Поурочный план на тему Кері тригононметриялы? функциялар


4362450-203835 Д. Қонаев атындағы № 25 колледж директорының оқу
ісі жөніндегі орынбасары:
_____________Э. Сидиқов
______________20______ж.
00 Д. Қонаев атындағы № 25 колледж директорының оқу
ісі жөніндегі орынбасары:
_____________Э. Сидиқов
______________20______ж.

Пәннің атауы: Математика
Топтар
Трактор №11 Автослесар №12 Құрылыс шебері№1 Дәнекер №6
Сабақ өткен күн
САБАҚ ЖОСПАРЫ №
1.Сабақтың тақырыбы: Кері тригонометриялық функциялар
2.Сабақтың мақсаты: Жаңа тақырыпты түсіндіру
3.Сабақтың тәрбиелік мақсаты: Елжандылыққа,отансүйгіштікке,адамгершілікке,тарихи ескерткіштерді сақтауға,ұлттық сана сезімінің оянуына тәрбиелеу.
4.Дамытушылық өткізу әдісі. :Ойлау қабілеттерін, белсеңділігін, дуниетанымын, сөз бай- лығын,қызығушылығын дамыту
5.Сабақтың көрнекілігі:Оқулық, тест сурақтары
САБАҚ БАРЫСЫ
I Ұйымдастыру бөлімі:
А) Тәртіп секторының баяндамасын қабылдау;
Б) Оқушылардың сырт көрінісіне назар аудару, құрал – жабдықтарын тексеру;
В) Оқушыларды жұмыс орнына отырғызу, кезекші тағайындау;
Г) Техника қауіпсіздігін еске салу;
II Бұрын өтілген оқу материалын еске алу.
1) функциясының графигі?
2) функцияның тақтығы дегеніміз не?
III Жаңа оқу материалын баяндау.
Тақырып:
а) функциясының кері функциясын қарастырайық.
- анықталу облысы:
- өзгеру облысы:
- Функция тақ, периодты емес, шектелген
- графигі Ох және Оу осьтерін координаталар бас нүктесінде қияды
- Функция анықталу облысында өседі

ә) функциясының кері функциясын қарастырайық.
- анықталу облысы:
- өзгеру облысы:
- Функция тақ емес, жұп та емес; периодты емес; шектелген.
- графигі Ох осін х=1 нүктесінде және Оу осін нүктесінде қияды
- Функция анықталу облысы кемиді.
б) 3314700180340
00
функциясының қасиеттерін келтірейік:
функцияның анықталу облысы – барлық нақты сандар жиыны, ;
2) мәндер жиыны интервалы;
3) функция тақ, кез келген үшін ;
4) функция бір сарынды өспелі.
3543300513080
00
Кез келген үшін тепе-теңдігі орындалады, мұндағы үшін
в) функциясының қасиеттері.
1) анықталу облысы – барлық нақты сандар жиыны,
2) мәндер жиыны - аралығы;
3) функция жұп та тақ та емес;
4) функция бірсарынды кемімелі.
IV. Өтілген оқу материалын бекіту
«Кері тригонометриялық функция» ұғымдары туралы не айтасыз?
«Arc» сөзінің мағынасы қалай түсінесін?
функциясына кері функцияны кесіндісінде ғана қарастырамыз. Неге?
функциясына кері функция болу үшін қандай шарттар орындалу керек?
V. Қорытынды
Оқушылардың білімін бағалау;
Үй тапсырмасы;
Аудитория тазалығы;
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫ
101 жаттығу
Оқытушы: Таджиев С.М.