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Мәтіннің түрлерін ажырата алу.
Пайымдау мәтінінің ережесін және бөліктерін біліп,
пайымдау мәтінін құруды үйрену
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:пайымдау мәтінінің бөліктерін білу
Оқушылардың басым бөлігі:пайымдау мәтінін құра білу
Кейбір оқушылар:шығарма жаза білу
Тілдік мақсаты Оқушылар: (істей алады)пайымдау мәтінін біледі
Негізгі сөздер мен тіркестер:Темір телпек
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
1.Пайымдау мәтіні дегеніміз не?
2.Пайымдаудағы басты нәрсе не?
Талқылауға арналған тармақтар.
Неліктен? ?Пайымдаудағы басты нәрсе олардың ақиқаттығы?
Сіз неліктен....... екенін айта аласыз ба?
Мұнда қандай белгілерін көріп тұрсыңдар
Жазылым бойынша ұсыныстар
3-жаттығуды орындау.Пайымдау мәтінін бөліктерге бөліп жаз.
Алдыңғы оқу Сипаттау мәтіні.Ереже жаттау.
Жоспар Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы 5 мин
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу (оқушыларды түгендеу)
Шаттық шеңберінде ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «33»ойынын ойнату арқылы оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтарын арттыру
Бағдаршам көздері арқылы топтарға бөлу
Топта топ басшысын,баяндамашы,хатшы және уақыт белгілеуші рөлдеріне бөліну суреттері
Ортасы 8 мин
«Мағынаны тану»кезеңі 5мин

5мин
7мин 1.Үй тапсырмасын «Кубизм» әдісімен сұрау
а)Сипаттау мәтіні дегеніміз не?
ә)Мәтіндегі сипаттау сөйлемдері мағыналық жағынан байланысты ма?
б)Мәтіндегі негізгі ой кімнің кімнің пікірі?
в)Мәтінді қалай сипаттаймыз ?
Бармақ арқылы бағалау
2.Әр топқа графопроэктордан заттарды көрсету арқылы пайымдату.
Тақтаға тақырып жазылады,мақсаты айтылады.
3. 2- жаттығуды «Кластер» әдісі арқылы орындату
Бармақпен бағалау
4.3-жаттығуда пайымдау мәтінінің бөліктерін табу. Графопроэктр
Суреттер.
Постер,түрлі-түсті қаламдар,
стикерлер майликтер
Аяқталуы 15 мин Рефлексия:әр топ заттарға байланысты мәтін құрау.
Үйге тапсырма:6-жаттығу Қосымша ақпарат
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
1.Заттарды көру арқылы пайымдай алу
2.Пайымдаудағы басты нәрсе олардың ақиқаттығы екенін білу
3.Жаттығулар орындау арқылы олардың пайымдау мәтіні екенін дәлелдей білу Табыс кретерийі:
1.Заттарды пайымдай алады
2.Ақиқатты айта біледі
3.Жаттығулар орындау арқылы пайымдау мәтіні екенін дәлелдей біледі Дүниетану
Әдебиет
Қауіпсіздік ережесі. (АӨҚ)
Рефлексия
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді
жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың
тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Бүгінгі сабағымда оқушылар мәтінге қалай ат
қоюға болатынын біліп білімдерін ары қарай
білімдерін дамыта түсті.Сыныптағы топтағы
жұмыс барысы шашыраңқы болды.Уақытымды тиімді
пайдалана алмадым.
1.Топ басшысы топ мүшелерінің топтағы
іс-әрекеттін екі жұлдыз бір тілек әдісі
бойынша тілегін айтып,бағалады.
2.Оқушылар кері байланыс жасады
Не ұнады:ұтымды сұрақ қоюда
Не қызық болды:постер қорғау
Менің ұсынысым: уақытты тиімді қолдану;
сабақта әдіс-тәсілдерді түрлендіру;Сұрақтарды
сыни тұрғыдан қоя білу
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1: Мәтін түрлерін постер жасау арқылы түсіндірулері.
2: Сыни тұрғыдан ойлау.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1:Оқушылар кешегі күнге қарағанда жинақталып сабаққа қызығушылық таныта бастады.
2: Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Мен жоспарлаған саралау шаралары талантты балаларды анықтауға септігінтигізді.
Оқытуды басқару және көшбасшылық