Портфолио учащегося состоящего на учете ОДН
Сабақтың тақырыбы: Пейзаж
Сабақтың мақсаты: тақырып көлеміндегі лексикалық бірліктерді игерту, тілдік материалды талдауды меңгерту, мемлекеттік тілде сауатты сөйлеу дағдыларын, ақыл-ойын дамыту, ақпараттық, азаматтық құзыреттіліктерді меңгерту.
Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту. Сабақтың түрі: бейнелеу өнерімен кіріктірілген сабақ Технология, әдіс-тәсіл: СТО, ДО Сабақ жабдығы: интербелсенді тақта Пәнаралық байланыс: тарих, әдебиет, география Ұйымдастыру формасы: топтық жұмыс
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру: Амандасу, сыныпты түгендеу,оқушылардың назарын сабаққа аудару.Үй тапсырмасын тексеру. Сыныпты 2 топқа бөлу. Ой қозғау: Интербелсенді тақтадан мұғалім пейзаж жанрында салынған суреттер бойынша слайд-шоу көрсетеді. Ендеше бұл суреттің жанры қандай? Бейнелеу өнерінде оны қағазға қалай түсіреміз? Қандай құрал-жабдық керек? Сабақтың тақырыбы беріледі. Мақсат қойылады. Балалар бір-біріне тілек айтысады. Сөздікпен жұмыс. Сөздерді оқу, аудару, сөз тіркесін құру, сөйлемдер құру. « Жоғалған сөз» ойыны ой-мысль айнытпау-похоже қиял-воображение бейне –образ шебер-мастер Мәтінмен жұмыс.Мәтінді оқиды, аударады.Мәтін бойынша 2 топ бір –біріне сұрақ қояды. Мәтіннен етістіктерді тауып, райлар жасау. П ейзаж (фр. paysage – мекен, өлке) – белгілі бір жердің, мекеннің, табиғаттың көрінісі.Пейзаж- табиғатқа қарап отырып, айнытпай сурет салу емес, оның мағынасын ашу, шебердің ойын, сезімдерін, көңіл-күйін беру.Табиғат еш уақытта өзгермейді, мыңдаған жылдар бойы сол бейнесінде қалады.Тек суретші оны уақытына қарай бейнелеуі мүмкін.Әр ғасырда әр суретші оны өзінше түсініп, өмір сүрген уақытына қарай, сол уақыттың қоғамдық құрлысына байланысты бейнелеген. Сергіту сәті. Шығармашылық жұмыс. 1-топ –натюрморт , 2 топ –пейзаж суретін салады.Оны сөйлетеді. Рефлексиялық-бағалау кезеңі: «2 жұлдыз, 1 тілек» әдісі.Сабақтан алған әсерлерін, тілектерін жазады.
Үйге тапсырма:
-Жаңа сөздерді жатта. Суретші Айша Ғалымбаева жайлы мәлімет әкелу.
Бағалау.
Пейзаж (фр. paysage – мекен, өлке) – белгілі бір жердің, мекеннің, табиғаттың көрінісі.Пейзаж- табиғатқа қарап отырып, айнытпай сурет салу емес, оның мағынасын ашу, шебердің ойын, сезімдерін, көңіл-күйін беру.Табиғат еш уақытта өзгермейді, мыңдаған жылдар бойы сол бейнесінде қалады.Тек суретші оны уақытына қарай бейнелеуі мүмкін.Әр ғасырда әр суретші оны өзінше түсініп, өмір сүрген уақытына қарай, сол уақыттың қоғамдық құрлысына байланысты бейнелеген.
Пейзаж (фр. paysage – мекен, өлке) – белгілі бір жердің, мекеннің, табиғаттың көрінісі.Пейзаж- табиғатқа қарап отырып, айнытпай сурет салу емес, оның мағынасын ашу, шебердің ойын, сезімдерін, көңіл-күйін беру.Табиғат еш уақытта өзгермейді, мыңдаған жылдар бойы сол бейнесінде қалады.Тек суретші оны уақытына қарай бейнелеуі мүмкін.Әр ғасырда әр суретші оны өзінше түсініп, өмір сүрген уақытына қарай, сол уақыттың қоғамдық құрлысына байланысты бейнелеген.
Пейзаж (фр. paysage – мекен, өлке) – белгілі бір жердің, мекеннің, табиғаттың көрінісі.Пейзаж- табиғатқа қарап отырып, айнытпай сурет салу емес, оның мағынасын ашу, шебердің ойын, сезімдерін, көңіл-күйін беру.Табиғат еш уақытта өзгермейді, мыңдаған жылдар бойы сол бейнесінде қалады.Тек суретші оны уақытына қарай бейнелеуі мүмкін.Әр ғасырда әр суретші оны өзінше түсініп, өмір сүрген уақытына қарай, сол уақыттың қоғамдық құрлысына байланысты бейнелеген.
Пейзаж (фр. paysage – мекен, өлке) – белгілі бір жердің, мекеннің, табиғаттың көрінісі.Пейзаж- табиғатқа қарап отырып, айнытпай сурет салу емес, оның мағынасын ашу, шебердің ойын, сезімдерін, көңіл-күйін беру.Табиғат еш уақытта өзгермейді, мыңдаған жылдар бойы сол бейнесінде қалады.Тек суретші оны уақытына қарай бейнелеуі мүмкін.Әр ғасырда әр суретші оны өзінше түсініп, өмір сүрген уақытына қарай, сол уақыттың қоғамдық құрлысына байланысты бейнелеген.
Пейзаж (фр. paysage – мекен, өлке) – белгілі бір жердің, мекеннің, табиғаттың көрінісі.Пейзаж- табиғатқа қарап отырып, айнытпай сурет салу емес, оның мағынасын ашу, шебердің ойын, сезімдерін, көңіл-күйін беру.Табиғат еш уақытта өзгермейді, мыңдаған жылдар бойы сол бейнесінде қалады.Тек суретші оны уақытына қарай бейнелеуі мүмкін.Әр ғасырда әр суретші оны өзінше түсініп, өмір сүрген уақытына қарай, сол уақыттың қоғамдық құрлысына байланысты бейнелеген