Урок по казахскому языку для 2 класса» Мені? с?йікті ісім – кітап о?у.»
Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті ісім – кітап оқу.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік. Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.
Дамытушлық. Тақырып бойынша сөздік қор қалыптастырып, байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды саналы еңбекке баулу және өз бетімен кітап оқуға үйрету.
Сабақтың көрнекілігі: көркем кітаптар, оқулық, әр түрлі қарындаштар.
Сабақтың әдіс - тәсілдері: сұрақ-жауап, жеке жұмыс, ойын, АКТ, деңгейлік оқыту.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезені.
Оқушылармен сәлемдесу. .
Мимикалық жаттығуды өткізу
Қоңырау соғылды
Сабағымыз басталды!
Дұрыс тұрайық.
Түзу тұрайық.
Таң қалайық
Көршімізге қарайық.
Күлімсірейік.
Орнымызға тыныш қана
Отыра қалайық.
•Оқушыларды түгендеу
Тіл дамыту кезеңі.
Қазір қай сабақ?
Қазақ тілі сабағында қай тілде сөйлейміз?
Аптаның қай күні?
Каллиграфиялық жазу.
Кк кі, ке, кө, кү, кә
Кітап, күшік, кәмпит,көріңіз.
Модуль құрамын түсіндіру. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
Жаңа тақырып: Менің сүйікті ісім-кітап оқу.
Сөздік жұмысы
1. Жаңа сөздермен таныстыру.
Сүйікті ісім – любимое дело.
Кітапхана –библиотека
жақсы көремін – люблю
кітап дүкені – книжный магазин
оқу -читать
2. Оқушылар жаңа сөздерді тізбектеп айтып шығады.
3. Әр түрлі әдіс-тәсілдер арқылы жаңа сөздерді пысықтау.
Тапсырмалармен жұмыс.
Тыңдалым
Оқылым
54б.
1-тапсырма. Тыңдалымға берілген мәтінмен жұмыс жасау. Оқылым әрекетін жандандыру. Тапсырманы аударып түсіндіру.
Менің атым – Марат. Мен кітап оқығанды жақсы көремін.
25819101206500Менің кітабым көп.
Кітап-жақсы дос.
Сөйлесім 54б
3-тапсырма Тақырыпқа арналған сөйлем құрап үйренуге берілген тапсырмамен жеке жұмыс жасау.
3706495-317500Кітап.
Екі кітап.
Екі жақсы кітап.
Екі жақсы кітап бар.
Сергіту сәті
Жалқаулықты тастаймыз,
Шынығамыз жастай біз.
Ырғагымен әуеннің,
Жаттығуды бастаймыз.
Ал, балалар, тұрайық,
Мойнымызды оңға, солға бұрайық.
1,2,3,
1,2,3,
Жинап алдық күш.
Оқылым
Сөйлесім
Жазылым 55б.
4-тапсырма Кітапханада болатын әңгімеге арналған сұрақ-жауаппен жұмыс жасау. Тапсырманы жеке жұмыс ретінде орындау
Оқылым. 55б.
5-тапсырма Қарындаштар туралы ертегіні мұғалімнің көмегімен оқу. Тақырып бойынша сурет салдыру.
Бірде жасыл, қызыл, сары қарындаштар кездесіп қалады. Ұзындықтары әр түрлі қарындаштар бір-біріне таңдана қарайды.
Мен бәріңнен ұзынмын, - деді қызыл қарындаш.
Ал жасыл қарындаш:
Жапырақтарды жасыл түске бояй-бояй қысқарып қалдым,- деді.
Сары түсті қарындаштар:
Біздің ұзындықтарымыз бірдей, - деді.
Сабақты бекіту.
Сабақты қорытындылау.
Рефлексия.
1.Бүгін қандай тақырып өттік?
2. Сабақта қандай жаңа мәліметтер алдың?
3. Сабақ сендерге ұнады ма?
Оқушылардың білімін бағалау.
Үй тапсырмасын беру. 54б. 2-тапсырма. Мақалды жаттап келу.