Саба? жоспары ?аза?ты? ?лтты? киімдері
Сынып: 7 Уақыты:
Пән мұғалімі: Бисенова Айнур Мухитовна
Пән: технология
Тақырыбы: Қазақ халқының ұлтық киімдері, Қазақстан халқының ұлттық киімдері
Оқу мақсаты: Қазақ халқының ұлттық киімдері туралу білімдерін жетілдіру
Оқытудың нәтижелері: Жаңа тақырып жөнінде түсінік қалыптасады.
Тапсырмаларды орындай отырып сыни тұрғыдан ойлауға дағдыланады.
Барлық оқушы:12 Қатысқаны: Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушылар әрекеті Ресурстар
кіріспе
Қызығушылықты ояту
Мағынаны тану
Оқудағы жаңа әдістер
Сарамандық жұмыс
Қорытынды
бағалау Ұйымдастыру . оқушылармен амандасамын (2минут)
Топқа бөлу, ережесімен таныстыру, топбасшы тағайындау.(3 мин)
Үй тапсырмасын пысықтау
Киім стилі (5минут)
интерактивті тақтадан жауабын көрсету
Жаңа сабақтың тақырыбын тақтаға жазу
АКТ қолданып ( минут) http://www.imektep.kz/«Ұлттық киім» фильмін көрсету
Әр топқа мәтін беремін
«Ойлан, жұптас, талқыла»
Жаңа тақырып бойынша
Тапсырмалар беру «Бос орынды толықтыр
Бағалау . формативті бағалау, жиынтық бағалау(3 мин)
Үйге тапсырма
Рефлексия (3минут) Мұғаліммен амандасады
Түрлі түсті сурет қиындыларын құрастыру арқылы топтарға бөлінеді.
Сәйкестендіру тесті
салыстырмалы түрде тұрақты, сән әлеміндегі өзгерістерге онша беріле бермейтін барлық киім түрлері Романтикалық стиль
демалыста, спортпен айналысқанда, саяхатқа шыққанда киюге ыңғайлы киімдер. -89535-18605500-70485-15113000-11430127386600 Фольклорлық стиль
әдемілік, ерекшелік, сүйкімділік, нәзіктікті әдеттегіден тыс бөліп көрсетеді 3175-34544000 Классикалық стиль
ұлттық сипаттағы осы заманғы киімдер Спорттық стиль
Дәптерге тақырыпты жазады
http://www.imektep.kz/«Ұлттық киім» фильмін тамашалайды
Мәтінмен танысады
Әр топ флипчартпен жұмыстанады
Постер қорғайды
Топпен орындайды
Ұлттық киім белгілі бір ұлтқа тән ою-өрнегі және кестесімен, басқа халықтікіне ..... киім үлгісімен ерекшеленеді.
Мысалы, қазақ тақиялары «Қошқар мүйіз», «Шырмауық» өрнектерімен ......
Қазақ шапандары зермен көмкерілген ою-өрнектермен, бағалы ..... әшекейленеді.
Киімнің түсін таңдауда да ұлттың ....., талғам ерекшеліктері көрінеді.
Киімі ұқсайтын дүниетанымы тастармен кестеленедіҰқсамайтын сияқты тоқылады салынады қағаздарменӨнері шашыКүнделікке баға қойғызады
Үй тапсырмасын жазып алады
Қамзол модельдеуСпикерге сабақ барысы туралы пікірлерін жазады Қиылған суреттер
дәптер
Қалам
бейнефильм
АКТ
Тапсырма
Күнделік
спикер