?ыс?аша к?бейту формулаларын пысы?тау. 7-сынып


ОҚО, Сайрам ауданы, №104 негізгі орта мектебінің
математика пәні мұғалімі Элдора Адахамова Сыныбы: 9 сынып
Пәні: алгебра
Пән мұғалімі: Адахамова Э.А. Сабақтың тақырыбыТеңдеулер құру арқылы мәселе есептерді шешу Сабақ негізделген оқу мақсаттары Оқушылардың 70пайызы 10минуттің ішінде 4 мәселе есептің ең болмағанда 3ін дұрыс шығара алады Сабақтың мақсатыБарлық оқушылар:
Мәселелердің шешімін таба алады
оқушылардың басым бөлігі:
мәселеге дұрыс теңдеу құрастыра алады
кейбір оқушылар:
мәселе есепті шығарудың тиімді тәсілдерін біледі Тілдік мақсаттары Оқушылар:
Оқушылар шығарылған есепке қарап қалай шыққанын түсіндіре алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Теңдеу, теңдеулер жүйесі, шешім
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Дұрыс теңдеу құрастыру
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Теңдеудің тиімді шешімі неде?Неліктен?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Мәселе шартына байланысты шамаларға назар аударып шешімді қабылдау Табыс критерийлері 1.Теңдеулер мен теңдеу жүйелерін шығара аламын
2.Мәселе есептерді теңдеулер жүйесін құрастыру арқылы шығара аламын
3.Тест тапсырмаларында кездесетін мәселе есептерді тиімді жол мен шығара аламын Жоспар Жоспарланған уақыт Жоспарланған тапсырмалар Мақсаты Дерек көздер бағалау
Сабақтың басы
2 минут «Сыңарымды тап» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып, оқушыларды жұптастырамын Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады, жұппен жұмыс істейді Кеспе қағаздар 5 мин
Әр жұпқа бір-бір мәселе есептен беріп қай тәсіл мен шығаратынын бақылау Үйге берілген тапсырманы тексеру Таратпа парақтар Сабақтың ортасы 7 минут Шығарылған есептердің әдісін анықтап «Венн диграммасы»нда талқылайды
Сыни ойлауға, шапшаңдыққа, нақтылыққа үйрету Флипчарт, маркер, оқулық Басбармақ әдісі
13 минут
3 минут Оқулықпен жұмыс
112-есепті шығарады және әр жұп бір есептен тақтаға жазады
Сергіту сәті «Қара жорға» биі Жұппен жұмыс істеуге, берілген формулаларды дұрыс пайдалануды үйренеді оқулық 10 минут «Жаңғақ»әдісін пайдаланып сабақты пысықтаймын Сыни ойлауға үйрету Себет, қағаздар Жаңғақтар санына қарай бағалау
Сабақ соңы
3 минут Үйге тапсырма
114-есеп
Оқушыларға есептер ішіндегі күрделілеуін түсіндіріп беру Оқушыларға өзіндік жұмыс істеуге үйрету оқулық Кері байланыс
2 минут «SMS» әдісі
Қағаз бетіндегі ұялы телефон бетіне сабақтың қалай өткенін жазады