Презентация на тему: Бір саба??а жеті модульді ы?палдастыру
Сабақтың мақсаты: Сөз тіркесінің байланыс түрлерін білу және ажырата алу, сөз тіркесіндегі байланыс түрлерін талдай алу, сөйлем жасап үйрену. Сабақтың тақырыбы:Способы связи в словосочетании. Күтілетін нәтижелер: Сөз тіркесінің байланыс түрлерін біледі және ажырата алады, сөз тіркесіндегі байланыс түрлерін талдай алады, сөйлемдерді құрастыра алады. Оқытуда қолданылатын модульдер:СТО, АКТ, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқытуды басқару және көшбасшылық, ОүБ, ОҚО Бәйдібек ауданы Тасқұдық ауылы Тасқұдық негізгі орта мектебі орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Көшербаева Эльмира 8-сынып Тізбектелген сабақтар топтамасынан алынған бір сабақтың таныстырылымы Мұғалім-мектептің жүрегі. Жүрек арқылы қан тамырлары тіршілік беріп, жан бітіріп тұратын болса, мұғалімсіз ешқандай оқулық, кітап әдістемелік құралдарға жан бітпейді, яғни олар мұғалімсіз –жансыз дүние болып қала береді. Сонымен қатар, адами қасиеттерді де дамыту, бала бойына сіңіру мен қалыптастыруда мұғалімнің алатын орны ерекше. Сабақтың барысы Кіріспе Таныстырылым Негізгі бөлім Қорытынды Өткен сабаққа шолу. Миға шабуыл. БейнебаянЛингвистикалық жаттығуБлиц турнир Топтық жұмысШығармашылық жұмысСуретпен жұмыс.Оқулықпен жұмысСергіту сәті РефлексияИнсерт әдісіБағалауҮйге тапсырма Ұйымдастыру кезеңіСәлемдесу Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.Топқа бөлу Сегізінші тезис: қолайлы оқу үшін адамдарға кері байланыс пен мадақтау қажет Мерсер сипаттағандай, мұғалімдер мен оқушылар білімді бірлесіп алуда немесе пікір алмасу барысында тең құқылы серіктестер болып табылады Барнс (1971) сыныпта тіл қаншалықты қолданса, оқушылардың оқуына соншалықты әсер ететінін айтады. Мерсер анықтаған әңгімелесудің үш түрін Әңгіме-дебат, Топтық әңгіме, Зерттеушілік әңгіме Бөлімі мен уақыты Мұғалімнің іс- әрекеті Оқушының іс-әрекеті Ресурстар Кіріспе бөлім 5минут 1.Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында окушылардың оң алақанының суретін салдырып, атын жаздырып, бір-біріне беріп жақсы тілектер жаздырып алуға тапсырамын.Сөз тіркесіндегі байланыс түрлері бойынша топқа бөлемін. Әр топ басшысын сайлатып, бағалау парақтарын беремін. Мұғаліммен сәлемдесу . Ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында оң алақанының суретін салып, атын жазып, бір-біріне беріп жақсы тілектер жазады7 Сөз тіркесіндегі байланыс түрлері бойынша топқа бөлінеді. Әр топ басшысын сайлап, бағалау критерии- лерін жасайды. Сөз тіркесіндегі байланыс түрлері жазылған стикерлер.бағалау парағы. Таныстырылым 10минут Лингвистикалық жаттығу. Сөздерден сөз тіркесін жасап, сұрақ қою арқылы бағыныңқы сөзді табу.День, осень, небо,дождь, золотой, прыгать, дерево, дружно, встретить, громко.Блиц—турнир . Что я знаю?Что такое словосочетание? Чем отличается словосочетание от слова?Из каких частей состоит словосочетание? Сөздерден сөз тіркесін жасап, сұрақ қою арқылы бағыныңқы сөзді табады.Сұраққа жеке-жеке жауап береді. Мультимедиялық тақта Негізгі бөлім.13 минут 3 минут Выборочный диктант.Красота природы, родная страна, беречь природу, любой человек, звенит громко, осенний лес, тихо дремлет, тишина вокруг.Әр топ өз аттарын қорғайды.Сергіту сәті Әр топ берілген тапсырманы өзіндік жұмыс жасап, жұпта ой бөлісіп, тақтада орындайды. Әр топ өз аттарын қорғайды. Мультимедиялық тақта, постер видеоролик 7 минут Түрлі-түсті қағаз арқылы топқа бөлемін. Оқулықпен жұмыс.Мәтінді оқып аудару.Мәтіннен сөз тіркесін тауып ,талдау. Түрлі-түсті қағаз арқылы топқа бөлінеді.Әр топ мәтінді оқып аударады, сөз тіркесін тауып, талдап, қорғайды. түрлі-түсті қағаздарақ парақ Қорытынды7 минут Рефлексия.Инсерт әдісі бойынша кері байланыс жасау.Бағалау. за правильный ответ -5за неточный ответ -4за ответ с большими погрешностями -3 за отсутствие ответа или неверный ответ -0Үйге тапсырма.Шағын шығарма «Природа моего края» тақырыбына. Рефлексия.Инсерт әдісі бойынша кері байланыс жасау.Бағалау.за правильный ответ -5за неточный ответ -4за ответ с большими погрешностями -3 за отсутствие ответа или неверный ответ -0 маркерпостерБағалау парағы. «Тексердім» Директордын оқу ісі жөніндегі орынбасары_________Сембиев.НТақырыбы : Способы связи в словосочетанииМақсаты : Оқушылар орыс тілінде сөйлем ішінен сөз тіркесін ажырата алуы, сөз тіркесіндегі байланыс түрлерін ажырата алуы, осы байланыс түрлерімен жасалған сөз тіркесітерін сыни тұрғыдан ойлай отырып сөйлем жасай алуы. Модульдердің кіріктірілуі Қорытынды ой Болашақтағы жоспарым: Модульдерді кіріктірген сабақтарды өту үшін әдістерді дұрыс таңдау, әлеуметтік өзара қарым-қатынас орнату, шығармашыл тұлғаны дамыту. Кедергілер:Оқушылардың өз ойын жүйелі жеткізе алмауы, ойлау жылдамдығының төмендігі, сөздік қорының аздығы. Кедергіні жою жолдары: Жеті модулді кіріктіре отырып, оқушылардың қабілеті мен ойлау жылдамдығын дамыту, сөз байлығы мен пәнге қызығушылығын арттыру мақсатында стратегияларды тиімді қолдану.