Конспект мероприятия Моя снігова баба найкраща
4254504991735
Вчитель: Семенченко І.І.
Медвежанська ЗОШ
Мета: Удосконалювати навички роботи зі смужками паперу; розвивати творчу фантазію,пізнавальний інтерес, уяву учнів, естетичний смак, дрібну моторику рук; виховувати спостережливість, здатність помічати красу явищ довкілля,сприяти вихованню до занять спортом та розваг на свіжому повітрі.
Обладнання. Смужки білого ,кольорового паперу, ножиці,клей, малюнки снігової баби ,малюнки із зображенням розваг дітей взимку.
Хід уроку
І. Організація класу.
1.Відгадування загадки,
Понад луки, ліс і поле -
Пролітає трійка коней
І карета кришталева,
В ній — красуня королева.
Поспішає ця чаклунка,
Бо везе усім дарунки!
Для хлоп'яток і дівчаток -
Сніжну гірку до санчаток,
Для зайчаток — шубки нові,
Ведмежаткам — колискові.
В діаманти й самоцвіти
Заплела вербові віти.
Сипле срібло на ялини,
Стеле килим на долини.
В школі нам на шибках вікон
Змалювала диво-квіти,
Що ніде таких нема.
Це до нас прийшла...
Діти:. Зима.
II. Основна частина уроку.
- До нас на урок завітала Зима.
(До класу входить дівчинка в костюмі Зими. Вона посипає клас виготовленими з паперу сніжинками).
Інсценівка.
Зима.
Сніг пухнастий стелиться,
Настав зимовий час.
Я — Зима-хурделиця,
Прийшла до вас у клас.
Хто любить мій сніжок пухнастий?
Узори на вікні?
Хто любить санок біг стрімкий
В зимові ясні дні?
Діти.
Ми любим, Зимонько, тебе,
Твій іній і льодок,
І сніг пухнастий на гілках,
Санчата і каток.
Зима.
Чи любите мене за те,
Що я щипаю щічки?
Діти. Ні!
Зима.
Чи любите мене за те,
Що я морожу ручки?
Діти. Ні!
Зима.
За що ж ви любите мене?
Діти.
За веселі зимові ігри,
За ковзанки і сніжки.
За все ми любимо тебе,
Лиш не морозь нам ніжки.
Зима. Чи знаєте ви вірші про рухливі розваги взимку?
2. Декламування учнями віршів В. Гринька «На ковзанці» та О. Бабія «Взимку».
3. Вчитель. Чи доводилось вам взимку ліпити снігову бабу?
- Як ви це робили? (Розповіді дітей).
4. Повідомлення теми заходу.
Сьогодні ми будемо робити снігову бабу зі смужок паперу
5. Опис снігової баби.
Снігова баба - це «жінка» зі снігу. Тулуб у неї складається з трьох великих снігових куль. Очі — це вуглики, ніс - морквина, рот - це скибка буряка. Замість хустки - відерце, в руках - мітла. (Розгляд малюнків снігових баб та сніговиків)
6. Декламування учнем вірша Т. Коломієць «Ліпим бабу снігову»
На засніженім ставу
Між очеретами
Ліпим бабу снігову.
: Хай гуляє з нами.
Одягаєм капелюх .
З пір'ям гусаковим.
Розфарбовуєм кожух
Квасом буряковим.
Ніс ладнаєм з буряка
-Ось вона у нас яка!
У руках - стара мітла,
Із вуглинок очі,
Тільки ніг, щоб не втекла,
Їй ліпить не хочем.
7. Аналіз будови снігової баби.
— Давайте пригадаємо, з чого починають ліпити снігову бабу? (Спочатку роблять велику снігову кулю, на неї ставлять трохи меншу. Зверху - ще меншу. Це голова снігової баби. А на голову надівають відро. Очі роблять із вугілля, ніс із
моркви. Дві менші снігові кульки - руки. В руки дають метлу)
8. Робота зі смужками паперу.
1)Правила ТБ з ножицями.
30575257239002)Інструктаж роботи.
3) Практична діяльність учнів.
ПІ. Підсумок
1. Перегляд робіт.
2. Демонстрування дитячих робіт,
Вчитель.
Гляньте — вийшла,як жива,
Наша баба снігова.
Стала на сторожі
Біля огорожі.
Ну, а нам прощатись час,
Закінчивсь урок у нас.
Хто старанним був, сумлінним,
В тих знання всі - на «відмінно».
І чекають всіх, всіх, всіх
Сніжки, забавки й сміх.
-А зараз ми підемо на свіже повітря та зліпимо снігову бабу на подвір’ї школи.
1895475733425044557954762500
95254981575