Саба? жоспары к?лдер 6 сынып
Сабақтың тақырыбы: Бос уақыт. Реттік сан есім
Сабақтың мақсаты: а) білімдік: тақырып бойынша жан-жақты мәлімет бере отырып,
етістікті түсіндіру, сауатты жазуға және сөйлеуге үйрету;
ә) дамытушылық: ауызша және жазбаша тілді дамыту,
қызығушылығын арттыра отырып, танымдық көзқарастарын
қалыптастыру;
б) тәрбиелік: өз елін, жерін, Отанын сүюге, достарын сыйлауға,
достыққа адал болуға, қоғамдық ортада өзін-өзі ұстауға, бос
уақыттарын тиімді өткізе білуге тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: пысықтау сабағы
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар
Сабақтың көрнекілігі: кітап, сөздік
Пәнаралық байланыс: орыс тілі
Күтілетін нәтиже: реттік сан есімді меңгеру, өз досы жөнінде өз пікірін айта білу;
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі
- Оқушылармен амандасу - Кезекшінің мәліметі
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
2 – тапсырманы тексеру.
ІІІ. Жаңа сабақ
1-тапсырма. Сызба бойынша әңгіме құраңдар.
2-тапсырма. Мақалды оқып, жаттап, өз ойларыңды айтыңдар.
3-тапсырма. Деңгейлік тапсырмаларды орындаңдар.
ІІІдеңгей.
1. Дос, кісі сөздеріне тәуелдік жалғауын жалғаңдар.
2. Суреттер мен кестелердегі сөздерді құрамына қарай талдаңдар.
ІІ деңгей.
1. «Дос» тақырыбына 15 сөз жазып, көптік жалғауын жалғаңдар.
2. «Менің досымның мінезі» тақырыбындағы суреттер бойынша бір сөйлем құрап, ондағы сөздерді құрамына қарай талдаңдар.
І деңгей.
1. Модульдегі көптік жалғауы бар сөздердің барлығын теріп жазып, жалғану себебін түсіндіріңдер.
2. «Досымның адалдығы» тақырыбында әңгіме құраңдар.
Ережемен жұмыс
Заттың қимылын, жай-күйін білдіретін сөздерді етістік деп атайды.
Сұрақтары: не істеді? не қылды? қайтті?
Мысалы: Жаңбыр жауды.
Орташа деңгей оқушыларына тапсырмалар.
Топшамамен жұмыс.
Топшама №1
1.Зат есімдер жазып, көптік жалғауын жалғаңдар.
2. Мына сөздерді пайдаланып, сөйлем құраңдар.
Дос, бос уақыт, кітап оқу.
3.Көптік жалғауларын жаз.
Топшама №2
«Дос» сөзін тәуелде
Көптік жалғаулары бар сөздерді пайдалана отырып, сөйлем құраңдар.
«Менің бос уақытым» диалог құра.
ІV. Бекіту бөлімі
Сұрақтар қою арқылы бекіту
V. Үйге тапсырма
4-тапсырманы орындау
VІ. Бағалау бөлімі