Поурочный план Лиро-эпос жырлары. «?озы К?рпеш — Баян с?лу» 
Пәні: Әдебиет Күні :     7-сынып
Сабақтың тақырыбы Лиро-эпос жырлары. «Қозы Көрпеш - Баян сұлу» жыры
Мақсаты Лиро-эпостық жырлар туралы түсінік беру,"Қозы Көрпеш- Баян сұлу" жырының мазмұнын меңгерту.
Жұмыс нәтижесі Лиро-эпостық жырдың ерекшелігін білетін болады.Жырдың мазмұнын  түсінеді.
Сілтеме 7-сынып .Әдебиет  "Атамұра" 2012 ж
Негізгі идеясы Адамдар арасындағы шынайы достық ұғымы туралы түсінік қалыптастыру.
Ресурстар  Оқулық, А-4 форматты қағаздар,маркер, кестелер.
Қолданылған модульдер Сын  тұрғысынан ойлауға үйрету, Диалогтік оқыту, бағалау
Сабақтың өтілу уақыты 45 минут 
Сабақтың жоспары Ұйымдастыру: сәлемдесу, пазлдар арқылы  топқа бөлу, мақсат қою
Сабақ барысы:  Блум таксаномиясы бойынша
Рефлексия
Үйге  тапсырма « Қозы Көрпеш- Баян сұлу» жырының толық мәтінін оқу. 
Сабақтыңбарысы:
Ой-лау деңгейлері Мақсат Тапсырма түрі.
Түрткілер. Нәтиже Бағалау
критерийлер Дескриптор Ұпай
Білу
Үй тапсырмасы.
Жыр туралы ұғымдарын жаңғырту. Сұрақ:
1.Жыр дегеніміз не?
2.Қандай жырларды білесің? Мысал келтір.
3.Жырдың басқа шығармалардан ерекшелігі неде? Дәлелің? 
Жыр туралы түсініктері нақтыланады. Білім көлемін зерделеу. Сұрақтарға  толық жауап бере алды 3 Сұрақтарға толық жауап бере алмады 2 Сұрақтарға мүлдем жауап бермеді 1 Түсіну
Мәтін мазмұнын түсінуге жағдай жасау. Тапсырма: Мәтінмен жұмыс:
- Мәтінді топтарға бөліп беру арқылы оқыту.
- Сөздікпен жұмыс.
- Топта талқылау.
- Постер қорғауға дайындау.
Мәтін мазмұнын түсінеді. Мәтін мазмұнын  түсінуі. Толық  түсінді
3 Толық түсіне алмады. 2 Түсінбеді 1 Қолдану
Мәтін мазмұнын  ашу. Тапсырма:  Постер қорғау. 
Әр топ өз бөлімдерінің мазмұнын ашады. 
Мәтін мазмұнын толық меңгереді.
Мазмұнды аша білуі. Толық ашты 3 Толық емес 2 Аша алмады. 1 Талдау
Лиро-эпос жырының ерекшелігін таныту. Тапсырма: Кестемен жұмыс.
Батырлар жырына тән ерекшелік Лиро-эпос жырларына тән ерекшелік
Лиро-эпос жырының ерекшелігін білетін болады. Дәлелді сөйлей білуі Дәлелдей алды. 3 .Дәлел аз 2 Дәлелдей алмады 1 Жинақтау
Мәтін идеясына қарай өзіндік көзқарасын таныта білуді қалыптасты-ру. Тапсырма: Кейіпкерге көмек.
Кейіпкерлер Мәтін бойынша кейіпкер бейнесі Кейіпкерге мен ұсынған керек қасиеттер
Қарабай Сарыбай Ай,Таңсық Қозы Баян Қодар Өзіндік пайым жасау қалыптасады. Пікірін ұсына алуы Толық ұсына алды 3 Қиналады 2 Ұсына алмады. 1 Бағалау
Түйінді ой айтуды қалыптасты -ру Тапсырма: «Алтын микрафон» ұсыну.
Сабақ туралы ойды бір сөйлеммен түйіндеу. 
Ой түйіндей біледі. Тақырыпты түйіндеу.   Түйіндей алды. 2  Түйін жасай алмады. 1