Ашы? саба? ?тілген материалды бекіту


Пәннің аты матем Уақыты: 25.11.15 Кабинет: 3 б сынып Мұғалім Қасымжанова А
Сабақтың тақырыбы Өтілген материалды бекіту
Мақсаты Тіктөртбұрыштың ауданын табу,әріпті өрнектерді шешу,өрнектер құру,ауданның өлшем бірліктер жүйесінің кестесін толтыру,мәтінді есептерді шығару дағдыларын дамыту
Күтілетін нәтиже Оқушылар тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын таба алады,бір және екі әріптен тұратын өрнектерді есептей алады,мәтінді есептерге өрнек құра алады,өрнектерді шеше алады,өрнектердің мәнін таба алады.
Әдіс-тәсілдері Сұрақ қою(түрткі сұрақтар,сынақтан өткізу,басқаға бағыттау сұрақтары,бағалау Көрнекілігі Екі жұлдыз бір тілек парақшалары,интербелсенді тақта. Психологиялық ахуал Психологиялық бағыт беруБіз ақылды баламызАйтқан тілді аламызМатематика ілімінЛезде қағат санамыз. Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту Шығармашылық тапсырма:
Түйеқұс 2 аяғымен тұрса 1 пұт тартса, 1 аяғымен тұрса неше пұт тартады? Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
Үй тапсырмасын тексеру 1.Нешінші есеп берілгенін сұрау
2.Есепті жеке оқушыларға оқыту
3.Есептің шығарылу жолын түсіндіру Есептің шешуін шығарылу жолын түсіндіре отырып,оқып береді
Үй тапсырмасын қорыту 1.Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табуға байланысты сұрақтар қою,мысал есеп шығарту 1.Аудан табудың ережесін айтады
2. периметр табумен салыстырады.
Мағынаны тану
Әріпті өрнектерді шығару
Өрнектер құру
Өлшем бірліктерді толықтыру
Тақтамен жұмыс өрнектеу
Аудан табу
Есептеулер
1.Оқушылар топқа бөлінеді (тапқырлар,
ойшылдар,білімділер
Өз бетінше жұмыс
1000-(205+88)=707 1000-205+88=883
1000-(79+16)=905 1000-79+16=937
1000-(457+53)=490 1000-457+53=596
1000-(288+109)=603 1000-457=821
1000-(413+14)=573 1000-288+109=821 ІІ топ
1) d. b-k
2) ересек- 185 ?
балалар -? 69 кем
Ш: 185-69-185= 301
ІІІ то68 мм+32мм =1 дм 8мм +2мм =1 см
96м +904= 1км 6дм+4 дм= 1м
29см+71см= 1м 5дм+ 5дм =1м
І топ 4 жаттығу. Есепте
1км- 650= 350м
9см-28мм= 62мм
5дм-36см =14см
3см5мм+24мм=59мм
6м+23см =623см
98мм+49мм= 147мм
ІІ топ
8.6+12=60 см2 = 6 дм2
9.6= 54+8 = 62см2 = 6дм2см
ІІІ топ
454+299=753 459+391=850
1000-69=931 1000-59=941
256+499=757 1000-49=951
І-топ Екі әріптен тұратын өрнектерді шығару
ІІ-топ Өрнектер құрастыру
ІІІ-топ Өлшем бірліктерге есеп шығару
Есептерді өз беттерінше орындайды,жазады,шығарылуын түсіндіреді.
Өз бетінше орындайды, жазады, түсіндіре отырып оқиды
өрнектер құрады, мәтінді есепті талдайды, шығарады
өлшем бірліктерді толықтырып жазады, түсіндіреді
есеп тақтада орындалады, түсіндіре отырып шығарады
ауданын табады, дициметрмен
өрнектейді
есепті баған түрінде, тексеруімен қоса орындайды
Сергіту сәті Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке?  Ой сергітеді,шаршағандары
басылады
Сабақты қорыту Екі әріптен тұратын өрнектерді
қалай шығарамыз?
2) Ауданды қалай табамыз? жауап береді, мысал келтіреді
Екі жұлдыз, бір тілек Оқушының сабақ туралы ойын білу парақшаға жазып іледі
Үйге тапсырма № 6,7 есептер күнделіктеріне жазып алады
Бағалау топтардың бағалауы қорытылып жеке оқушыларға қойылады
күнделікке қойдырады, қуанады
Кері байланыс смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады