Коучинг-саба?. Сынып жетекшісі т?рбие ?ызметінде ?алай жетістікке жетуі керек ж?не с?тсіздіктерді болдырмау керек
2015-2016 оқу жылы«Тәрбие жұмысында сынып жетекші қалай жетістікке жетеді және сәтсіздіктерді болдырмау жолдары»Коучинг-сабақ
style.rotationppt_wppt_y
Эпиграф:Класс активіне сүйенген тәрбиенің жүз көзі, мың құлағы бар, сондықтан күнделікті жұмысты орынды пайдалана білген ұстаз табысты болады.
Мақсаты: Тәрбие үдерісінде жаңа форматты оқыту әдістерін тиімді, шебер қолдана білетін жаңашыл, шығармашыл сынып жетекшілерін қалыптастыру жолдарын көрсету
Ұйымдастыру бөлімі
Кез келген ортада өзін көрсете алатын,ашық,жарқын,көпшіліктің алдына шыға алатын,істеген істерінен нәтиже шығара алатындар,бірақ бұл топтағыларды жиі мақтап қоймаса істері алға баспайды,мақтауды сүйетін жандарКерісінше бұл топтағылар ойын сыртқа шығара алмайтындар,бірақ үнемі ізденісте жүретіндер,білімділерЖұртқа үйреткенді жақсы көретін,жаңашыл,білмегенін сұрайтын,ізденіп жүрген сынып жетекшілерСіз қандай сынып жетекшісіз?
Топтық жұмыс1 топ. Сынып жетекші тарапынан кездесетін кедергілер мен олардан шығу жолдарын постерге жазу. 2 топ. Ата-аналар тарапынан қандай кедергілер бар оларды қалай жоюға болады? 3 топ. Мұғалім тарапынан кездесетін кедергілермен олардан шығу жолдарын постерге жазып көрсету.
style.rotationppt_wppt_y
1. Білімнің негізінде қалыптасатын үлкен еңбек, яғни-жауапкершілікті сезіну;-белгілі бір мәселені шешуге қатысу;-білім беру технологияларын түсіну, меңгеру, қолдануда қабілеттілік таныту;-еңбекке дұрыс қарым-қатынас;-кәсібіне үнемі ізденіс таныту.2. Ақпараттық қажеттілікті сезіну.3. Көздеген мақсатқа жетуде әдіс-тәсілдердің бір-бірімен сай келуі.Сапаға жету жолдары
Біліктілік негізі:1. Оқып үйрену-белгілі бір тәжірибені пайдалана білу;-өз білімін өзара байланыстыра ұйымдастыру;-өзінің жеке оқыту бағдарламаларын құра білу;-өзін дамытумен дербес айналысу.
2. Іздеу-ір түрлі барлық мәліметтерді іздестіру;-ақпараттармен жұмыс;-құжаттармен жұмыс жасай білу және оларды топтай білу.3. Бейімделу-технологиялар мен ақпараттарды қолдана білуге бейімделу;-өзгеріске икемділік таныту;-қиындыққа төзу және жеңе білу;-жаңа шешімдер таба білу.
5. Жұмысқа ниеттілік-жобаға кірісу;-жауапкершілікті сезіну;-өз жұмысын ұйымдастыра білу;-өткенді жаңамен байланыстыруды ұйымдастыру;-қоғам дамуына сын көзбен қарай білу;-қиындыққа және сенімсіздікке қарсы тұру;-өзінің жеке көзқарасын білдіре білу.4. Ынтымақтастықта болу-еңбекте ынтымақтастықта болу;-келіспеушілік пен түрлі көзқарастылыққа көрегенділік таныту;-келісе білу;-шарт жасай білу және оны орындау;-тілектестік және ынтымақтастық таныту.
Сергіту сәті
“SWOT” стратегиясы“Мен қандай сынып жетекшімін”SStrong pointsБасым жағы WWeak pointsӘлсіз жағы OOpportunitiesМүмкіншілік TThreats Қауіп-қатер
Жағдаяттық тапсырмаСынып жетекші тәрбие қызметінде жетістікке қол жеткізсе...1-топ: ауызша түсіндіру2-топ: сурет арқылы3-топ: көрініс арқылы