Урок Заголовок. Добір заголовків до текстів


Українська мова Урок № 43
Дата _________ Клас 1
Тема. Заголовок. Добір заголовків до текстів. (впр. 138-140) .РЗМ. Складання і запис 3-4 речень за мал. впр . 127.
Мета: розширювати уявлення дітей про текст; вправляти учнів у визначенні теми текстів і доборі до них заголовків; розвивати усне мовлення дітей, уміння складатиречення за малюнком; збагачувати словниковий запас; коригувати пам’ять, увагу; виховувати любов до книги, читання.
Обладнання: таблиця «Текст».
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент. Нервово-псих. підготовка.
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Фронтальне опитування.
— З чим ми почали знайомитись на минулому уроці?
— А що таке текст?
— За якими ознаками його можна впізнати?
 2. Хвилинка чистописуДз дзю дзве дзюркочуть, дзвенить
3. Попереджувальний диктант.
Щедро світить ясне сонечко. Дихає тепленький вітерець. Дзюркочуть веселі струмочки. Дзвенить спів пташок. Гарно в лісі весною!
III. Повідомлення теми й мети уроку
— Сьогодні ми будемо вчитися добирати заголовки до текстів, дізнаємось, як грамотно створювати тексти.
 IV. Робота над вивченням нового матеріалу1.Виконання вправи 138, с. 59
( розташуй речення так, щоб вийшов текст)
2. Підбір заголовка до тексту ( впр. 138)
3 . Фізкультхвилинка4. Вправа на підбір заголовків до тексту
( с. 60, впр. 139 – колективно)
V. Закріплення та систематизація знань1. Самостійна робота учнів.
С. 60, впр. 140
2. Вправа на РЗМ.
Складання і запис речень за малюнком впр. 127.
3. Гра «Яке слово зайве?»
VI. Підсумок уроку
— Як правильно дібрати заголовок до тексту?
— А про що необхідно пам’ятати, складаючи текст?
 
 Українська мова Урок № 44
Дата _________ Клас 1
Тема. Заголовок. Добір заголовків до текстів. (впр. 141-143)
Мета: закріплювати вмінняучнів добирати заголовки до текстів, встановлювати їхню відповідність змісту тексту; розвивати зв’язне мовлення; збагачувати словниковий запас; коригувати пам’ять, увагу; виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання. таблиця «Текст», малюнки із зображенням зимового пейзажу.
Хід уроку
I. Організаційний момент.Нервово-псих. підготовка.
II. Актуалізація опорних знань.
1. Хвилинка каліграфії.
К к им лим килим
2. Робота над деформованим текстом
— Запишіть речення так, щоб вийшов текст. Доберіть до нього заголовок.
Подули сильні вітри. Золотим килимом укрило воно землю. Прийшла золота осінь. Облетіло листя з дерев.
— З чого складається текст?
— Що можна дібрати до тексту?
— Як зв’язані між собою речення в тексті?
III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми й мети уроку.
— Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати над добором заголовків до текстів.
Заголовок повинен відповідати змісту тексту. Прочитавши заголовок, людина має зрозуміти, про що йтиметься.
IV. Закріплення та усвідомлення вивченого матеріалу
1. Робота над текстом вправи 141 - колективно
— Прочитайте речення.
— Чи можна їх назвати текстом?
— Яке речення є зайвим?
— Добір заголовка до тексту.
2. Фізкультхвилинка.
3. Самостійна робота учнів. Підібрати заголовок до тексту.
Впр. 143, с. 62
4. Робота над текстом впр. 142
Визначення теми і головної думки тексту.
У якому реченні висловловлена головна думка тексту?
Підібрати заголовок до тексту.
5. Гра « Запам’ятай п’ять назв міст»
V. Підсумок уроку.