Урок по казахскому языку на тему Мен ж?не таби?ат. К дыбысы мен ?рпі
Күні:
Сынып: 1а Қатысқандар саны: 21
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту
Сабақтың мақсаттары Барлығы:Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгереді.
Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері 1.Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айтады. 2. Дыбыс пен әріпті таниды ажыратады
3.Буындап оқиды,жиі кездесетін сөздерді тұтас және түсініп оқиды. 4. Каллиграфиялық ,графикалық нормаларды сақтайды.
Дескрипторлар 1. Сюжетті сурет бойынша қояды,әңгіме құрайды.
2. Дыбыс пен әріппті ажыратады . 3.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды. 4.Сөздерді буындап оқиды. 5.Жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды. 6.Әріп элементтерін қаллиграфиялық талаптарға сай жазады.
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба , таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі.
Алдыңғы оқу Е дыбысы мен әрпі
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
2минут Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік.
Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік.
Қолды создық, басты бұрдық – екі деп,
Қозғалыспен әрбір адам жетіледі.
Алға, артқа қарадық та – үш дедік.
Тағы жаңа жаттығулар істедік.
Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып,
Отырайық көңілді енді марқайтып.
/Б.Бөрiбаев/
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Шаттық шебері
Сабақтың басы
6 минут
Тыңдалым,айтылым
«Мен және табиғат» әңгімелеу,мақал-мәтел айту
№2 Жаңылтпашты жатқа айт.
Шеше,шеше
Неше кесе
Сынды кеше? Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Түсіну
3-минут
Сергіту сәті
1 минут Оқылым
К к дыбысы мен әріпімен таныстыру.
«кеме, шелек» сөзіне дыбыстық талдау жасау.
шелек-ведро-ducket
Сюжетті сурет бойынша сұрақтарға жауап беру. (табиғат бейнеленген сурет)
Оңға түзу тұр,
Солға түзу тұр.
Алға бір адым
Артқа бір адым.
Оңға бұрылып,
Солға үңіліп
Жоғары, төмен қарайық,
Орнымызды табайық.
Сюжетті сурет
Сергіту сәтіне арналған жинақ
Сабақтың ортасы
Қолдану
6 минут
5 минут
5 минут
5 минут Бағандағы сөздерді хормен, тізбектей, жекелей оқыту, сөздердің мағынасын ажырату.
Кісі кеме терек кеше ерлік
Кіші кесе шелект кесте ме ре ке
Топтық жұмыс
№3 Кім? Сұрағына жауап беретін сөздерді тап.
Кім?
Жазылым
Дәптермен жұмыс
К к әрпі (ауада жазу, бастырып жазу)
Жұптық жұмыс
Қызықты тапсырма. Карточкалар таратып беру.
Заттың атауын буынға бөліп айт. Сөзде неше буын бар? Цифрмен жаз.
Елік, текемет, керемет, ешкім, кеме, етік, ешкі, есік. Оқулық, дәптерлер.
Сабақтың соңы
2 минут
Рефлексия
Кеменің суреттері