?йсіндерді? салт-д?ст?рі мен д?ни наным-сенімдері


Күні: 31.01.2017ж
Сынып:6 Қазақстан тарихы Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Үйсіндердің салт-дәстүрі және діни наным-сенімдері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) оқушылардың жеке мүмкіндіктерін ескере отырып, деңгейлік тапсырмалар құрастыру;
- оқушылардың жеке, жұптық, топтық және тұтас сыныптық жұмыс түрлерін ұйымдастыруды қолдану ұсынылады.
Сабақтың мақсаттары Барлығы:үйсіндер тарихынан хабары бар
Көбі: салт-дәстүрінен мәлімет жинақтай біледі
Кейбірі: қосымша ақпарат алмаса алады
Жетістік критерийлері Оқушылар қосымша ақпарат көздерін жинақтап, білімдерін толықтыра алады.
Құндылықтарды дарыту Оқушылар арасында өзара сыйластық, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Пәнаралық байланыс Әдебиет, география, дүние жүзі тарихы
АКТ қолдану дағдылары Тілдік мақсаттар Сыни тұрғыдан ойлауға, өзара диалог, өзін-өзі бағалау мен өзара бағалау қалыптасады.
Бастапқы білім Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
10 минут Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды сабаққа дайындау.
Үй тапсырмасын тексеру. «үйсіндердің шаруашылығ мен тұрмысы»
Үйге берілген тест тапсырмаларын тексеру, өзара бағалату Тест жинақтары
Сабақтың ортасы
10 минут
5 минут
15 минут
Жаңа сабақты таныстыру. Тақырыпқа «ой шақыру» жасау. Оқушыларды стикер арқылы топқа бөлу. 1-топ Сақтар , 2-топ-үйсіндер
1-тапсырма:Тақырып бойынша венн диаграммасын жасау
Сақтар үйсіндер.
2-тапсырма:постер қорғау
3-тапсырма:Тарихи диктант жаздыру
4-тапсырма.шығармашылық тапсырма. Эссе немесе өлең жазу Интернет материалдары
Тест жинақтары
Сабақтың соңы
5 минут «СМС» әдісі сабаққа кері байланыс жасау Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Шығармашылық тапсырма. Оқушылар өз беттерінше зерттеуге үйренеді Бас бармақ арқылы бағалау, қол шапалақтау , мадақтау Сабақ бойынша рефлексия