4 сынып?а арнал?ан математика п?нінен саба? жоспары


Пән: Математика
Сынып: 4 «ә» Уақыты: 15/01/15
Сабақ тақырыбы: Екі таңбалы санға жазбаша бөлу
Мақсаты: оқушыларды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін тиянақтау;
Міндеттері:көбейткіш пен бөлінгіште нол болған жағдайда екі таңбалы сандарға көбейту және бөлу дағдыларын қалыптастыру;
Дамытушылық: есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білу қабілетін дамыту;;
Тәрбиелілік: балаларды ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне баулу, пәнге деген сүйіспеншілігін ояту.;
Сабақ типі: дамыту сабағы.
Сабақ әдіс –тәсілдері: сұрақ –жауап, талдау. Математикалық диктант. Аудиальды және визуальды әдіс
Көрнекілік: маркер, ақ парақтар, үлестірмелі таратпа, бағалау кестелері.
Ауызша нөлмен аяқталатын сандарға көбейту және бөлудің тиімді тәсілдерін үйрету
Жылдамдық, уақыт, қашықтықты табуға берілген есептерді шығарады.
Топпен, жұппен жұмыс жасауды, өз пікірін айтуды, пікір таласқа түсуді, сұраққа жауап беруді, өзін, тобын, жұбын бағалауды үйренеді.
Оқыту нәтижесі:
Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс –әрекеті. Оқушының іс -әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі 1 минут Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал:

Білу кезеңі 5 минут. Қызығушылықтарын ояту: «Кім жылдам?» ойыны
.
Оқушылар мұғалімнің айтқанын мұқият тыңдап, тапсырманы дұрыс орындауға тырысу керек.
4205/20꞊ 21 /5 қ/
8102/90꞊ 90 /2қ/
7203/8꞊ 90/3қ/
24050/80꞊30 /5 қ/
63008/10꞊ 630 /8 қ/
548100/90꞊6090
326840/40꞊ 8171
507000/60꞊ 8450
4200/70꞊60
3270/30꞊19
15200/80꞊ 190
180/90꞊2
1278000/200 ꞊6390
1 балл
Түсіну кезеңі 5 минут Жаңа тақырыпты бойынша білімдерін жетілдіру;
№2 есепті ң шығару тәсілін , бөлінгіш пен бөлгіштің компаненттерін талдау.
325/65 бөлінгіш пен бөлгішті ата. Бірінші толымсыз бөлінгішті ата, екінші толымсыз бөлінгіш және бөліндінің мәнін ата.
992/62; 76718/89 есептеу тәсілін талдау.
Әр есеп 2 балл
Қолдану 10 минут № 2 есептерді шығартады, талдау жасайды.
Бөлінгіш пен бөлгішті ата.Неше таңбалы сандар.
Жеке орындап, топпен талдайды .
294/98꞊
345/69꞊
276/46꞊
837/31꞊
420/84꞊
936/78꞊
558/18꞊
667/29꞊
16692/52꞊
31458/98꞊
12456/24꞊
59215/65꞊ 2 балл
Талдау 5 минут №3
Есеп қандай тақырыпқа арналған.
Алыстау жылдамдығы ма, әлде жақындпау жылдамдығы ма?
Не белгілі?
Өрнектер бойынша талдау жаса.
№4 Есептің тақырыбын анықта Нені табуға арналған?
Қандай амалдар қолданамыз?
Топпен жұмыс.
V꞊66км/сағ
V꞊95 км /сағ
t꞊6
S꞊?
Барлығы -255
Оқыды - 1- 10к
2 – 7 к
Әр кітапта неше бет?
Әр есеп 3 балл
Жинақтау 5 минут №7 тапсырманы талда.
№6 ережені пайдалан Берілген тарсырмалароды орындайды. Бағалау Жиынтық бағалау жасайды. Формативті бағалау жасайды.
Үйге тапсырма: