Урок трудового навчання Симетричне вирізування.Виготовлення ялинкових прикрас
Тема: Симетричне вирізування. Виготовлення ялинкових прикрас.
Мета: Навчити дітей симетрично вирізувати, виготовляти ялинкові прикраси, вдосконалювати учнівські навички в роботі з кольоровим папером ,розвивати творчі здібності,фантазію,навички самостійності,самоконтролю,почуття колективізму.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: ножиці,клей,папір,технологічна картка,зразок
Хід уроку
І. Вступ. Організація учнів до уроку
Встаньте ,дітки,всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе
Привітайтесь:Добрий день!
Хай гарно розпочнеться день!
2. Створення нервово-психологічного настрою
А зараз давайте відгадаємо загадку.
Прийшла до нас бабусяУ білому кожусі.Поля причепурила —Пухнастим снігом вкрила.Вгадайте — хто вонаЦя бабуся чепурна?(Зима)
3. Мотивація навчальної діяльності
У нас сьогодні не звичайний урок. На уроці ми будемо з вами працювати з папером,ножицями,клеєм,відгадувати загадки і потрапимо до майстерні Діда Мороза. А за кожну правильну відповідь і правильно виконане завдання ви отримуватиме маленький привіт від Діда Мороза – ось такі зірочки.
4. Нервово-дидактична підготовка
1)Зірка ніжна сніжно-біла
На рукав мені злетіла
Поки ніс її сюди
Стала краплею води ( сніжинка)
2. Хто малюнок на вікні
У ночі зробив мені(мороз)
3.Стало біло навкруги —Я розтрушую сніги,Наганяю холоди,Воду сковую в льоди,В дружбі з дітьми я всіма.Здогадались? Я….(Зима)
6. Я падаю на ваші хати,
Я білий-білий,волохатий,
Я прилітаю вам до ніг
І називаюсь просто ( сніг)
ІІ. Основна частина
Повідомлення теми та мети уроку
Тема нашого уроку: «Симетричне вирізування. Виготовлення ялинкових прикрас».
А зараз давайте згадаємо, який головний гість Нового року? Правильно – Дід Мороз.
А ви знаєте, як називають діда Мороза у різних країнах світу?
А як стрічають новий рік у різних країнах я Вам зараз коротенько розповім
Бабо – Наталє – італійський Дід Мороз. В Італії вважається, що Новий рік треба починати,звільнившись від всього старого. Тому в новорічну ніч викидають з вікон старі речі. Треба бути обережним,коли хочеш ,щоб тобі на голову не звалилися зламаний стілець або праска.
Французький Дід Мороз Пер-Ноель –приходить в новорічну ніч і залишає подарунки у дитячих черевичках. Обов’язково пекли пиріг,у який запікали біб. Той,кому дістанеться шматок пирога з бобом,получає титул «бобового короля», і всі в новорічну ніч виконують його накази.
У Німеччині Санта –Клаус з’являється на ослі. Перед сном діти ставлять на стіл тарілку для подарунків,які принесе Санта Клаус. А в черевики кладуть сіно –угощення для ослика.
В Новорічну ніч японські діти ховають під подушку малюнки із зображенням 7 казкових чарівників. Діти зустрічають Новий рік у новому одязі. Вважається ,що це приносить здоров’я й щастя. Льодяні палаци,замки,великі снігові скульптури казкових героїв прикрашають гілками сосни-для довго річчя,бамбука-для вірності,сливи-для життєлюбності.
У Швеції перед новим роком діти вибирають Королеву Світа Лючію . ІІ одягають в біле плаття,на голову-корону із запаленими свічками. Лючія приносить подарунки дітям і ласощі домашнім тваринам.
В Англії Діда Мороза звуть Санта Клаус (як і у Німеччині). В новорічну ніч вибирають Лорда Безладдя,який веде за собою веселий карнавальний похід. В ньому приймають участь казкові герої: Хоббі Хорс, Березневський Заяєць, Шалтай Балтай та інші.
Пане Паскуале –колумбійський Дід Мороз. Він краще всіх вміє влаштовувати феєрверки. Головний герой карнавалу-Старий рік. Він гуляє по вулицях на високих ходулях і розповідає веселі історії.
А який же новий рік без красуні ялинки?
Ось подивіться, вона завітала до нас в гості. А чого не вистачає їй? Правильно – прикрас.
Сьогодні на уроці відкриємо майстерню Діда Мороза і будемо виготовляти яликові прикраси. Щоб нам добре працювати,будемо дотримуватися такого девізу:
В колі друзів краще працювати,
Лише думати і вироби виготовляти!
А тепер давайте ми з вами розглянемо технологічні картки і сплануємо наші дії.
(поетапне виготовлення поробки вчителем)
Повторення поетапного виконання роботи учнями (усно)
Фізкультхвилинка.
Практична робота.
Перед тим, як розпочати роботу давайте повторимо правила безпеки під час користування ножицями і клеєм.
Правила користування ножицями
1) Ножиці – це небезпечний інструмент. Поводитись з ним треба обережно.
2) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.
3) Не тримай ножиці вістрями догори.
4) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.
5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.
6) Під час роботи з ножицями притримуй матеріал лівою рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання.
Практична діяльність. Вирізування частин прикрас за шаблоном.
Індивідуальна робота з учнями.
Правила користування клеєм
1) Клей треба наносити пензликом від середини до країв.
2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою.
3) Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.
Початок практичної роботи.
Індивідуальна робота з учнями.
А тепер ,коли у нас вже готові іграшки,прикрасимо нашу ялинку,і їй відразу стане веселіше
(учні прикрашають ялинку)
Прикрасами заквітчана
Вогнями вся засвічена,
Ялинка в нас сіяє
А ми кругом ялинки кружляємо, як сніжинки,
Весела в нас сім»яВиставка дитячих робіт . Обговорення.ІІІ. Заключна частина
Підсумок уроку
Чого ми навчилися сьогодні на уроці?
Оцінювання
Рефлексія
Всі, ви дітки,молодці
Але дзвоник пролунав
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати
Треба йти відпочивати