?рт?рлі графикалы? ??ралдармен ж?мыс істеу т?сілдері та?ырыбында ?ыс?а мерзімді жоспар
Пән: бейнелеу өнері
Сыныбы 6
Сабақтың тақырыбы: Әр түрлі графикалық құралдармен жұмыс істеу тәсілдері.
Сабақ мақсаты: Сурет салу материалдарымен жұмыс істеу дағдыларын қайталау, бейнелі көру дағдыларын қалыптастыру.
Сабақтың міндеті:
Практикалық тапсырмаларды орындау дұрыстығын бағалайды;
Талдау, жіктеу және әртүрлі тәсілдермен алынған ақпаратты саналы түрде пайдалана алады.
Сабақтың нәтижесі:
Әртүрлі графикалық құралдармен жұмыс істей білді
Өзін және өзгелерді бағалайды
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Сабақтың жабдықтары: Интербелсенді тақта, флипчарт, маркер, жұмыс парағы, бағалау парағы
Сабақ әдіс – тәсілі: АКТ, СТО, жас ерекшеліктеріне байланысты оқыту, дарынды оқушылармен жұмыс, диологтік оқыту, көшбасшылық, бағалау.
Жұмыстың формасы: жұппен, топпен.
Сабақ барысы:
Кезеңдері Модуль Уақыт Мұғалімнің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті
Ұйымдас
тыру СТОҮ, ОЖТ 3І Оқушыларды ортаға шақырамын да, шеңбер құрып тұрамыз
- Енді бір-бірімізбен дене мүшелеріміз арқылы амандасамыз.
Балалар, мен сендерге қазір қағаздар таратамын, сол қағаздарда әртүрлі суреттер берілген, сол суреттер арқылы тобымызды табамыз, сөйтіп топқа бөлінеміз. Бір - біріне тілек айтады.
Оқушылар дыбыссыз қадаммен орындарына жайғасады
Білу АКТ, СТОҮ
4І 133350113030Графикалық сурет салу материалдары
00Графикалық сурет салу материалдары
Ассоциация туғызу
Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты анықтайды
Түсіну СТОҮ, диалогтік оқыту
(Бас бармақ арқылы) 5І Мағынаны тану
Оқулықтағы мәтінді іштей оқытамын
Ой қозғау
А. Бейнелеуші топ.
Мәтінді рөлге бөліп оқу?
Б. Сөз тапқыш топ. Сурет салу техникалары, қолданылуы? Топпен талдау. Топ ішінде әңгіме дебат құрады, зерттеушілік әңгіме.
Қолдану СТОҮ, ЖИГСО,
диалгтік оқыту
(стикер арқылы баға беру) 5І Оқушылар жеке-жеке сурет дәптерлеріне әртүрлі грфикалық құралдармен еркін тақырыпқа сурет салады.. Балалар өз қалаулары бойынша таңдап алған құралдарымен сурет салды. Талантты және дарынды оқушыларға күрделі сурет салуға беру. Оқушылар өз деңгейлерінде орындап шыкты.
Сергіту сәті (музыка әуенімен жаттығу жасау)
Талдау СТО,
диалгтік оқыту
ДОЖ
15І «Ыстық орындық» әдісі арқылы өткен материалды сұраймын Топпен жұмыс, зерттеушілік әңгіме.
Жинақтау ДОЖ
(шапалақ арқылы) 7І Сурет салу құралдары жайлы ертегі құрастыру Ертегіні жазып, қорғайды
Бағалау Көшбасшылық
(кестені толтыру арқылы) 6І Оқушылардың сабақ барысында салған суреттерін топ басшысы берілген бағалау парағы бойынша бағалайды. Сабаққа кері байланыс жасау. Бағалау парағына бағалады,кері байланыс жасады.
Бағалау парағы
Оқушының аты-жөні:_______________________________________________ Өз бағам1-ші оқушы қойған баға2-ші оқушы қойған баға 3-ші оқушы қойған бағаМұғалімнің бағасыҚорытынды бағаҚос бағанды күнделік
Оқушының аты – жөні________________________________________ БілемінБүгін білдім