?дет-??рып ж?не салт-д?ст?рлер. Наурыз
САБАҚ:
Тақырыбы: Әдет-ғұрып және салт-дәстүрлер. Наурыз Мектеп:
Ақтөбе қаласы
Мерзімі:
СЫНЫП: 7«А»
Қатысқан оқушылар саны: 20 Қатыспағандар:
Сабақтың мақсаттары О2 Мәтіннің құрылымдық бөліктерін ажыратып оқу және негізгі ойды анықтау
Ж5 Оқылым, тыңдалым және аудиовизуалды материалдар мазмұны негізінде креативті жазу
Сабақтың оқыту мақсаттары Мәтіндегі тақырыптар құрылымын түсінеді және өз пікірімен байланыстырады.
Оқылым, тыңдалым және аудиовизуалды материалдар негізінде қиялдан туған оқиғалар бойынша әңгіме құрастырады.
Алдыңғы сабақта Гендік өзгеріске ұшыраған өнімдер
ЖоспарУақытЖоспарланған жұмыс түрлері Дереккөздері
Сабақтың басы
5 минут
Сабақтың ортасы
5минут
15 минут
5 минут
10 минут
15 минут
10 минут
5 минут Топқа бөлу. Тақырып бойынша таратылған нақыл сөздер арқылы 4 топқа бөлінеді
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Сабақтың жетістік критерийімен таныстыру:
Мәтіннің басты тақырыптарын дұрыс анықтайды, кем дегенде бір тақырыпты өз тәжірибесін/ойымен талқылауда немесе постерде байланыстыра алады.
Қиялдап жаза алады және жазбаша жұмысында орынды (логикалық) әдіс қолданады.
Оқушыларға «Наурыз мерекесі», «Наурыз қай елдерде тойланады» тақырыптарында мәтін таратылады. Мәтінмен танысып, негізгі ойын анықтайды
1 тапсырма. Мәтінді игерту мақсатында әр топта «Баяндаушы», «Сұрақ қоюшы», «Байланыстырушы», «Белгілеуші», «Бағалаушыға» іштей бөлініп, әрқайсысы өзіне сай тапсырмасын орындайды
Әр топқа салт-дәстүр, әдет-ғұрып түрлері ұсынылады. Оқушылардың таңдауы.
2-тапсырма. Әр топ бір салт дәстүр, әдет-ғұрыптың орындалу рәсімін көрсетуі
1-тапсырма. «Жаңа жылда туған жеріме тілерім........» тақырыбында эссе жазу. Эссені бағалау критерийі:
Грамматикалық норма сақталады;
Эссе тақырыпқа сай болады;
Көлемі 80-100 сөз
2 тапсырма. «Наурыз мерекесінен күтерім...» тақырыбында оқушылар бір-бірінен жұп болып сұхбат алады.
Сұхбатты топ алдында көрсету
Интербелсенді тақта, кеспе қағаздар
http://yvision.kz/post/133842http://szh.kz/112027/22-наурыз-қай-елдерде-тойланады
Сабақтың соңы
Рефлексия
10 минут
Қорытындылау. Тақырып бойынша оқушылардың ойын білу.
Рефлексия
«Бес жолды өлең»
Қосымша ақпарат
Ажырату – мен оқушылардың пікірін дұрыс немесе бұрыс деп ажыратпай қолдауды жоспарлаймын.
Бағалау –
Оқушылардың жұмысын төмендегі жетістік критерийлері арқылы бағалаймын:
1.Топта белсенді жұмыс жасағаны үшін.
2.Өз пікірін толық, нақты айта алғаны үшін.
3.Топ ережесін бұзбағаны үшін.
4.Шығармашылық танытқаны үшін. Пәнаралық байланыстар
Денсаулық және қауіпсіздік тексеріс
АКТ байланыстары
Құндылықтар байланыстары
Топтар бір-біріне қолдау көрсетеді
Нәтиже бойынша ажырату, себебі кейбір топтардың басқаларға қарағанда мәтін жайлы ақпараты аз болуы мүкін
Меңгеруді бақылау
Сұрақ және жауап
Өзара кері байланыс Топтарда жұмыс істеу дағдылары (құрмет көрсету, кезекпен сөйлеу және т.б.)
Сұрақтарға жауап беру үшін кезек алу және жаңа топтарға баяндау үшін жазбалар жасау арқылы басқаларды тыңдау
Қорытындылау
Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жетімді болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Оқу атмосферасы қалай болды?
Менің жұмысым жоспарлы болды ма?
Мен уақытымды дұрыс жоспарлай алдым ба?
Жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неге? Төмендегі бөлікті сабағым туралы өз ойымды жазуға қолданамын. Сол жақ бағанадан өз сабағыма ең орынды келетін сұрақтарға жауап беремін
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе не (оқытуды да, оқуды да қатар қарастыруым мүмкін)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырамын)?
Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар туралы нені білдім?