Урок Письмова нумерація чисел 11-20 (1 клас)


Математика Урок № 47
Дата __________ Клас 1
Тема. Письмова нумерація чисел 11—20.
Мета:  продовжити роботу над формуванням навичок усної лічби в межах 11–20; учити писати числа під диктовку, складати й розв’язувати задачі за малюнками ; розвивати логічне мислення; удосконалювати навички усної лічби; коригувати пам’ять, увагу; виховувати трудолюбивість.
Обладнання:  предметні малюнки, картки із цифрами, прикладами, виразами.
Хід уроку
І. Організаційна частимна. Нервово-псих. підготовка.
Всі сідайте тихо, діти,
      Домовляємося не шуміти,
      Руку гарно підіймати,
      На уроці не дрімати,
      А знання мерщій хапати.
      То ж гаразд, часу не гаєм
      І урок вже починаємо.
IІ. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.
1. Усна лічбаГра « Хто швидше?»

2 . Розставити картки із числами у порядку зростання.
18   15   12   10   19    20   11   17   13   16   14
3. Фронтальне опитування— Порахуйте від 5 до 15.
— Назвіть сусідів числа 16, 14, 19.
— Назвіть число, що передує числу 15.
— Назвіть число на 1 більше, ніж число 13, 17.
— Назвіть число на 1 менше, ніж 19, 17, 13.
4. Математичний диктант:
-         запишіть числа, в яких 1 десяток  3 одиниці; 1 десяток  5 одиниць; 2 десятки
-         число 15 збільшити на 1
-         число 16  зменшити на 16
-         запишіть різницю чисел 13 і 3
-         суму чисел 10 і 2
 5. Графічний диктант: 4 клітинки вгору, 1 кл. вправо, 1 вниз, 1 вправо, 1 вгору, 1 вправо, 4 кл. вниз, 8 вправо, 2 вниз, 2 вправо, 1 вниз, 2 вліво, 2 кл. вниз, 1 вліво, 2 вгору, 1 вліво, 2 вгору, 3 вліво, 2 вниз,  1 вліво, 2 вгору, 1 вліво, 2 вниз, 1 вліво, 2 вгору, 1 вліво, 3 вгору, 1 вправо.
6. Фізкультхвилинка
ІII. Закріплення вивченого матеріалу1. Письмова нумерація чисел 11—20
Вісімнадцять, десять, вісім, тринадцять, одинадцять, шістнадцять,двадцять.
2. Робота з таблицею
На дошці — табличка. Під диктовку вчителя діти записують числа, які складаються з десятків та одиниць, у відповідних стовпчиках.
12, 15, 17, 19, 20, 10.
3. Порівняти вирази.
7 + 3     9
9 – 3     7
5 + 5    10
9 – 4     6
9 – 3     5
6 + 4    10
4. Самостійна робота.
 
5. Робота за підручником. Розв’язання задачі ( с. 45, № 3)
6. Креслення і вимірювання відрізків.
С. 44( № 1-3)
IV. Підсумоку уроку