Урок з предмету Основи здоровя. Правила гігієни.1 клас
Урок з предмету Основи здоров'я.
"Правила гігієни"
1 клас
Мета: -знати основні правила особистої гігієни;
-уміти правильно чистити зуби,
-дотримуватися правил особистої гігієни; -прививати навички здорового способу життя,
-розвивати гігієнічні навички: миття рук, чищення зубів, щотижневе купання; -виховувати уміння слухати друг-друга, спілкуватися, бути терпимим, поважати думку товариша, відчувати відповідальність за знання інших.
ХІД УРОКУ I. Організаційний момент - Давайте посміхнемося один одному, гостям і почнемо наш урок. - Покажіть, з яким настроєм ви прийшли на урок (Діти показують картки з обличчям радісним або сумним). Ви готові, очки? (Погладжують повіки очей) Так! (Дивляться в "бінокль") Ви готові, вушка? Так! (Прикладають долоні до вух, погладжуючи їх) Ви готові, ручки? Так! (Ляскають в долоні) Ви готові, ніжки? Так! (Погладжують ноги, притупують) Ви готові? Так! (Розводять руки в сторони і обіймають себе) II. Актуалізація опорних знань. Постановка проблеми - Увага на екран. (Перегляд фрагмента мультфільму "Мойдодыр") - Чому від хлопчика втекли речі? - А ви здогадалися, як можна назвати цього хлопчика? (Нечепура, бруднуля.) - Правильно. Що потрібно робити, щоб не стати схожим на цього хлопчика? (Мити руки, умиватися, митися, чистити і стирати одяг, розчісуватися.) - Молодці! Саме про правила особистої гігієни ми говоритимемо на уроці.
- Як ви думаєте, що таке "особиста гігієна"? Особиста гігієна - це догляд за своїм тілом, тримання його в чистоті. - До кінця уроку ми з вами складемо правила особистої гігієни. III. Відкриття нового знання Фрагмент з мультфільму Корольова зубна щітка. Сценка про бруднулю. - Ах, ти дівчинка, замурзана Де ти руки так вимазала? Чорні долоньки, на руках доріжки - Я на сонечку лежала Руки догори усе тримала Ось вони і загоріли. - Ах, ти дівчинка, замурзана Де особу ти так вимазала? Кінчик носа чорний Ніби закопчений. - Я на сонечку лежала Носик догори я тримала Ось він і загорів Дівчинко, треба руки тобі помити. - Саша мочалку візьме І долоньки їй потре. - Катя ватку візьме І носик їй потре. - Не чіпайте долоньки Вони не будуть білі Вони ж загорілі. - Давайте подивимося на її руки. А долоньки ті відмилися. - Так. Значить, це був бруд. - Давайте дівчинку навчимо правильно умиватися.
Намочити руки, узяти мило, намилити руки до піни, потім змити піну водою. Тепер чистими руками моєму особу, вуха, шию. - Діти а скільки разів треба мити руки? Фізкультхвилинка- А давайте подивимося, що може статися, якщо не умиватися і не мити руки. - Що може статися, якщо не умиватися і не мити руки? (Фрагмент мультфільму Вітя і Мікробус) - Чим покрито наше тіло? (Наше тіло покрите шкірою). Учитель пропонує учням розглянути шкіру на своїх руках, звертає їх увагу на те, що шкіра гладка, еластична, здатна розтягуватися при рухах. - Шкіра захищає наше тіло від хвороб. Коли ви бігаєте, стрибаєте, вам стає жарко, на шкірі з'являються крапельки поту. Якщо шкіру довго не мити, то на ній скупчуються жир і піт, які затримують частки пилу. Від цього шкіра стає брудною, грубою і перестає захищати наше тіло від мікробів. Брудна шкіра може шкодити здоров'ю. І, крім того, брудні, неохайні люди завжди неприємні таким, що оточує. Ось чому шкіру треба мити, за нею необхідно доглядати. IV. Предмети особистої гігієни - До нас в клас прийшла посилка. Давай ті дізнаємося від кого ця посилка. Дорогі діти! Я посилаю вам посилку. У ній знаходяться цікаві загадки і до них відгадки. Постарайтеся розгадати загадки. Бажаю удачі. До побачення. Ваш Мойдодыр - Відгадайте, що там лежить? Ліг в кишеню і вартую: Рьову, плаксу і бруднулю. Витру їм потоки сліз, Не забуду і про ніс. (Носова хустка) Гладко і душисто, миє дуже чисто. Треба, щоб у кожного було - Що це, діти? (Мило) На себе я працю беру: П'яти, лікті з милом тру, І коліна відтираю, Нічого не забуваю. (Мочалка) Витираю я, стараюся Після лазні хлопчика. Усе намокнуло, усе зім'ялося - Немає сухого куточка. (Рушник) Хожу-брожу не по лісах, А по вусах, по волоссю І зуби у мене довші, Чим у вовків і ведмедів. (Гребінець) Хто рахує зуби нам Вранці і вечорам. (Зубна щітка) - Усі ці предмети особистої гігієни. (По ходу роботи учитель дістає шматок мила, зубну щітку, носову хустку, гребінець, рушник, дзеркало, щітку для чищення одягу.) - Діти, вам знайомі з цими предметами? Для чого вони потрібні? V. Первинне закріплення 1. Робота в парах по підручнику Сторінка 59 - Якими з цих предметів повинна користуватися тільки одна людина, а якими може користуватися уся сім'я? Фізкультхвилинка2. Гра "що з чим дружить"(Додаток 1)
Перевірка. - З чим дружить ніс., туфлі., нігті., волосся., зуби.? - А ви дружите із зубною щіткою. - Чому потрібно чистити зуби? - На зубах постійно утворюється наліт . Він складається з мікробів і залишків їжі .
Їжа застряє і між зубами. Тому дуже важливо уміти правильно чистити зуби. - Давайте повчимося правильно чистити зуби. 3. Вчимося чистити зуби Практична робота - Розпочинаємо з кутів, з бічних зубів. Спочатку - зсередини, потім - зовні, вгору, вниз. Це ми стінки почистили, а потрібно ще верхівки. По них щіткою водимо кругами або петельками. Коли почистимо зуби, щітку потрібно помити і поставити в скляночку. - Скільки разів потрібно чистити зуби? (Двічі в день: уранці і увечері). - Ми з вами повторили, як потрібно мити руки, умиватися, чистити зуби. Ще раз подивитеся на усі предмети, що лежать у мене на столі. Самостійна робота - Які предмети потрібні, щоб вмиватися? (мило і рушник) - А які предмети потрібні щоб почистити зуби? (зубна щітка і зубна паста) Гра "Ради Мойдодыра" Мета гри : закріпити знання дітей про правила особистої гігієни. Зміст гри : учні отримують картки, на яких зашифровані правила особистої гігієни. Завдання тих, що грають - прочитати ці правила:
По картинках складаються правила особистої гігієни. 1. Умивати вранці і вечорам. 2. Чистити зуби треба 2 рази в день (уранці, після сніданку, і увечері, перед сном) 3. Щодня розчісувати волосся. 4. Стригти вчасно нігті. VI. Підсумок уроку - чи Сподобався вам урок? - Як ви засвоїли тему нашого уроку? Оцініть. VII. Рефлексія Звучить пісня - гімн воді. - Який у вас настрій у кінці уроку.