?аза? тілінен саба? жоспарлары 7-сынып


Мектеп:
Уақыты Мұғалімнің аты-жөні: Иманбекова А.Н.
Сынып: 7
Қазақ әдебиеті
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар:
Сабақ тақырыбы Жиренше шешеннің шешендік толғамдары
Оқу мақсаты (Т/Ж5) Шығармадағы құндылықтардың көрінісін түсінеді, өз пікірін дәлелдейді.
Тілдік міндеттер Мәтінді өңдеуге, анықтамалық материалды орынды қолдануға дағдыланады.
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері Жоспарланған іс - әрекеттер Ресурстар
Сабақтың басы
Кілт сөздер: Әділдік, дау, шешім, сот, билік, сөз зергері
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал. «Жақсы тілектер» оқушылар шеңбер бойымен бір-біріне тілектер айтып шығады.
Қызығушылықты ояту кезеңі. Оқушыларға сабақ басталмас бұрын БҮҮ кестесі таратылып, сабақ бойында толтырып отыру сұралады.
Білемін Үйренгім келеді Үйрендім
«Ой қозғау» стратегиясы бойынша оқушыларға аңыз және аңыз кейіпкер деген сөз тіркестері бойынша асссоциация жасалып, соның негізінде жаңа тақырыппен байланыстырылып, сабақ мақсаты мен күтілетін нәтиже анықталады.
81915154305001986915304800078676530480Аңыз кейіпкер
00Аңыз кейіпкер

Аң
205359016573500
152403809900
15240304800019297653048000
Оқушыларға суреттер таратылып, сол суреттерді қарап, сыни ойлау арқылы өзінің екінші сыңарын табады. Сабақ «Кездесу» жұптық оқыту әдісі арқылы жүзеге асады.
Яғни әр оқушы Сағат тілі бойыншасағат 3,6,9,12-де кездесетін 4 жұпты таңдайды. Әдіс шарты бойынша бір оқушы бір уақытта екі адаммен кездесу ұйымдастыруына болмайды. Сонда оқушы бір сабақ барысында 4 оқушымен жұптық жұмыс жасау керек. Әр уақытқа(3,6,9,12) әртүрлі тапсырма ұсынылады.
Бірінші уақыт – сағат 3. Оқушылардан сағат үште кездесетін жұптарын тауып, кездесу ұйымдастыруы сұралып, жұптық орындайтын тапсырмалар беріледі.
Сағат 3-тің тапсырмасы.
Тапсырма. Жиреншенің өміріне қатысты аңыздан үзінді беріліп, астынан талқылайтын ашық сұрақтар беріледі.
Сағат 6-ның тапсырмасы.
Тапсырма. Жиренше туралы аңыздардан үзінді беріліп, артынан проблемалық сұрақтар қойылады.
Сағат 9-дың тапсырмасы.
Тапсырма. Бейне сұрақ. Жиреншенің шешендігін танытатын «Ер жеткен азаматым бар»( You tube cайтындағы «Өткеннен қалған өнеге» видеосериялар топтамасынан) атты бейнеролик көрсетіліп, ой тастау сұрағы қойылады.
Сағат 12-нің тапсырмасы
Тапсырма. Жиренше шешеннің сөздерінен тыңдалым тыңдатып, артынан қайта бағыттау сұрақтары бойынша жұппен талқылау жүргізілді.
Білгенге маржан!
«Мен білмейтін ақпарат» әдісі бойынша оқушылар ақпарат іздейді. Таба алмаса бейнематериалдан үзінді көрсетіліп, тың ақпараттар талданады.
Шеберлігіңді шыңда! Алдыңғы тапсырма бойынша тапқан деректері бойынша «Ыстық орындық» әдісі бойынша қойылым ұйымдастырылады.
Есіңе сақта...
«Сөздер сөйлейді» әдісі бойынша сөздіктермен жұмыс жасау талап етіледі, сөз мағынасын жете түсінуге талпынады.
Сөз мағынасы
Бағалау. Жетістік критерийі арқылы бағаланады.
Кері байланыс. БҮҮ кестесі жиналып алынады.
Қосымша мәлімет
Рефлексия
Сабақ / оқыту мақсаты қолжетімді болды ма? Оқушылар нені білді? Сыныпта қандай ахуал қалыптасты? Уақыт бойынша үлгердім бе? Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма? Болса неге? Бұл бөлімді сабақ бойынша
ойларыңызды білдіру үшін пайдаланыңыз.
Сол бағанада берілген сұрақтарға жауап беру
арқылы өзіңіздің сабағыңыз жайлы пікіріңізді білдіріңіз
Оқу мақсаты қолжетімді болды.
Қорытынды бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру және
оқыту жайлы ойланыңыз)?
1:
2:
Қандай екі жағдай сабақты жақсырақ өткізуге мүмкіндік
берер еді (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)?
1:
2:
Жалпы сынып немесе жеке оқушылар жайлы мен не білдім?
Келесі сабақтарға дайындалу барысында бұл мәлімет қандай көмегін бере алады?