Поурочный план по технологии на тему ?аза? хал?ыны? с?ндік ?олданбалы ?нері
«Бекітемін»___________ОІО Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Күні: 01.02.16 Пәні: Технология Сынып: 5
Тақырыбы Қазақ халқының сәндік қолданбалы өнері
Мақсаты Сән және қолданбалы өнер жайында білім алады.
Күтілетін нәтиже А. Сән және қолданбалы өнер жайында түсініктері қалыптасады.
В. Бояу түстерін, сызбалардың икемділігін келтіре алады.
С. Қажетті құралдар арқылы өрнектерді жүзеге асыра алады.
Әдіс-тәсілдер «Миға шабуыл», ашық сұрақтар.
Керекті жабдықтар, дереккөздері «Технология» (ұл балаларға арналған)-«Мектеп» 2015. В.Чукалин ғаламтор, сөздік, интер. тақта, Қазақстан картасы постер, маркер, бағдаршам түстері, бағалау парағы, смайлик
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе
Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді.
Топқа бөледі. Сабақ мақсаты, түсіндіріледі. Мұғаліммен амандасады.
Топқа бөлінеді.
Тұсау-
кесер
«Миға шабуыл»
-Осы суреттерге қарап қазақ халқының сәндік қолданбалы өнерімен жасалған бұймдардың аттарын табу арқылы жаңа сабақты түсіндіру. Жауап береді.
Ойланады.
Бұйым аттарын табады.
Негізгі бөлім Қазақ халқының сәндік қолданбалы өнері жайында түсінік береді.
Сәндік қолданбалы өнер – тұрмыста тәжірибелік қажеттілігі бар көркемөнер бұйымдарын жасау. Халық шеберлері күнделікті қолданылатын бұйымдарды қоркемөңдеумен айналысады. Мұндай бұйымдарға үй аспаптары, жиһаз , мата, еңбек құралдары, киім, әшекейлер, ойыншықтар жатады.
Ашық сұрақтар:
1)Нешінші ғасырдың басында көркем құрылымдау пайда болды?
2) Қазақ халқының тұрмысында үй кәсіпшіліктерінің аса маңыздысы болып келетін материал? Тыңдайды.
Постермен жұмыс жасайды.
Жұмыстарын қорғайды.
Қоры-тынды Саб Сабақ барысында тақырыптың мәнін ашу үшін сұрақ-жауап арқылы
оқушылардың білімін тексеру
Сұрақтарға жауап береді.
Бірін-бірі тексереді.
Үйге тапсырма Қазақтардың және басқа ұлттардың қолданбалы
қолөнер түрлері туралы мәләмет. Үй тапсырмасын күнделікке жазады.
Бағлау Формативті бағалау.
Оқушылар бір-бірін бағалайды.