«Бірлік — мені? та?дауым» т?рбие са?аты


Сабақтың тақырыбы «Бірлік - менің таңдауым» тәрбие сағаты
Сілтеме Слайд, интернет материалдары
Мақсаты
Бірлік пен қоғамдық келісімді қалыптастырудың өзегі болып табылатын Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылғанына
20 жыл толуын, іргелі институттың бірлік пен келісімнің, ауызбіршіліктің қозғаушы күшіне айналғаны туралы түсініктері қалыптасады.
Күтілетін нәтижелер
Қазақстан халқы Ассамблеяның қызметі, мақсаты, негізгі міндеттері, құрылымы, парламенттік өкілдігі туралы біледі.
“Бірлігі жоқ елдің тозатынын, бірлігі күшті елдің озатынын” оқушылар сын тұрғысынан ойлау арқылы талдау жасап, жан-жақты ашады.
Өз Отанын, туған елін, тілін сүюге тәрбиеленеді.
Елімізді мекендейтін ұлттар мен ұлыстарды құрметтеуге үйренеді.
Түйінді идея
“Ауызбіршілік жоқ жерде ешқашан да ұлттық идеялар жүзеге асқан емес, жаулықтың ең үлкені, ең қиыны – ынтымақ үшін ымыраға бара алмау”
Н.Ә.Назарбаев
Сабақтың дәйексөзі Ынтымақ барда қара суда қаймақ татыр.
Керекті жабдықтар интербелсенді тақта, постер, маркерлер, түрлі түсті қағаздар,стикерлер
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Оқушы-
ларға психология-
лық ахуал туғызу Балалармен амандасу.
Сергіту сәті. «Жылы шеңбер»
Сыныпты топқа бөлу.
Берілген мақал- мәтелдердің түсіп қалған сөзін тап.
... (Бейбіт) елде береке бар.
... (Бірлік) болмай, тірлік болмас.
Бірлігі жоқ ... (ел) тозар,
Бірлігі күшті ...( ел) озар. Балалар бір – біріне бүгінгі күнге сәттілік тілейді.
Түсірілген сөздерді тауып атау арқылы 3 топқа бөлінеді. (бейбіт, бірлік, ел).
«Ой қозғау» -Биылғы жыл елімізде қандай жыл болып белгіленіп отыр?
-Сонымен қатар Ассамблея жылында тағы қандай айрықша мәнге ие тарихи мерейтойлар өтетін болады?
-Өз өлкемізге байланысты қандай шараларды атай аласыз? Оқушылар биылғы жылдың елімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы жылы (20 жыл) екенін айтады.
ҚР Конституциясына 20 жыл, Қазақ хандығы құрылғанына 550 жыл, Жеңістің 70 жылдығы тойланатынын да атайды.
Туған аулымыздың және ауыл паркінің құрылғанына 50 жыл толуын да мақтанышпен айтады.
Мағынаны тану
Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметі, негізгі мақсат, міндеттері, құрылымы, парламенттік өкілдігі туралы мәлімет беру (слайд көрсетіледі).
Қазақстан халқы Ассамблеясының 2015 жылға арналған логотипіне назар аударту. Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметі, мақсаты, негізгі міндеттері, құрылымы, парламенттік өкілдігі туралы біледі, білетіндерін толықтырады.
Қазақстан халқы Ассамблея-
сының 2015 жылға арналған логотипін жан-жақты талдайды.
Толғаныс «Біз өз - өзімізбен және өзгемен бейбітшілік өмір сүреміз» тақыры-
бында шығармашылық жұмыс.
І топ: Плакат шығару.
ІІ топ: Хат жазу( шетелдегі досына, өзге ұлт өкіліне, т.б).
ІІІ топ: Сыйлық әзірлеу.
Сыйлыққа қойылатын талаптар:
Жеңіл, ықшам.
Бұзылмайтын.
Ұлттық нақыш.
Құнды.
Әдемі.
Қолданылатын. Тақырып бойынша сын тұрғысы-
нан ойлау арқылы талдау жасап, жан-жақты ашады.
Әр топ өз жұмыстарын қорғайды.
Қорытын-
ды
«Бүгінгі күннің тілегі». Күн суретінің айналасына өз арман -тілектерін жазып жапсыру. Оқушылар мен қатысушы қонақтар стикерлер арқылы күн бейнесінің айналасына өз арман-тілектерін жазып жапсырады.