Які тварини занесені до червоної книги україни?
Тема : Які тварини занесені до червоної книги україни?Мета: ознайомити учнів з тваринами свого краю, що охороняються і занесені до Червоної книги України; розвивати спостережливість; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до тварин.
Хід уроку
I. Організаційний момент
1. Привітання
2. Фенологічні спостереження
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Що ви можете сказати про стан неба?
- Сьогодні тепло чи холодно?
- Чи є на дворі вітер?
- Як ви думаєте, що роблять люди в цю пору року на полях?
- Яка погода переважала протягом тижня?
- Чи були опади?
- Яке саме природнє явище відбувається на вулиці? ( пух)
II. Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
Бесіда
- Що таке Червона книга України?
- З чого складається Червона книга?
- Назвіть причини зменшення рослин у природі
Гра « Вгадай назву»
- Я вам показую фотографії рослин, а ви кажете їх назви ( на слайді)
- Горицвіт весняний
- Шафран – крокус
- Любка дволиста- Тис ягідний
- Цикламен
- Білотка
Учні презентують плакати-звернення «Збережемо рослини!».
— Чому виникла потреба охорони рослинного світу?
— Яку природоохоронну роботу ви проводите у своєму місті (селі)?
— Як ви вважаєте, що сказали б нам рослини, якби могли говорити?
— Наведіть приклади рослин, які, на вашу думку, не можна зривати.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про тварин, занесених до Червоної книги України.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручникам (с. 146-147]
— Пригадайте! Які тварини у вашому краї стають рідкісними?
Робота в парі
— Складіть список тварин, яким, на вашу думку, загрожує небезпека зникнення.
— Роздивіться фотографії тварин, занесених до Червоної книги України (с. 146), запам’ятайте їх.
— «Червона книга України. Тваринний світ» — це державний документ, у якому представлено перелік багатьох рідкісних та зникаючих тварин.
— Які з тварин, занесених до Червоної книги України, живуть у лісах та на луках; прісних водоймах; морях?
— Поміркуйте! Як діяльність людей впливає на чисельність диких тварин?
— Що трапиться, якщо люди вирубають усі ліси?
— Роздивіться і запам’ятайте умовні позначки, які розповідають про причини зменшення кількості диких тварин у природі (с. 147).
2. ФІзкультхвилинка V. Узагальнення й систематизація знань
1. Тестування
— Виберіть правильну відповідь.
1) Червона книга України — це:
а) перелік рослин і тварин;
б) Закон України;
в) перелік рослин і тварин, що зникають.
2) Назви рослин і тварин, яких залишилося мало, заносять до:
а) Червоної книги;
б) енциклопедії.
3) Доповни визначення: «Червона книга — книга, яка містить відомості про...».
а) Рідкісні рослини;
б) зниклі рослини і тварини;
в) рідкісні і зниклі рослини і тварини.
4) Чому для цієї книги вибраний червоний колір?
а) Це красивий колір;
б) це яскравий сигнал;
в) це сигнал небезпеки.
2.Робота в групі
— Складіть розповідь про причини зникнення тварин у лісах та водоймах. Що можна зробити для їх охорони? Чому тварин, яких не занесено до Червоної книги України, теж треба охороняти?
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Що сталося б, коли б природу не охороняли?
— Яку участь ви берете в охороні природи своєї місцевості?
VII. Домашнє завдання
С.138-140.
— Які правила повинні застосовувати у своєму житті дорослі й діти, щоб зберегти природу? Запишіть їх у спеціальну пам’ятку.