Урок тема «?арапайым графикалы? редакторы. Сурет салу, ашу, са?тау»
Топар орта мектебі МДШО МКМ
Ашық сабақ
Тақырыбы:
«Қарапайым графикалық редакторы.
Сурет салу, ашу, сақтау»
Пән мұғалімі:Калибекова А.
2014-2015 оқу жылы
«Бекітілді»: _______________________
Оқу ісінің меңгерушісі: Абдыхайымова Н
Күні Пәні Сыныбы Сағат саны
10.12.15 информатика 5 Сабақтың тақырыбы: Сурет салу, сақтау және ашу
Сабақтың мақсаты: Paint графикалық редакторын бағыттауды, қосуды,сурет салу және сақтауды үйрету.
Оқушылар білуі тиіс: «Растрлық графикалық редактор» ұғымын
Күтілетін нәтиже:
а)Paint графикалық реакторын іске қосуды үйренеді.
В) сурет салуда құралдарды пайдалануды, суретті сақтау мен қайт ашу командаларын біледі.
С) палитра түстерін және суреттердің қасиеттерін баптауды біледі.
Сабақтың түрі: жаңа білімді игерту.
Сабақтың әдісі: сындарлы оқыту
Көрнекілігі: постер, интерактивті тақта, слайд,бағалау парақшасы:
Пәнаралық байланыс: сурет, тарих
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңдері Мұғалімнің қызметі Оқушының қызметі Уақыт
І. Ұйымдастыру бөлімі
(Кіріспе бөлім) -амандасу, түгендеу;
- сабақтың эпиграфымен таныстыру;
- бағалау критерийлерімен таныстыру; - амандасады, кезекші жоқ оқушыларды ескертеді;
- зейіндері сабаққа ауады;
-бағалау парақшаларын алады; 2 минут
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау (Тұсаукесер бөлімі) -Алдыңғы тақырып бойынша сен маған мен саған сұрақтар
-фигура арқылы топқа бөлу.
Үйге берілген тақырып ,бойынша топ сұрақтар беру?
- Бағалау критерий арқылы бағаланады;
- түстер арқылы топқа бөлінеді.
- Түстерді. Біз қайда қолданамыз? 5 минут
4 минут
ІІІ. Жаңа сабақты игеру (Негізгі бөлім) -Постермен жұмыс.
Оқушылар бірлесе отырып проблеманы графикалы түрде шешу «топтық зерттеу» әдісі қолданылады.
Үш топқа:
-сурет салу,сақтау және ашу;
-графикалық редактордың терезесі;
-сурет салу құралдары тақырыптары беріледі. -постермен жұмыс жасайды;
-топтық зерттеу әдісі бойынша проблеманы бірлесе шешеді.
-берілген тақырыптар бойынша жұмыс жасайды. 13 минут
Сергіту сәті -44456254750Оқушыларға төмендегі сурет көрсетіледі:
Тапсырма: қолыңды алмай хаттың суретін салу. Оқушылар берілген уақыт ішінде ойланып жауаптарын ұсынады. 2 минут
ІҮ. Сабақты бекіту (қорытынды бөлім) Тапсырмалар беріледі:
1-тапсырма: электронды оқулықтан №5 тапсырма 1ұпай
2-тапсырма:
Сурет салатын құралдардың аттарын сәйкестендіру 2 ұпай
3-тапсырма:
Сөзжұмбақ шешу 3 ұпайдан
Тапсырмалар орындайды:
1-тапсырма: электронды оқулықтан терезе элементтерін жазады
2 тапсырма: тақтада тұрған суреттің атауына белгішесін қояды.
3-тапсырм: сөзжұмбақ сұрақтарына жауап береді. 15 минут
Ү.Бағалау Бағалау парақшасынан бағалайды Бағалау критерий бойынша өздерін бағалайды 3 минут
Рефлексия (кері байланыс) Смайлик арқылы керіс байланыс жасау Смайлик арқылы сабақтан алған әсерлерін ілінген плакатқа стикермен бейнелейді 1 минут
Тест жұмысының бағалау критерийлері10-8 дұрыс жауап «5» баға7-6 дұрыс жауап «4» баға5-4 дұрыс жауап «3» баға
Оқушының аты-жөні Тұсаукесер бөлімі Негізгі бөлім Қорытынды бөлімі Қорытынды баға
Тест жұмысы Топтық зерттеу жұмысы Тапсырмалар