Конспект уроку Іван Франко — казкар. Дитинство письменника
Тема. Іван Франко – казкар ( збірка «Коли ще звірі говорили» ).
Дитинство письменника.
Мета: ознайомити учнів із відомостями про дитинство письменника, про його творчість для дітей, зі змістом казок збірки «Коли ще звірі говорили»; розвивати навички роботи з текстом, сприйняття інформації на слух, передачі змісту казки, прочитаної самостійно; виховувати допитливість, інтерес до самостійного пошуку інформації; запобігати погіршенню здоровя учнів.
Обладнання: підручник, портрет письменника, видання казок І.Франка, ілюстрації до них, таблиця «Знаю – хочу дізнатися – дізнався».
Тип уроку: комбінований ( за технологією розвитку критичного мислення)
Хід уроку
І. Виклик
Повідомлення теми уроку.
Робота з таблицею «Знаю – хочу дізнатися – дізнався».
Знаю
Хочу дізнатися
Дізнався
Усне опитування відомостей із біографії І.Франка.
Про що хотіли би дізнатися?
Обговорення та заповнення 1 та 2 колонок таблиці.
ІІ. Осмислення
Прийом «Читання тексту з обговоренням».
( Учитель читає текст про І.Франка невеликими частинами, робить зупинки. Проходить обговорення почутого, пояснення незрозумілих слів, порівнюється інформація з уже відомою.)
Динамічна хвилинка.
Переказ учнями самостійно прочитаних казок зі збірки «Коли ще звірі говорили» ( «Осел і Лев», «Лисичка і Журавель», «Лис і Дрозд», «Вовк війтом», «Заєць і Ведмідь»).
Кожен із учнів, переказуючи казку, звертає увагу на такі моменти:
сюжет казки ( коротко );
герої казки – головні, другорядні;
чого навчили мене герої;
чому саме цю казку обрав;
якщо на дошці є ілюстрація до цієї казки, пояснити, який епізод намальовано.
Прийом «Запитання – відповідь».
Однокласники задають питання оповідачу. Своє питання може поставити й учитель.
ІІІ. Рефлексія. Оцінювання
1.Складання п’ятихвилинного есе «Чому я буду читати казки І.Франка?»
2. Обговорення ілюстрацій до казок, які не переказували.
2.Повернення до таблиці «Знаю – хочу дізнатися – дізнався».
Заповнення 3 колонки.
ІV. Домашнє завдання.
Прочитати казку І.Франка «Фарбований Лис», намалювати ілюстрації ( за бажанням ).