Конспект заняття «Котику допомагаємо, побутові прилади вивчаємо» (ІІ молодша група)


УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ СМІЛЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 57 «БЕРІЗКА»
(ясла-садок комбінованого типу)
вул. Лобачевського, 4 м. Сміла, 20705, тел. (04733) 5-26-88, 5-24-79
e-mail: sadik@ukr.net














Конспект заняття
Тема: «Котику допомагаємо, побутові прилади вивчаємо»
для дітей 4-го року життя з використанням ІКТ









розробила:
НЕШКО Наталія Василівна
Вихователь ДНЗ








Мета:
вчити дітей називати предмети побутової техніки;
збагачувати уявлення дітей про їх призначення та роль у житті людей;
дати знання про небезпеку від побутової техніки, ознайомити із правилами заборони;
сприяти розвитку умінь малят спостерігати, аналізувати, робити висновки та узагальнення;
продовжувати вчити дітей спілкуватись один з одним, звертатися до партнера, вислуховувати співрозмовника, відповідати на запитання вихователя.
Закріпити в активному словнику слова – назви побутових приладів: телевізор, електрочайник, пилосос, холодильник, міксер, праска, пральна машина, електроплита, фен, мікрохвильова піч;
Активізувати словник дітей дієсловами: пилососити, прасувати, прати, готувати, сушити, розігрівати.

Матеріал до заняття:
дидактична гра «Склади картинку, назви дію», іграшкова побутова техніка, різнокольорові коробки.

Обладнання до заняття:
іграшковий Котик-Воркотик, ширма;
комп’ютер, звуковий лист, музичний запис «Киця-кицюня», фрагмент мультиплікаційного фільму «Уроки обережності тітоньки Сови. Побутові прилади.»

Методи та прийоми: дидактична гра, бесіда, створення ігрової ситуації, робота у парах.

Попередня робота:
бесіда з дітьми за тематичними картинками «Побутові прилади», складання речення за сюжетними картинками «Мамині помічники»;
дидактичні ігри: «Склади, назви», «Домашні помічники», «Закінчи речення», «Облаштуй кімнату (кухню, ванну кімнату)», «До нас гості завітали»;
сюжетно-рольові ігри: «Сім’я», «Магазин побутової техніки»;
вивчення віршів В.Парамонової, В.Багірової про побутову техніку, пісеньки «Киця-кицюня», привітання, фізкультхвилинка «Котик»;
відгадування загадок, перегляд навчальних мультиплікаційних фільмів «Уроки тітоньки Сови».





Хід заняття:

Організація дітей.

Слова – привітання:
Доброго ранку!
Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Тупають ніжки,
Працюють голівки
І сяють усмішки!
Доброго ранку!
Доброго дня!
Бажаєте ви,
Бажаю вам я.

Лунає звуковий сигнал.
Вихователь звертає увагу дітей на монітор.

Вихователь: Нам на електронну пошту надійшов звуковий лист, а від кого - зараз побачимо та почуємо.

Читання листа.
На моніторі зображення кота-Воркота із зверненням до дітей.

Котик: Привіт, друзі! Я запрошую вас до себе в гості у своє нове помешкання.

Вихователь: Малята, ми приймаємо запрошення від котика – Воркотика?

Відповіді дітей.

Вихователь: добре, пісеньку співаємо, в дорогу вирушаємо.

Під фонограму пісні «Киця-кицюня», діти, підспівуючи, рухаються по килимку за вихователем.

Вихователь: по доріжці ішли та до котика прийшли.

Із-за ширми котик вітається до дітей та запрошує сісти.

Котик: Привіт, дітвора!

Вихователь:
Котику, а чому ти такий невеселий?

Котик: Розумієте, друзі порекомендували через «Нову пошту» по Інтернету, замовити собі домашніх помічників (показує на коробки), а що з ними робити – я не знаю.
Допоможіть мені, будь ласка.

Вихователь: ну, що дітки, допоможемо котику – Воркотику?

Вихователь: подивіться, як багато красивих коробок. Зараз ми будемо відкривати по одній і називати домашніх помічників та пояснимо котику для чого вони потрібні (діти по одному підходять до коробок – посилок і дістають побутовий предмет, називають його, його дію).

Це пилосос. Пилосос збирає пил.
Це телевізор. По телевізору дивимося мультфільми.
Це праска. Праска прасує одяг.
Це фен. Феном сушать волосся.

Котик: дякую малята, тепер я знатиму для чого всі ці прилади та їх призначення.

