?ыс?а мерзімді жоспар Ержанны? екі арманы
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні : қазақ тілі Сыныбы: 6-сынып Мерзімі: 23.11.2015 жыл
Сабақтың тақырыбы: Ержанның екі арманыМақсаты: Оқушыларға бастауыш пен баяндауыштың арасында қойылатын сызықша туралы түсінік беру
Міндеті: Мәтінмен таныстыру, өз ойларын толық байланыстыра отырып, сөйлеу шеберлігін, көркем жазу дағдыларын жетілдіру
Күтілетін нәтиже 1. Оқушылар өз ойларын еркін жеткізеді
2. Бастауыш пен баяндауыштың арасына сызықша қоя алады
3. Мәтін еркін әңгімелейді
Ресурстар Плакаттар, электрондық оқулық, стикер, маркер, бағалау парағы, смайлик суреті, кеспе қағаздар
Сабақтың түрі Жаңа сабақты меңгерту
Пәнаралық байланыс Орыс тілі, қазақ әдебиеті, бейнелеу
Әдіс-тәсілдер «Миға шабуыл», «Білгенге маржан», «Алма ағашы», рефлексия, диалогті оқыту
Кіріктірілген модульдер Сыни тұрғыдан оқытуға үйрету, АКТ, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, талантты және дарынды балаларды оқыту
№ Кезеңдер Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
1 Ұйымдастыру кезеңі 2 мин Топтастыру кезеңі: Оқушылар түстер арқылы бөлінеді Оқушылар төрт топқа бөлінеді
2 мин Сабақтың мақсатымен таныстырады Оқушылар міндеттерін түсінеді
2 мин Оқушыларға бағалау әдісін түсіндіреді Оқушылар сабақ барысында ұпай жинайды
2 Үй тапсырмасын сұрау 5 мин 1.Үйге берілген жаттығуды тексереді, дәптерлерін алмастырады 2.Семантикалық картамен жұмыс Оқушылар жылдам жауап береді
Семантикалық картамен жұмыс жасайды
3 Жаңа сабақ 3 мин Жаңа сөздермен таныстырады Оқушылар жаңа сөздермен танысады
2 мин 1.Бастауыш пен баяндауыш арасындағы сызықша Оқушылар мәнді де мағыналы сұрақтар қоюға әрекет жасайды
4 Жаңа сабақты пысықтау 5 мин
5 мин
5 мин
5 мин 1. Оқулықпен жұмыс:
1-тапсырма. Диалогті толықтырыңдар
2-тапсырма. Сөз тіркесін жасау
6-тапсырма. Тиісті сөйлемді қойыңдар
7-тапсырма. Сызықша қойылудың себебін айтыңдар Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды
Оқушылар мысал келтіріп, ауызша оқиды
5 Қорытындылау 2 мин
2 мин
3 мин Сабақты смайликпен қорытындылау Әр оқушы дұрыс жауапқа алдындағы смайликті көтереді
Бағалау: Оқушылардың сабақ барысында жинаған ұпайларын топ басшы есептейді Оқушы сабақ барысында жинаған ұпайын санайды
Рефлексия: Оқушыларға стикер таратып, өздерінің сабақтан алған әсерін жазуды тапсырады Әр оқушы сабақтан алған әсерін стикерге жазу арқылы білдіреді
6 Үйге тапсырма 2 мин 1.4-тапсырма, мәтінді әңгімелеу
2.Жаңа сөздерді, ережені жаттап келу Берілген тапсырмалар бойынша түсінбегенді сұрайды