Урок Технология тема Алжап?ышты модельдеу.
Күні: Сыныбы:
Тақырыбы: Алжапқышты модельдеу.
Мақсаты: Алжапқыш бұйымдарын түрлендіріп модельдеуге үйрету.
Білімділік: Оқушыларға алжапқыш бұйымдарын модельдеуге үйрету.
Дамытушылық: Оқушылардың алжапқышты модельдеуді үйрету және іскерлігін дамыту.
Тәрбиелік:Оқушыларды эстетикалық талғамға және де ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілік: Форматта алжапқышты модельдеу.
Керекті құрал – жабдықтар: Қайшы, сызғыш, қарандаш, түрлі-түсті қағаз, желім.
Сабақ мазмұны: 1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Өткенді қайталау
3. Жаңа сабақты түсіндіру
4. Сарамандық жұмыс
5. Сабақты қортындылау
6. Үй жұмысы.
1. Ұйымдастыру кезеңі
Сәлеметсіздерме оқушылар?! Отырыңыздар! Сабақта кім жоқ? Бүгін біздің өтетін тақырыбымыз: «Алжапқышты модельдеу.»
2. Өткенді қайталау
Аяқ-қол ұзындығы мен иық екенін жалпы дененің қзындығына қатынысына қарай дене пропорциясының үш негізгі?
Мезаморфтық типтің анықтамасы?
Адам денесімен оның бөліктерін өлшеудің неше тәсілі бар?
3. Жаңа сабақты түсіндіру
Негізінен жұмысшылардың ең алғашқы жұмыстық киімі болып саналады. Алжапқышты тек қана үй жұмыстарында, тамақ әзірлегенде, ғана киіп қоймай, оны әр саладағы жұмыс көрмеде киеді. Алжапқыштын түрлері көп: завод-фабрикаларда, мектепте оқушылар киеді және медецина қызметкерлері де киеді.
Балаларға арналған алжапқыштар ашық әрі әр-түрлі формада қызықты болып тігілуі тиіс.
Ерлерге арналған алжапқыштардың түсі қоңырқай, көк қарапайым болып тігіледі. Алжапқыш бірнеше бұйымдардан тұрады: кеуде белдік, қалта және де мойындық. Сонымен қатар алжапқышты кеудешесіз тігуге болады.
Алжапқышты модельдеуде, алжапқышты көлемін әр түрлі қылып алуға болады. Алжапқышты сәндеу үшін әр-түрлі қол тігістер қолданылады. Мысалы: рюша, аппликация арқылы әшекейлеуге болады.
4. Сарамандық жұмыс.
5. Сабақты қортындылау: Жаңа сабақты қортындылап, сұрақтар қойып, жеткен жетістіктері мен кемшіліктерін салыстыру арқылы бағалау.
6. Үйге тапсырма: Алжапқышты модельдеуді .йде аяқтап, битирип келеміз, жұмыс орнымызды жинастырамыз, сау болыңыздар!