Вихователь: усі ці предмети допомагають нам удома.
Як їх можна назвати? (домашні помічники)
Молодці, мої розумнички.
А ще їх можна зазвати ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ.
Давайте разом повторимо: «ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ»
А ти Воркотику запам’ятав?

Котик: ні, не запам’ятав. Може домашні помічники?

Вихователь: Малята, давайте ще раз повторимо для котика, як вони називаються. І ти котику теж, повторюй з нашими дітками.

(Діти ще раз повторюють «ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ»).

Вихователь: ми тобі, котику, допомагали і побутові прилади, які ти замовив – називали.
Але це не всі побутові прилади, їх дуже багато.
Пропоную тобі, Котику-Воркотику, погратися з дітками в цікаву гру «Склади предмет і назви його дію»

Вихователь звертає увагу на бейджики у дітей, за допомогою малюнків діти знаходять своє місце за столом (діти складають пазли в парах).

До столиків ставайте, пазли викладайте.

Діти складають пазли та розповідають:
це пральна машина. Вона пере одяг;
це холодильник. В ньому зберігають продукти;
це плита. На ній готують їжу;
це міксер. Ним збивають крем, замішують тісто;
це мікрохвильова піч. В ній розігрівають їжу;
Це електрочайник. Ним гріють воду.

Котик: дякую вам. Ви такі розумні, так багато знаєте.

Вихователь: Воркотику, скажи, які предмети діти викладали та для тебе називали?

Котик: домашні помічники.

Вихователь: Чому ми їх називаємо домашніми помічниками? (тому, що всі ці предмети допомагають нам удома)

Вихователь: а як іще можна їх назвати?

Котик: забув.

Вихователь: дітки, давайте ще для котика всі разом повторимо: «ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ»

Вихователь: Котику, а ти назви нам побутові прилади, про які діти тобі розповідали.

Котик: так, так, охоче, а ви малята, мені допомагайте (разом із дітьми називає побутові прилади: телевізор, магнітофон, пилосос, холодильник, міксер, праска, пральна машина, електроплита, фен, мікрохвильова піч).

Вихователь: молодці, ви добре попрацювали, а тепер трішки відпочинемо і разом з котиком пограємось.

Фізкультхвилинка:
Сірий котик міцно спав,
Навіть пісню не співав (імітація дії).
Та нарешті, пробудився,
Та довкола обдивився (вправи для шиї).
Став смачненько потягатись (потягування)
І чистенько умиватись (імітація дії)
Порозчісував він вуса,
Довгі-довгі, русі-русі (масаж дрібних м’язів обличчя)
Зуби й кігті нагострив, (вправи для кисті рук)
Й до комори він побрів (ходьба на місці)
Ми, як котик, відпочили,
Щоб зміцніли наші сили.

Вихователь: сподобалось тобі, Воркотику?

Котик: мені дуже сподобалося, я просто в захваті!

Вихователь: малята, ми вже говорили, що побутові прилади – помічники людей. Вони полегшують і пришвидшують виконання багатьох справ удома.
Проте, іноді ці прилади можуть бути дуже і дуже небезпечними. А щоб не трапилось біти, потрібно знати правила. Скажіть, а чи любите ви мультфільми?

Котик: я, я, дуже люблю.

Вихователь: тоді давайте ми з вами подивимося мультфільм і скажемо, які пригоди трапилися з хлопчиком і що він робив неправильно.
Будьте дуже-дуже уважними.

(Перегляд фрагменту мультиплікаційного фільму «Уроки обережності тітоньки Сови. Побутові прилади»)

Вихователь: Сподобався вам мультфільм?

Запитання до дітей:
Що не так робив хлопчик?
Чим він хотів висушити волосся?
Що роблять пилососом?
Можна в холодильник ховатися?
А діткам можна вмикати побутові прилади?
А можна гратися біля побутових приладів?

Вихователь: ще раз повторює з дітьми правила безпеки:
Побутові прилади дітям не можна вмикати.
Не можна гратися біля побутових приладів.

Вихователь: молодці
Тож запам’ятайте, малята, і ти, котику:
Якщо немає мами й тата,
побутові прилади не можна вмикати
і не тягти за шнур, щоб тебе не вразив струм.

Вихователь:
Які прилади ми називали? (вихователь показує іграшкові побутові прилади, а діти називають)
Кому допомагали?
У які ігри гралися?
Діти, а що вам сьогодні запам’яталося найбільше?

Вихователь: а тепер, нам час сказати котику «До побачення».

Котик:
дуже гарні ви малята,
працювали ви завзято,
до побачення, і дякую вам.

Вихователь: Молодці. Сьогодні ви добре попрацювали. Скажемо всім до побачення.













13 PAGE \* MERGEFORMAT 14315