Інтегрований урок алгебри, хімії, фізики, світової літератури у 8 класі з теми Рівняння.
Додаток 2.7
Предмет: Алгебрахімія – фізика– світова література
Клас: 8
Тема: Рівняння. Інтегрований урок алгебри, хімії, фізики, світової літератури
Мета.
Узагальнити знання учнів про рівняння, вдосконалювати уміння та навички учнів розв’язування квадратних рівнянь, та рівнянь, що зводяться до квадратних.
Проілюструвати міжпредметні зв’язки. Розвивати увагу, логічне мислення, колективізм, творчі здібності, пізнавальну активність, інтерес до предмету.
Виховувати уважність, працьовитість, наполегливість в навчальній праці, вольові риси особистості, культуру усної і писемної мови.
Тип уроку: інтегрований урок систематизації знань, умінь та навичок.
Обладнання: портрети Евкліда, Ломоносова, Ф. Вієта, О. Хайяма, видатних вчених, картки з завданнями диференційовані
Технології: інтегроване навчання, інтерактивне навчання, коопероване навчання
Девіз уроку. Рівняннямова алгебри.
Евклід.
Хіміяправа рука фізики, а математикаїї очі.
М. Ломоносов.
Хід уроку
І. Організація класу: перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Мотивація навчання.
Демонстрація досліду ( горіння заліза у кисні )
Питання до класу вчителя хімії.
- Яке явище ви спостерігали?
Хімічне.
- Доведіть, що це явище хімічне.
Як інакше називаються хімічні явища?
Умовне зображення хімічних реакцій називається
Хімічне рівняння.
Які шкільні предмети, крім хімії, вивчають рівняння?
Сьогодні ми проведемо інтегрований урок систематизації та узагальнення знань, умінь та навичок з теми « Рівняння».
Вчитель математики
Наш урок ми проведемо у вигляді командної гри. Ви об’єднались у дві команди, обрали назви та капітанів. Прошу представитись.
Сподіваюсь, обидві команди прийшли на змагання з бажанням перемогти і мають чудову математичну та хімічну форму, знання «на вітер не кидають» та правильно їх застосовують.
Кожний член команди вивчає науки по своєму. Одні«з-під палки», іншівсерйоз та із задоволенням. Наш урок сьогодні покаже хто з вас як вчиться. Обом командам бажаємо успіху.
Оголошуються правила гри.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
І туртеоретичний.
Інтерактивна гра «Мікрофон»
Учні по черзі задають питання представнику другої команди.
Алгебра
1. Що називається рівнянням?
2. Що називається коренем рівняння?
3. Що значить розв’язати рівняння?
4. Які види рівнянь ви знаєте?
5. Рівняння якого виду називається квадратним?
6. Як називаються числа а, в, с?
7. Скільки коренів може мати квадратне рівняння?
8. Від чого залежить кількість коренів?
9. Які квадратні рівняння називаються неповними?
10. Які квадратні рівняння називаються зведеними?
11. Яку теорему застосовують для розв’язання зведених квадратних рівнянь?
12. Сформулюйте теорему Вієта.
Підведення підсумків
Хімія
1. Що називається хімічним рівнянням?
2. Який закон покладено в основу складань рівнянь хімічних реакцій?
3. Сучасне формулювання даного закону.
4. Що показує схема хімічної реакції?
5. Що показує рівняння хімічної реакції?
6. Правило розстановки коефіцієнтів в рівнянні.
Підведення підсумків.
IV. Систематизація та узагальнення знань
ІІ тур. Практичний.
а) усні завдання
АЛГЕБРА
1) Вказати, яка з пар чисел є розв’язками квадратного рівняння:
Х2 -8х+12=0 х2 -3х+2=0
а) -2;-6; б)-2;6; а)-3;1; б)-1;-2;
в) 3;4; г) 2;6. в)3;1; г)1;2.
2) Знайти корені квадратного рівняння
х2-25=0 х2-5=0
х2-3х=0 х2+9=0
х2=0 х2+2х=0
3) Скільки коренів має рівняння?
х2-6х-1=0 х2-5х-6=0
х2-2х+1=0 х2+4х+4=0
х2-5х+8=0 х2-3х+5=0
Підведення підсумків.
ХІМІЯ
1. Гра «Третій зайвий»
2Na+2H2O=2NaOH+H2 2H2O=2H2 + O2
CuO+2HCL=CuCL2+H2O Fe (OH) 2=FeO+H2O
2KOH+H2S=K2S+2H2O MgO+CO2 =MgCO3
2Cu+O2=2CuO FeO+Mg=MgO+Fe
H2SO4+BaO=BaSO4+H2O CaO+2HNO3=Ca (NO3)2+H2O
Na2O+SO2=Na2SO3 Zn+2HCL=ZnCL2+H2
2. Гра «Гадання»
Відірвати листочок з формулою речовини, та відповісти, чи реагує вона з речовиною, що знаходиться в центрі.
