1. Та?ырыпты ?збеттерімен т?сінуге ?йрету 2. Бай?адампазды??а, ?зіндік ой т?йе білуге, ойын ашы? айту?а, с?йлей білуге да?дыландыру. ?орша?ан орта туралы экологиялы? т?рбие бере отырып, таби?атты с?юге, ?ор?ай білуге ?йрету. 3. Отанын с?юге, білімді болу
Сабақ4-сабақ
Пәні: Дүниетану. Сабақ өтілетін уақыт 10.12.2014Барлық оқушы саны:12
Орны: 28 каб.Қатысты:11
Сілтеме Оқулық, оқу жоспары, сабақ жоспары, дәптер
Сабақ тақырыбы Шөл өсімдіктері мен жануарлары
Сабақ мақсаттары Тақырыпты өзбеттерімен түсінуге үйрету
Байқадампаздыққа, өзіндік ой түйе білуге, ойын ашық айтуға, сөйлей білуге дағдыландыру. Қоршаған орта туралы экологиялық тәрбие бере отырып, табиғатты сүюге, қорғай білуге үйрету.
Отанын сүюге, білімді болуға тәрбиелеу.
Оқыту нәтижесі Жеке өз ойларын ортаға сала алады. Топқа ойын еркін жеткізе алады, түсіндіре алады. Жеке балаларға ынта туады, сыни көзқараспен ойланады.
Түйінді идея Шығармашылық ізденіс, тақырыпты меңгеруі қалыптасады.
Көрнекілік Суреттер, слайд-таныстырылым, оқулық, дәптер.
Әдісі АКТ, ой шақыру, өзара оқу стратегиясы, сұрақ-жауап рефлексия.
Сабақ кезеңдері Ұйымдастыру. Психологиялық-тренинг. «Жақсы сөз-жарым ырыс» Жақсы көңіл күй мерекелік көңіл күй туғызу. Еліміз көркею үшін, мықты ел қатарында болуы үшін, білімді азамат болу керек, сондықтан топ аттарын:
1-топ: Тапқырлар
2-топ: Алғырлар
3-топ: Білімпаздар деп атадым. Шаттық шеңбері
16 желтоқсан Қазақстан Республикасының тәуелсіздік күні.
Елімізге не тілер едік?
Бірден топқа бөлу
Қолдарында ненің суреті. Бұлар қайда кездеседі? Авторы кім? Топ ережесімен таныстыру.
Орындау талап етіледі. Тілек айтады.
Пырақ, шаңырақ Жұлдыз алды.
Тілек айтты.
ҚР рәміздері,
Жауап береді, танысады, орындайды.
Білу, мағынатану Үй тапсырмасы Әр топқа екіден сұрақ беру
Формативті бағалау
«Бармақпен бағалау» Жауап беру
Бағалау
Формативті
Түсіну 1-топ. Тапқырлар
2-топ Алғырлар
3-топ Білімпаздар Қима тарату.
82-85 бет оқитын бөліктер жазылған
Бағалау парағын тарату. Постер құрайды.
Бағалау параққа ұпай санын жазу.
Қолдану Дәптермен жұмыс Кім жылдам? Практикалық жұмыс, семантикалық карта белгілеу, қималар тарату.
1-топ: Дала жануарлары борсық пен суыр туралы не білесің.
қ пен суыр туралы не білесің.
2-топ: Шалғынды не құртады, құрып кетпеуіне не себеп?
3-топ: Екі өсімдікті ажырату. Дәлелдеу. Сыни ойлау
Әр топ білетіндерін ортаға салады. Бағалау.
Сыни ойлайды.
Бағалау.
Жинақтау Ойлану, білгендерін түйіндеу 3-топқада бірдей сөзжұмбақ тарату
«Кім көп біледі?» Сөзжұмбақты толтырады, білімдерін толықтыру.
Бағалау. Рефлексия.
Қорытынды Бағалау парағын толтыру, бағалау.
Смайликтер арқылы өз білімін көрсету. Смайликтер тарату Топ басшылары смайликтерді іледі.
Үйге тапсырма Үш топқа әртүрлі тапсырма Түсіндіру. Күнделікке жазу.
Нурахметова Сандуғаш Жалелхановна бастауыш сынып ұстазы
ШҚО Көкпекті ауданы «Үлкенбөкен мектеп - балабақша кешені» КММ