Конспект уроку Іван Франко. Казка Фарбований Лис. Головні і другорядні персонажі казки
Урок №
Тема. Іван Франко. Казка «Фарбований Лис».
Головні та другорядні персонажі казки.
Мета: допомогти учням глибше усвідомити зміст казки, розвивати критичне мислення, навички роботи з текстом; виховувати кращі людські якості; запобігати погіршенню здоровя учнів.
Обладнання: підручник, таблиця «Товсті та тонкі питання», ілюстрації до казки «Фарбований Лис».
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Хід уроку
І. Виклик
1. Прийом «Переплутані ланцюжки». Робота в малих групах (3 – 4 учні).
Група отримує фрагменти казки чи плану за казкою. Треба розмістити їх у певній послідовності. Час обмежений.
Найспритніший серед звірів.
Похвальба Лиса Микити.
Міські пси помітили чужинця.
У діжі з фарбою.
Дивний і страшний вигляд.
Переляк Вовчика.
Цар звірів Остромисл.
Справедливе царювання.
Сумний кінець.
Обговорення результатів.
Повідомлення теми, мети уроку.
ІІ. Осмислення
Робота з текстом казки «Фарбований Лис». Прийом – складання «товстих» і «тонких» питань.
Диференційоване завдання: учні достатнього та високого рівнів навчання складають «товсті» питання до змісту кожної з трьох частин казки, учні середнього рівня – «тонкі». Можна працювати в групах.
Прийом «Питання – відповідь».
Учень, який відповів на питання, задає наступне іншому. Повторюватися не можна.
Динамічна хвилинка.
ІІІ. Роздуми
Обговорення змісту казки, робота в зошиті:
тема казки;
головні та другорядні персонажі казки, чому так поділили, доведіть;
чого навчає казка або що висміює.
Складання пятихвилинного есе «Моє закінчення казки».
Читання складених творів.
ІV. Домашнє завдання.
Відповідати на питання після казки «Фарбований Лис», вміщені в підручнику (письмово).
Додатки до уроку №
Додаток 1
Прийом із розвитку навичок складання питань.
Таблиця «товстих» і «тонких» питань.
«Товсті» питання
?
«Тонкі» питання
?
Дайте три пояснення, чому?
Поясніть, чому?
Поясніть, навіщо?
Чому Ви вважаєте, що?
У чому різниця?
Передбачте, що буде?
Що буде, якщо?
Якщо?
Хто?
Що?
Коли?
Чи може?
Чи буде?
Як звати?
Чи було?
Чи згодні Ви?
Чи вірно?