· Fe Zn
Na CO2 H2SO4 H2O
HCL Na2O
H2O KOH Al (OH)3 CuO
CaO SO2
Підведення підсумків.
б) Письмові завдання
( картки з завданнями надаються кожній команді )
ХІМІЯ
1. Розташуйте коефіцієнти в рівняннях хімічних реакцій
S+O2=SO3 N2+O2=N2O
NaOH+H2SO4=Na2SO4+H2O KOH+H2SO3=K2SO3+H2O
Zn+HBr=ZnBr2+H2 Mg+HI=MgI2+H2
2. Визначити тип хімічної реакції.
ZnO+CO2=ZnCO3 Ba (OH) 2+H2S=BaS+2H2O
Fe (OH) 2=FeO+H2O Fe+2HI=FeI2+H2
Mg+2HCL=MgCL2+H2 4Al+3O2=2Al2O3
Ca (OH) 2+2HI=CaI2+2H2O Zn (OH)2=ZnO+H2O
3. Здійснити схему перетворень.
SSO3H2SO4ZnSO4Zn (OH) 2ZnOZn(PO4)2
MgMgOMgI2Mg (OH) 2MgOMg3 (PO4)2
4. Задача.
Обчислити масу солі та об’єм водню, що виділився при взаємодії 6,5г цинку з хлоридною кислотою.
Підведення підсумків.
АЛГЕБРА
1. При якому значенні а рівняння має один корінь? Знайти цей корінь.
ах2-8х+2=0 3х2-6х+а=0
2. Розв’язати рівняння.
13 EMBED Equation.3 1415 13 EMBED Equation.3 1415
3. Знайти корені рівняння.
13 EMBED Equation.3 1415 13 EMBED Equation.3 1415
4. Задача.
Висота h (в м), на якій через t секунд опиниться тіло, що кинули вертикально вверх, обчислюється за формулою h=v0t-5t2 , де v0 початкова швидкість (в м/с). В який момент часу тіло опиниться на висоті 240м, якщо за 2с воно піднялося вверх на 120м?
Підведення підсумків.
V. Підсумок уроку.
Вчитель математики.
Ми розглянули з вами різні види рівнянь алгебраїчних та хімічних. Але ними не вичерпуються всі види рівнянь. Надалі на уроках математики ви будете вивчати й інші рівняння. Багато вчених, починаючи з Евкліда, аль-Хорезмі, збагачували науку способами розв’язування різних рівнянь. Серед них і великий таджикський учений і поет Омар Хайям, що винайшов геометричний спосіб розв’язування кубічних рівнянь, з якими ви познайомитесь пізніше.
Омар Хайям Був творчою особистістю. Багато хто з правителів сходу запрошував його у придворні поети. Омара Хайяма знають як поета, філософа, математика, фізика, астронома, а також, творця поетичної форми рубаї. Віннеперевершений майстер цього жанру.
Маленьку книжечку віршів Омара Хайяма знають і шанують на батьківщині поета, у сусідніх країнах і цілому світі. Вона переходить із рук в руки, примушує людей замислитися та спертися про щастя, життя, злагоду. І хоча сучасники Омара Хайяма не вважали заняття поезією серйозною справою, проте вірші Хайяма читають і досі! Як ви гадаєте, чому?
Наш віквік запитань та відповідей на них, а також запитань, на котрі не завжди є відповідь. Зверніться до рубаї Хайяма. Можливо, саме в його віршах ви знайдете мудрі поради.
Учні читають рубаї.
Ні, не гнітять мене перестрахи й жалі,
Що вмерти мушу я, що строки в нас малі:
Того, що суджене боятися не треба,
Боюсь неправедно прожити на землі.
Боюсь, що більше ми не вернемось додому,
Ні з ким не стрінемось у обширі земному.
Цю мить, що ти прожив, вважай своїм трофеєм!
Бо що нас потім жде не дано знать нікому.
Я тільки й знаю, що знання шукаю,
В найглибші таємниці проникаю.
Я думаю вже сімдесят два роки
І бачу, що нічого я не знаю.
Хоч я не шліфував покірності перлину,
І тягаря гріхів з плечей своїх не скину,
Вже ж не пускаюся я берега надії,
Бо тільки істину я визнаю єдину.
VI. Домашнє завдання:
Повторити п. 39-42, ЗСР №1,2, варіант 4, стор.159, №420*.
VII. Рефлексія
На сьогоднішньому уроці для мене найбільшим відкриттям було
Ця інформація дозволила мені
Я . впорався з завданням і .. виконати контрольну роботу
**********Вплив поєднання традиційних і перспективних акмеологічних технологій на розвиток інноваційного потенціалу особистості
13 PAGE \* MERGEFORMAT 147615