6 сынып ?ыс?а мерзім та?ырыбы ?ырк?йек.?азан. ?араша
Сабақ жоспары: Уақыты:
Пәні: қазақ тілі Сынып: 6
Сабақтың тақырыбы: Қыркүйек .Қазан. Қараша
Сабақтың типі: интербелсенді
Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгерту
Сабақтың әдіс-тәсілі: сыни тұрғыдан ойлау, диалогтік оқыту, жұптық оқыту, Insert, деңгейлік тапсырма, дарынды балалармен жұмыс.
Талантты және дарынды балалар: Әмина, Дария, Дарья, Айдархан.
Сыни тұрғыдан бағалау үшін зерттеуге алынған оқушылар: Әмина, Дария, Наташа
Пәнаралық байланыс: орыс тілі, биология
Негізгі түсініктер: Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібі, алтын күз деп аталатын себебі, табиғат құбылыстары. Өткен сабақпен байланыс: Алтын күз Бағалау
Бақылау
Жұмысты
бағалау
(критерии бойынша)
Сапалы
білімді
бағалау Көрнекілігі:
Тақырыпқа байланысты: слайд, суреттер, АКТ, Insert сызбасы, тарату материалдары, видео көрініс. Өлшемдік ойлау қабілеті: 6 «а»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Грамматикалық тақырыпты қайталатып меңгерту, тақырып бойынша мәліметтер алу, алған білімдерін өмірде қолдана білу.
Дамытушылық: Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін, сөздік қорларын дамыту,АКТ- ны меңгерту,білімді бірлесіп құру.
Тәрбиелік: Өз- өздерін реттеуге ,бағалауға, достарына көмектесуге, өз бетінше ізденуге тәрбиелеу.
Жетістік критериилері:
Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): тапсырманы жеткіліксіз деңгейде орындауы
Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): тапсырманы орташа деңгейде орындауы
Оқушылардың жоғарғы жетістігі (ОЖЖ): тапсырманы толық қамтығанда
Көрнекілік: Тақырыпқа байланысты суреттер, АКТ, Insert сызбасы, тарату материалдары, видео көрініс
Уақыты: Жұмыстың түрі Мұғалімнің рөлі Оқушының рөлі
Басталуы:
Түсіну:
Сынып оқушыларымен амандасу.
Оқушыларды түгендеу
Ынтымақтастық атмосферасын құру
Топтарға бөлу, жақсы тілектер айту.
Бүкіл сыныптың жұмысы:
Сабақтың мақсатын айту , бағалау критерилерін тақтаға іліп, түсіндіру.
Тапсырманы түсіндіру:
Ашық тест тапсырмаларын орындау арқылы білімдерін пысықтау.
Жауаптарына сәйкес фишкалар беріледі.
Бүкіл сыныптың жұмысы: Мұғалім сабақты бастайды. Оқушыларды топқа бөледі. Ынтымақтастық атмосферасын құрады.Бүгінгі сабақтың мақсатын айтады.
Мұғалім сабақты жалғастырады Топтарға бөлінеді, әрбірі жақсы тілектер айтады.
Сабақтың тақырыбын жазады.
Түсінбеген жерлерін сұрау
Тапсырма:
Интерактивті тақтадан көрініс көрсету.
1.Жаңа сөздерді қолдана отырып,менталды карта жасау . Әрбір тапсырма фишкамен бағаланады.
2. Мәтіндер бойынша үш айға үш топ диалог құрастырады. Оқушылар жауаптары үшін фишкамен бағаланып отырады.
3.Талантты және дарынды балаларға алдын ала берілген тапсырмалар.(слайд арқылы көрсету)
4.Анықтамасын айт.(оқушылар өз сөзімен ереже шығарады)
1.Бастауыш
2.Баяндауыш
3.Анықтауыш
4.Толықтауыш
5.Пысықтауыш
Тапсырмаларды орындау жолдарын түсіндіреді. Жауаптарына сәйкес фишка таратып отырады.
Батыржан , Дария, Әминаның сыни тұрғыдан ойлау қабілетін бақылау және салыстыру.
Оқушылар топпен бірлесіп жұмыс жасайды, кеңеседі, шешімге келеді.Фишка жину арқылы сабаққа қатысады.
Оқушылар бір- бірімен сұрақ- жауап арқылы тілдеседі.
Өз сөздерімен ережені шығарады.
Талдау : Бағалау критериилерін қысқаша қайталау: Сабақ барысында орындаған тапсырмаларын қорытындылай отырып, оқушылар өздеріне баға қояды.
Мұғалім сұрақтар қояды,Әмина көмектеседі. Орындарында отырып өздеріне баға береді.
Үй жұмысы 52-53 бет. Деңгейлік тапсырма (2-3-4) жаттығулар. Бағалау:
Мұғалім оқушыларды жинаған фишкалары бойынша бағалайды. Оқушылар сабақ барысында жинаған фишкаларының санына сәйкес бағалау парағына қарап өздерінің бағаларын біліп отырады.
Рефлексия: Топта бірлесіп жұмыс жасау балаларға өте ұнады.Сабақтың ұнаған, ұнамағанын тақтаға ілінген плакатқа( смайликтерді) іледі. Оқушылар өздеріне ұнаған смайликтерді алып ,плакатқа іледі.